Obecně o Android hodinkáchheart rate monitor k android sport. aplik. ?

Moderátoři: Libb, Libb

Odpovědět
M6HE
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: úte 27. pro 2011 13:38:05
Typ mobilu / ROM: Samsung G Note 2

heart rate monitor k android sport. aplik. ?

Příspěvek od M6HE »

neviete niekto o hodinkach, ktore dokazu monitorovat srdce (tep a pod.) za ucelom sledovania sportoveho vykonu - A SUCASNE - aby sa dali sparovat so sport.aplikaciami endomondo, runtastic prip aj sports tracker ?
problem je totiz v tom, ze hodinky , ktore som nasiel podporuju bud iba jednu apku al. druhu, nikdy nie sucasne viacero..
a niektore hodiny s meracim pasom nepodporuju sparovanie s androidom vobec.

este by ma zaujimalo, ci nie su hodiny, ktore by merali tep aj bez pasu na telo, teda ze by senzor mali v naramku nejak zabudovany (a samozrejme zeby sa dali sparovat s androidom )
dalsie funkcie ako gps, ci pripadna synchronizacia resp. notifikacie ako maju napr peeble by bola vitana nie vsak nutna. samozrejme ovladanie aplikacie cez hodinky by bolo viac ako vitane
jednym z hlavnych kriterii by bola este co najdlhsia vydrz..

za secky skusenosti a tipy vopred dikes ! :)
syed20
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 10. zář 2014 11:22:23
Typ mobilu / ROM: iphone

Re: heart rate monitor k android sport. aplik. ?

Příspěvek od syed20 »

a niektore hodiny s meracim pasom nepodporuju sparovanie s androidom vobec.
Unlike scam Brain Dumps and itil Saint John's Seminary
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: heart rate monitor k android sport. aplik. ?

Příspěvek od ludekbrno »

Pointa tvého příspěvku na rok staré téma spočívá v čem?

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
JuaNex
Robot
Příspěvky: 910
Registrován: pon 02. črc 2012 21:18:12
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro

Re: heart rate monitor k android sport. aplik. ?

Příspěvek od JuaNex »

Keď sa táto téma znovuotvorila, tak by som mal teda otázočku :D
Nové hodinky Gear S - mám o ne záujem, viem že podporujú aplikáciu endomondo, ktorú používam. Keby sa s hodinkami dal spárovať nejaký hrudný pás na meranie TF bol by som nadšený. ANT+ nepodporujú, čo je asi najväčšie mínus týchto hodiniek. Máte skúsenosti s nejakým hrudným pásom ktorý android zariadenia bez problémov podporujú? (síce tie hodinky sú tizen...)
Mám doma jeden hrudný pás aj Bluetooth, ale neberie ho žiaden Android čo som skúšal. Spárujú sa, ale aplikácia Endomondo s ním nepracuje (rovnako ani iné aplikácie).
ANT+ je v tomto bezkonkurenčné, len hodinky ho nepodporujú. Keby ho podporovali, prakticky by som s týmito hodinkami na bicykel alebo beh, nepotrreboval telefón.
S4: STOCK 4.4.2 + Xposed Framework + NOVA Prime
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: heart rate monitor k android sport. aplik. ?

Příspěvek od pRo_lama »

Takéto Smartwatch hodinky nenájdeš. Jedine tie športové čo ponúkajú sami výrobcovia hrudných pásov. ;)
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Loutka
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pon 23. úno 2009 19:34:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus One
Twitter: https://twitter.com/chytrehodinky

Re: heart rate monitor k android sport. aplik. ?

Příspěvek od Loutka »

Endomondo už ale pracuje na integraci senzoru tepové frekvence z chytrých hodinek s Android Wear do své aplikace. Takže žádný pás nebude potřeba.
Vše o chytrých hodinkách http://www.nejchytrejsihodinky.cz
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: heart rate monitor k android sport. aplik. ?

Příspěvek od pRo_lama »

To sice ano, ale bude to nepresne. Ver mi.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Loutka
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pon 23. úno 2009 19:34:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus One
Twitter: https://twitter.com/chytrehodinky

Re: heart rate monitor k android sport. aplik. ?

Příspěvek od Loutka »

Tak přesné jako hrudní pás to určitě nebude, ale úplně mimo ty data ze senzoru v hodinkách taky nebudou. Nejlepší bude si počkat na reálné testy :)
Vše o chytrých hodinkách http://www.nejchytrejsihodinky.cz
Uživatelský avatar
JuaNex
Robot
Příspěvky: 910
Registrován: pon 02. črc 2012 21:18:12
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro

Re: heart rate monitor k android sport. aplik. ?

Příspěvek od JuaNex »

Senzor TF čo je v hodinkách ma nezaujíma. Nieje presný, funguje podobne ako Oxymeter pri meraní SpO2, ale nedokáže merať pulz kontinuálne. V súčasnosti mám pás spárovný s telefónom a to funguje výborne. Hodinky dokážu ukazovať iba tento pulz pri spárovnaí s telefónom. Keby bola v hodinkách integrovaná technológia ANT+ ako má telefón, boli by absolútne nazávisle.
Ja použivam najčastejšie Polar, ale začínam úplne precházdzať na telefón a Polar prestávam používať.
Každopádne hodinky Gear S sa mi veľmi páčia funkčnosťou a pravdepodobne si ich kúpim. Aplikáciu endomondo podporuje aj tizen, takže fungovať mi to bude, ale aj tak musím mať aj telefón.
Android Wear je pre mňa nezaujimavý. Čo som si pozrel jeho funkčnosť na najnovších zariadeniach, je pre nňa o dosť pozadu oproti Samsungu.
Momentálne ako najlepšiu variáciu si viem predstaviť telefón Galaxy Alpha s hodinkami Galaxy Gear S. Ja mám Galaxy S4 a kupovať nový neplánujem, takže bude stačiť aj táto kombinácia.
S4: STOCK 4.4.2 + Xposed Framework + NOVA Prime
Loutka
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pon 23. úno 2009 19:34:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus One
Twitter: https://twitter.com/chytrehodinky

Re: heart rate monitor k android sport. aplik. ?

Příspěvek od Loutka »

Kontinuální měření tepu umí Moto 360, ale opět jde o to jak to bude přesné.
A jsou tu jedny hodinky které umí ANT+ https://www.kreyos.com/
Vše o chytrých hodinkách http://www.nejchytrejsihodinky.cz
Uživatelský avatar
JuaNex
Robot
Příspěvky: 910
Registrován: pon 02. črc 2012 21:18:12
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro

Re: heart rate monitor k android sport. aplik. ?

Příspěvek od JuaNex »

Lenže tie hodinky nepodporujú 3G sieť a pravdepodobne ani Endomondo. Čiže zase treba tahať aj telefón zo sebou. To mám to isté aj teraz s Polarom.
S4: STOCK 4.4.2 + Xposed Framework + NOVA Prime
Pavelmidi
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 23. pro 2010 20:44:22
Typ mobilu / ROM: Eten x 650 a HTC Wildfire

Re: heart rate monitor k android sport. aplik. ?

Příspěvek od Pavelmidi »

Zdravím zvažuju o Pebble steel nebo Sony SW3 a to hlavně kvůli sportu, mám dotaz ohledně aplikace Runtastic, mám hrudní pás na měření tepu jenž se spojí s mobilem a mě zajímá zda aplikace Runtastic dokáže na (jakýchkoliv koupil bych si i starší) hodinkách Pebble či Sony SW3 zobrazit údaje o srdečním tepu přes tuto aplikaci . Zatím jsem mocně googlil ale co jsem našel tak jen čas, km atd ale tep nikde. to že existují jiné aplikace jenž zobrazí tep vím,. Potřebuju info o tepu z runtastiku na Pebble nebo sony SW3 (zápis v Runtastiku a info na hodinkách tep, čas,vzdálenost atd . uvítal bych i obrázek s těmito udaji. Děkuji.
Odpovědět

Zpět na „Obecně o Android hodinkách“