Aréna telefonůMT do 13K - EU distribuce

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Madex
Stálý androiďák
Příspěvky: 104
Registrován: sob 29. srp 2015 22:21:39
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 6.0.1
Mobil 2 / ROM: Sony SmartWatch 3
Tablet: Apple iPad 4 (RETINA)

MT do 13K - EU distribuce

Příspěvek od Madex »

Zdravím ve spolek, jelikož moje stávající Xperia Z častečně už dosluhuje(hlavně baterka), (pořád ale super smartphone), chtěl bych moji milovanou vyměnit za něco lepšího, mám pár mobilů v oku, ale znáte to, čím déle přemýšlíte, tím horší to je. Telefon bych kupovat z EU distribuce, jestli mi to povolíte, protože moje stávající Zetko bylo taky, a nestěžuji si (dřívější aktualizace, obchod jsem měl kousek, reklamace taky vyřízena ok a dokonce i reletivně rychle). Bral bych ho asi z obchodu MobilBar. Maximální rozpočet je již zmíněných 13 000,- Chcět bych aby telefon splňoval podmínky, které ještě dolů napíšu. MT může být klidně levnějsí, stačí aby splňoval, to co jsem vypíšu. Dále si mi taky jedná o výhodnosti nákupu, pokud mi řeknete,že nějaký mobil za 10K, má daleko lepší cena/výkon než nejaký za 13K beru určitě tens lepším cena/výkon. Jsem zvyklý na moje Z, tak se jetě ptám, jestli mám počkat, a třeba rok 2015 ještě se Xperií "doklepat" a nový koupit až po Vánocích.

Maximální rozpočet: 13 000,- (nejspíš EU distribuce)

Místo nákupu: Čr, EU distribuce

Předpokládané využití zařízení: Internet, dlouhodobá plynulost systému, sociální sítě, pár her, trochu filmů, a kvalitní poslech hudby.

Požadavek na značku: Asi nějakou klasiku prodávanou v ČR a s možností reklamce

Mnou navrhované modely: S6,G3,G4,nové Nexusy, Honor 7 atd.

Vlastnosti displeje: Minimálně FHD, myslím,že naprosto dostačuje,samozřejmně taky dobré pozorovací úhly, vlastnosti atd. (jednoduše,ať se na něj dá koukat)

Výkon: Myslím, že když se pohybujeme v high-endu, není třeba o tom diskutovat, ale klidně se nechám opravit.

Interní paměť: Moc toho nepotřebuji, žil jsem se 16 GB, a v klidu. Mě stačít 0.5 GB songů, a pár aplikací a 2-3 pořádny hry, toť vše.

Slot pro paměťovou kartu: Potěší, není potřeba.

Audio: Záleží spíše na výstupu,než na reprácích.

Komunikace: Sociální síte, telefonování

Fotoaparát: Fotím celkem dost, takže je to jedne z parametrů, který při koupi taky dost udělá, takže ano na fotoaparátu záleží.

Odolnost telefonu: Vodotěsnost a prachotěsnost potěší, ale není podmínkou, ne, opravdu se s telefonem nekoupu, ale je to dobrá prevence proti nehodě.

Senzory: jas, gyroskop, senzor přiblížení (prostě klasika,nic "spěšl")

Ostatní požadavky: Jelikož jsem ještě student, je to asi celoroční přijem z malých brigádek, takže nechci se při výběru mýlit, ale pevně věřím, že mi zde dobře poradíte :palec: :D
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: MT do 13K - EU distribuce

Příspěvek od Mirda86 »

Co znovu Sony?
Treba Z3?
A nebo na tom tvem mobilbar mas Xperii Z2 za 10k....pokud nechces vylozene zmenu tak bych po ni urcite sahnul.
Madex
Stálý androiďák
Příspěvky: 104
Registrován: sob 29. srp 2015 22:21:39
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 6.0.1
Mobil 2 / ROM: Sony SmartWatch 3
Tablet: Apple iPad 4 (RETINA)

Re: MT do 13K - EU distribuce

Příspěvek od Madex »

No, se Sony určitě spokojenost, aktualizace (5.1.1) až do teď a to je to skoro 3 roky staré, je to taky celkem plynulé, i když párkrát se to kousne, ale nemůžu to po něm chcít, když už je trochu postarší. ;)
No, upřímně bych klidně nějakou tu změnu uvítal, ale není to podmínkou. Není za cenu 10K o něco lepší mobil, např. Honor 7?
Jinak se spíše dívám na ten vyšší high-end (nový Nexus, S6, G4,Z3).
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: MT do 13K - EU distribuce

Příspěvek od Mirda86 »

Honor 7 urcite lepsi neni.Jeho vyhoda je ze se da sehnat v ofiko distribuci za stejnou cenu jako Z2 v EU.Mozna plus ctecka otisku prstu ale tim to tak konci.Ale je to novinka a da se ocekavat sleva.
Novej Nexus 5X uz nabizi Kasa.cz za 12.5k v 16GB verzi.Pokud ti to bude stacit tak si myslim ze to bude vybornej telefon.Mel sem N4 i N5 s obema maximalni spokojenost.Pekelne rychle stroje :palec:
Madex
Stálý androiďák
Příspěvky: 104
Registrován: sob 29. srp 2015 22:21:39
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 6.0.1
Mobil 2 / ROM: Sony SmartWatch 3
Tablet: Apple iPad 4 (RETINA)

Re: MT do 13K - EU distribuce

Příspěvek od Madex »

Jak se stavíš třeba k S6, nebo třeba G4? Vím, párkrát se tu řešilo, ale s nějakým (pro mě) nejasným závěrem?

EDIT: Tím Nexusem myslíš tento? http://mobilni-telefony.heureka.cz/lg-nexus-5x-16gb/
V Nexusech jsem tak trochu blondýnka.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: MT do 13K - EU distribuce

Příspěvek od Mirda86 »

Tak S6 i G4 sou letosni highendy.Tam chybu neudelas ani s jednim.U S6tky je nejvetsi minus vydrz.Ale nejspis se s tim da zit.
Mel sem G3 takze G4 mi neprijde moc zajimava...ale u tebe to asi bude jine.
Od Lg muzes kouknout na Flex 2.Da se sehnat kolem 10k a ma taky spickovej hw.

Ano tim myslim 5X.
Madex
Stálý androiďák
Příspěvky: 104
Registrován: sob 29. srp 2015 22:21:39
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 6.0.1
Mobil 2 / ROM: Sony SmartWatch 3
Tablet: Apple iPad 4 (RETINA)

Re: MT do 13K - EU distribuce

Příspěvek od Madex »

No popravdě se mi ten Nexus moc nelíbí...2GB RAM? No, a ani celkově si moje sympatie nezískal...
Spíš to vidím na tu S6, popřípadě G4? Myslíš jsi, že je má smysl v tuto chvílí kupovat? Nebo ještě počkat, až jejich cena klesne? Vyplatí se mi to? Vím, že mnoho z těchto otázek nemá odpověď, ale veřím, že mě alespoň trochu nasměruješ. :D ;)
Děkuji
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: MT do 13K - EU distribuce

Příspěvek od Cleric »

Flex dvojka se u nás dá sehnat jen ve verzi 16 GB s 2 GB RAM. Což zas taková špička není.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: MT do 13K - EU distribuce

Příspěvek od Mirda86 »

Madex: Nema cenu cekat ;) Pac kdyz budes cekat treba 3 mesice....jakej duvod mas pak necekat dalsi 3 mesice?Nakonec se objevi neco noveho a budes cekat zas na to.No a pak zjistis ze ti je 80 :D

Cleric: Ok ale porad stoji do 10k a ma to snap810 kterej je v tomhle modelu celkem v cajku a furt se jedna o "to nejvic od QC" a DDR4 RAM pameti... i kdyz jen 2GB tak zas budou dost rychle.
Madex
Stálý androiďák
Příspěvky: 104
Registrován: sob 29. srp 2015 22:21:39
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 6.0.1
Mobil 2 / ROM: Sony SmartWatch 3
Tablet: Apple iPad 4 (RETINA)

Re: MT do 13K - EU distribuce

Příspěvek od Madex »

Teď se už "jenom" rozhodnout S6 vs. G4. Srovnával je někdo osobně?
Uživatelský avatar
JirikH
Stálý androiďák
Příspěvky: 234
Registrován: úte 02. říj 2012 12:06:08
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Neo
Tablet: Nexus 7
Rom: N7 Stock - root

Re: MT do 13K - EU distribuce

Příspěvek od JirikH »

A nepřemýšlel jsi o Huawei P8? Já řeším podobné dilema - G4 vs P8 a nemůžu se rozhodnout :D
LG G4 - Stock
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Nikdy se nehádejte s blbcem, protože se tím snížíte na jeho úroveň a tam Vás ubije svými zkušenostmi..."
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“