Ostatní telefony ZOPOZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
McT
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 14. srp 2011 21:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC Desire 500 dual
Tablet: Asus Transformer TF300T
Rom: Originál

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od McT »

Tak já si myslím, že většina mobilů v dnešní době vydrží den, vyjímečně max 2dny. Co mám kamarády a kolegy tak ti nabíjí během dne, protože jim to nevydrží.
Dneska se na něj zkusím jít podívat do obchodu, tak snad jej tam najdu :-) Stále mě taky láká ten displej a i ty parametry, ale bojím se značky Zopo.. Z toho důvodu pořád nezavrhuji Huawei P8 lite.

A proč si šel z THL na ZOPO? Vzhledem k tomu jakou má kapacitu baterie tak váha?:-)
vincent77
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2014 13:04:55
Typ mobilu / ROM: ZOPO SPEED 7 PLUS
Tablet: CHUWI Vi 10

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od vincent77 »

Displej je opravdu super, skvělá čitelnost i na přímém slunci.
vincent77
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2014 13:04:55
Typ mobilu / ROM: ZOPO SPEED 7 PLUS
Tablet: CHUWI Vi 10

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od vincent77 »

Jak řešíte neustálé odemykání a pouštění všeho možného při nošení v kapse bez obalu?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od Mirda86 »

Zkus nosit telefon displayem otocenym od tela
hym
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pon 05. srp 2013 21:25:14
Typ mobilu / ROM: Zopo ZP952 Speed 7 Plus
Bydliště: Pardubice

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od hym »

Tak i já jsem zatím spokojen. K GPS - minulý týden jsem byl na Slovensku cca 350 km tam a 350 zpět a žádné odskakování jsem nepozoroval, použita free navigace Navigator. Baterie mi vydrží taky den, ale dost aktivně hraji Epic, Evolution, candy crush. Takže jsem nic jiného ani neočekával. Do Romky jsem se nehrabal, necejtím se na to. Ohledně odemykání používám Keypad lock screen a zatím pohoda.Dotaz používáte klasický fotoaparát či máte nějakou lepší apku na focení?
Uživatelský avatar
hombre_71
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 25. lis 2012 8:06:35
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Kate - MIUI8 Global
Mobil 2 / ROM: Zopo Speed7 Plus

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od hombre_71 »

Také bych chtěl zkusit nějakou ověřenou aplikaci na foťák. Na gp jich je mraky, ale zkoušet metodou "pokus/omyl" na to nemám čas ani náladu.
vincent77
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2014 13:04:55
Typ mobilu / ROM: ZOPO SPEED 7 PLUS
Tablet: CHUWI Vi 10

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od vincent77 »

Já tedy moc nefotím, ale už pár let používám A Better Camera Unlocked.
ac3
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: stř 05. úno 2014 12:16:01
Typ mobilu / ROM: ZOPO Speed 7

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od ac3 »

Čo sa týka výdrže baterie je to ako bolo už veľakrát napísané. Bez používania vydrží hádam aj týždeň a zasa platí aké appky používaš. Najviac mi mizne bateria pri GPS, mám pocit že bleskovo. Ak iba telefonujem tak drží. Teraz som asi 4 dni iba občas, denne iba pár telefonátov, občas som možno ťukol na nejakú app a mám po štyroch dňoch ešte 30%. Myslím si že kto používa pravidelne denne viac hod. GPS tak tomu nestačí ani 6000 batéria. A ešte treba dávať veľký pozor na beh poniektorých aplikácií v pozadí. Ta je asi najväčší žrút batérie, už som viackrát zistil že mám mobil iba v pohotovostnej polohe a batéria sa mi strácala pred očami a až dodatočne som odhalil aplikácie v pozadí. Na toto veľký pozor.
Uživatelský avatar
maros306604
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: ned 19. led 2014 18:02:26
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot + Huawei P9 lite

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od maros306604 »

to hombre_71:
ak ti to pomože skus Camera Awesome, tuto použivam je vyborna, da sa nastaviť pomerne dosť parametrov, skus :palec:
superpepino
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: úte 27. bře 2012 20:05:28
Typ mobilu / ROM: THL 5000
Mobil 2 / ROM: Zopo ZP 951 Speed
Bydliště: Praha

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od superpepino »

THL 5000 mně přestal fungovat a dal jsem ho do opravy. Napřed jsem ho poslal do Here-shopu na záruku, tam to však zůstalo na poště -Here-shop zřejmě zkrachoval Tak jsem to odnesl do opravny THL v Praze /za peníze, přestože to mám rok/. Tam je to zřejmě stejné, mám to tam tři neděle a ještě přes urgence nestačili udělat finanční rozvahu, jestli má cenu to vůbec opravovat. Tak jsem se naštval, našel na internetu tohle a v sobotu jsem to koupil. Zdá se to dobrý, až na tu baterku. Ten pád z THL 5000 je strmý....
vincent77
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2014 13:04:55
Typ mobilu / ROM: ZOPO SPEED 7 PLUS
Tablet: CHUWI Vi 10

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od vincent77 »

to ac3
Můj strarý Xiaomi red rice má beterku 2000mAh a vydržel v pohodě celodenní výlet s GPS a datama. To tady zřejmě nehrozí :-(
McT
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 14. srp 2011 21:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC Desire 500 dual
Tablet: Asus Transformer TF300T
Rom: Originál

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od McT »

Tak já myslím že v dnešní době si stěžovat na baterku asi nemá cenu. Je to problém každého telefonu, ještě když je to 5,5" s takovým rozlišením. Někomu to vydrží chvíli někomu celý den,dva :-) Hold to asi opravdu bude záležet jen na aplikacích v pozadí.
Všichni z 80% jste spokojení tak jej teda vyzkouším a uvidíme jak mě bude vyhovovat. Zkusím asi taky ten 5,5", ale nevím jak sním budu cestovat v kapse od riflí :D
superpepino
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: úte 27. bře 2012 20:05:28
Typ mobilu / ROM: THL 5000
Mobil 2 / ROM: Zopo ZP 951 Speed
Bydliště: Praha

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od superpepino »

Telefon jsem koupil 10.10. a hned mně to vyzvalo k aktualizaci. Je tam jak píší Android 5.1. Dnes 14.10. jsem aktualizoval znovu, Android zůstává, nevím, co se aktualizovalo. Již jsem na chvíli myslel, že tam bude šestka.
superpepino
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: úte 27. bře 2012 20:05:28
Typ mobilu / ROM: THL 5000
Mobil 2 / ROM: Zopo ZP 951 Speed
Bydliště: Praha

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od superpepino »

Poradí mně někdo jak na tom udělat Root? Zkoušel jsem Kingo root i Framaroot a byl jsem neúspěšný.U Kingo rootu jsem se vůbec nepřipojil, přestože mám ladění USB povoleno a u Framarootu jsem si koupil aplikaci, ale objevily se mně tam jen jeho internetové stránky.
vincent77
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2014 13:04:55
Typ mobilu / ROM: ZOPO SPEED 7 PLUS
Tablet: CHUWI Vi 10

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od vincent77 »

Já mám root už udělaný v rom z xda.
Hans71
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 13. lis 2013 18:17:01
Typ mobilu / ROM: Thl W8s

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od Hans71 »

superpepino píše:Poradí mně někdo jak na tom udělat Root? Zkoušel jsem Kingo root i Framaroot a byl jsem neúspěšný.U Kingo rootu jsem se vůbec nepřipojil, přestože mám ladění USB povoleno a u Framarootu jsem si koupil aplikaci, ale objevily se mně tam jen jeho internetové stránky.
Framaroot -Zopo speed 7 není v podporovaných zařízeních
http://forum.xda-developers.com/apps/fr ... s-t2722980

Co vím tak jediná cesta je flashnout zip v recovery.(u mně funguje)
Nainstaluj si CWM recovery : http://global.zopomobile.com/forum/view ... 24&t=17447
Rebootuj do recovery a nainstaluj Supersu_pro.zip,který si na SD card stáhneš tady:
http://global.zopomobile.com/forum/view ... 24&t=17451
hym
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pon 05. srp 2013 21:25:14
Typ mobilu / ROM: Zopo ZP952 Speed 7 Plus
Bydliště: Pardubice

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od hym »

Měl bych taky jeden dva dotázky.... První neustále mi mizej z hlavní obrazovky ikonky.. a druhej...občas při přijatém hovoru mi na pozadí pípa jako kdybych mi někdo další ještě volal.
McT
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 14. srp 2011 21:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC Desire 500 dual
Tablet: Asus Transformer TF300T
Rom: Originál

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od McT »

Telefon nemám tak nemůžu soudit, ale stím že ti mizí ikony z plochy to normální není :-) Takže bych zkusil nainstalovat nový launcher a vyzkoušet to. Případně dát telefon do továrního nastavení a třeba se tím vyřeší i to pípání během telefonování.

Já bych se pak ještě zeptal na koupi telefonu, myslíte že to má cenu kupovat třeba odtud?
http://www.ebay.com/itm/Unlocked-ZOPO-S ... MwD1x_fCtQ

Nebo bych stím měl problémy ohledně třeba sítí, nebyla by uvnitř čeština, reklamace atd.. ? Myslím, že ani jeden zmíněný problém by neměl být problém, ale je to jen můj názor :-)
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od prasil »

Rozhodně radši mall.cz :yes:
hym
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pon 05. srp 2013 21:25:14
Typ mobilu / ROM: Zopo ZP952 Speed 7 Plus
Bydliště: Pardubice

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od hym »

ja kupoval na http://www.mobil.cz...nějak se necejtím když tak reklamovat v cizině
McT
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 14. srp 2011 21:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC Desire 500 dual
Tablet: Asus Transformer TF300T
Rom: Originál

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od McT »

Jsem si myslel :-) a jinak jak je to stím Gorila glass? Má to tento telefon a nebo ne? Všude píšou, že ano ale lidé píší že ne :-)

Jinak máte i tak pro jistotu koupenou na tom folii/tvrzené sklo?
A obal máte jaký? Pokud vůbec nějaký máte... Když si koupím nějakou tu gumu kterým to obalím, tak ten mobil už bude moc velký ne?
superpepino
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: úte 27. bře 2012 20:05:28
Typ mobilu / ROM: THL 5000
Mobil 2 / ROM: Zopo ZP 951 Speed
Bydliště: Praha

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od superpepino »

Dnes 21.10. je během 14. dnů druhá aktualizace systému! Zůstává samozřejmě Android 5.1, ale zmizela mně synchronizace s AirDroidem! Nevím, co na tom aktualizují.
hym
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pon 05. srp 2013 21:25:14
Typ mobilu / ROM: Zopo ZP952 Speed 7 Plus
Bydliště: Pardubice

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od hym »

a tak doladují systém... tak snad to není špatný
Pouzdro nepoužívám mam ho volně po kapsách ( nosím kapsáče), tak uvidíme jak dlouho vydrží.
bača
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 20. čer 2015 9:06:05
Typ mobilu / ROM: Xperia X10 mini pro

ZOPO SPEED 7

Příspěvek od bača »

Jak je tento telefon na tom, co se týká zvuku? Podle recenze http://gizchina.cz/2015/10/11/recenze-z ... 1-speed-7/ je zvuk velmi špatný i co se týče do sluchátek. Přemýšlím, že bych si ho koupil, ale tato recenze mě dost odrazuje. Chtěl bych na něm hlavně hlavně sledovat filmy a poslouchat hudbu. Baterie vydrží fakt max. 1 den, při intenzivnějším používání? Díky za odpovědi.
Myk
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: úte 05. říj 2010 17:24:39

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od Myk »

Uvažuji o tomto telefonu. Nechci se babrat s instalacemi ROM, hledám telefon s použitelnou ofiko ROM, kterou výrobce aktualizuje automaticky. (už jsem vyzkoušel 2 číňany a vím, že se nechci ROMkama zabývat).

Jak je to prosím s použitelností oficiální ROM? Jsou tam nějaké větší problémy?
Jak dlouho se dá očekávat, že ZOPO bude tento telefon aktualizovat?
McT
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 14. srp 2011 21:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC Desire 500 dual
Tablet: Asus Transformer TF300T
Rom: Originál

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od McT »

Ohledně zvuku to tu bylo několikrát řečené, je to blbě nastavané z výroby a dá se to vyladit.

Ohledně ROMky nikde jsem nikdy nic neslyšel že tam bylo něco divného. O pár příspěvků víš je psáno že během 14 dní vydali 2 aktualizace. Co se týká pohledu do budoucna to neví nikdo a dle mě ani sám výrobce... Jestli chceš dlouhodobé aktualizace tak to tak jedině vlajkové lodě jednotlivých výrobců. U Zoppa nevím jak dlouho se stará, ale byl bych rád kdyby na něj udělali android 6, to by mě pak stačilo :D
superpepino
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: úte 27. bře 2012 20:05:28
Typ mobilu / ROM: THL 5000
Mobil 2 / ROM: Zopo ZP 951 Speed
Bydliště: Praha

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od superpepino »

Telefon běží perfektně, zdá se, že to je dobře vyladěné.Možná je to částečně i tím Androidem 5.1. Mám totiž ještě THL 5000, telefon má 4.4.2, ale nejde tak svižně. Je s rootem, a ta úžasná baterie vše vynahradí. Když moc nedělám, tak vydrží 4.dny. Přesto jsem se Zopem maximálně spokojený /s chudinkou baterií jsem byl při koupi srozuměn/. Uvidíme, jak Zopo půjde po 11. měsích, co je v provozu THL 5000.
McT
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 14. srp 2011 21:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC Desire 500 dual
Tablet: Asus Transformer TF300T
Rom: Originál

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od McT »

Tak Zopo speed 7dostane Android 6
http://www.zopomobile.com/android-6-0-m ... o-devices/

Jsem rád :D
Uživatelský avatar
hombre_71
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 25. lis 2012 8:06:35
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Kate - MIUI8 Global
Mobil 2 / ROM: Zopo Speed7 Plus

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od hombre_71 »

Už v podstatě čistý Android 5.1 mě potěšil a slíbený update na Marshmallov je pěkný vánoční dáreček. U zopo prostě není podpora jen prázdná fráze :palec:
McT
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 14. srp 2011 21:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC Desire 500 dual
Tablet: Asus Transformer TF300T
Rom: Originál

Re: ZOPO SPEED 7

Příspěvek od McT »

Tak telefon už konečně používám a jsem zatím nad míru spokojen. Ještě uvidím jak to uvidím při delším používání, ale snad nějakou dobu vydrží. Akorát mám dva dotazy...
1) Existuje nějaká klávesová zkratka na print screen obrazovky?
2) Chybí mě zde tlačítko na vyvolání vlastnosti/možnosti/nastavení.... to tady chybí?:-) Dlouho době využívám Holo launcher a ten nemá nikde tlačítko na tyto možnosti a na předchozím telefonu jsem to dělal přes virtuální tlačítko. Tady na tomto telefonu je místo toho čtvereček na přepínání a čistění programů.

Díky za případné doplnění.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony ZOPO“