Android OSVelka spotreba mobilniho Internetu systemem

Máte dotaz týkajícíce systému/jádra android ? Zde je spravné fórum! :)

Moderátoři: don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór, don_alex, radegast, mArtinko5MB, ramon.dexter, Moderátoři fór

Odpovědět
tuxmartin
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: pát 09. bře 2012 19:52:05
Typ mobilu / ROM: ZOPO Speed 7
Twitter: tuxmartin
Rom: ZOPO Original

Velka spotreba mobilniho Internetu systemem

Příspěvek od tuxmartin »

Ahoj,
mam Android 4.4.4 (CyanogenMod). Mesicni FUP jsem driv mel 150MB, nedavno jsem si ho navysil na 300MB.

Posledni dobou me hodne stve velka spotreba mobilniho internetu systemem (viz screenshot v priloze).
Chapu, ze Android potrebuje pro synchronizaci prenaset data, s tim nemam problem. Ale rozumne by se mi zdalo tak 10-20MB za mesic. Jeste neni konec mesice a samotny system spotreboval pres 60MB!

Pouzivam firewall DroidWall, ale Android zakazat nemuzu. Tim bych se pripravil o synchronizaci kontaktu, mailu a kalendare - kvuli nim si platim mobilni internet.

Data na pozadi se taky nedaji u "System adnroid" "Sluzby Google" vypnout. System to nedovoli a i kdyby dovolil, jsem bez synchronizace.

Muzete mi prosim poradit, jak problem vyresit?
Přílohy
Screenshot_2015-08-23-17-30-51.png
Screenshot_2015-08-23-17-30-51.png (162.39 KiB) Zobrazeno 680 x
Alcatel One Touch Max -> Alcatel One Touch 302 -> Siemens A50 -> Siemens A55 -> Sony Ericsson K750i -> Samsung S5230 Star -> ZTE Skate -> HUAWEI Ascend Y300 -> Xiaomi Redmi 1S 8GB -> ZOPO Speed 7
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Velka spotreba mobilniho Internetu systemem

Příspěvek od ludekbrno »

38MB za měsíc ti připadá hodně? To snad ne ;-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
tuxmartin
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: pát 09. bře 2012 19:52:05
Typ mobilu / ROM: ZOPO Speed 7
Twitter: tuxmartin
Rom: ZOPO Original

Re: Velka spotreba mobilniho Internetu systemem

Příspěvek od tuxmartin »

ludekbrno píše:38MB za měsíc ti připadá hodně? To snad ne ;-)
Pres 60MB - jeste si pricti Sluzby google.

A ano, je to hodne.
Alcatel One Touch Max -> Alcatel One Touch 302 -> Siemens A50 -> Siemens A55 -> Sony Ericsson K750i -> Samsung S5230 Star -> ZTE Skate -> HUAWEI Ascend Y300 -> Xiaomi Redmi 1S 8GB -> ZOPO Speed 7
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Velka spotreba mobilniho Internetu systemem

Příspěvek od ludekbrno »

Hodně je to možná pro tebe, ale reálně to je prd. Já mám za poslední měsíc cca 40MB. Stačí aby se ti 1-2x za měsíc aktualizoval Play nebo služby a máš to hned :-) K tomu máš určitě aktivované zjišťování polohy ze sítí a kdoví co. Pokud to nejsou stovky MB, tak s tím nic nenaděláš, dnes už je to standard. Google už bohužel nebere ohled na české zákázníky s FUP 150MB/měsíc, s tím se budeš muset smířit :-)
Naposledy upravil(a) ludekbrno dne úte 25. srp 2015 19:25:33, celkem upraveno 1 x.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
tuxmartin
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: pát 09. bře 2012 19:52:05
Typ mobilu / ROM: ZOPO Speed 7
Twitter: tuxmartin
Rom: ZOPO Original

Re: Velka spotreba mobilniho Internetu systemem

Příspěvek od tuxmartin »

ludekbrno píše:Hodně je to možná pro tebe, ale reálně to je prd. Já mám za poslední měsíc cca 40MB. Stačí aby se ti 1-2x za měsíc aktualizoval Play nebo služby a máš to hned :-) Pokud to nejsou stovky MB, tak s tím nic nenaděláš, dnes už je to standard. Google už bohužel nebere ohled na české zákázníky s FUP 150MB/měsíc, s tím se budeš muset smířit :-)
Ja mam prave povolene aktualizace Google Play jenom na WiFi.
Alcatel One Touch Max -> Alcatel One Touch 302 -> Siemens A50 -> Siemens A55 -> Sony Ericsson K750i -> Samsung S5230 Star -> ZTE Skate -> HUAWEI Ascend Y300 -> Xiaomi Redmi 1S 8GB -> ZOPO Speed 7
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Velka spotreba mobilniho Internetu systemem

Příspěvek od ludekbrno »

Ne, to máš pouze aktualizace aplikací přes wifi. U Služeb Play a samotného Play nemůžeš zakázat aktualizace ani si nemůžeš vybrat, aby se aktualizoval jen přes wifi.

Edit: když chceš odpovědět, použij tlačítko "Odpovědět" a ne "Citovat". Je zbytečné opakovat předchozí příspěvek, na který odpovídáš.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
POSIX
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: stř 30. dub 2014 22:26:35
Typ mobilu / ROM: Redmi 2
Rom: MIUI

Re: Velka spotreba mobilniho Internetu systemem

Příspěvek od POSIX »

Jinak tuxmartin pletes se, systém android ( teď nevím jestli i služby play ) se vůbec o synchronizaci mailů, kontaktu nestará...
Odpovědět

Zpět na „Android OS“