Huawei Ascend G300 - obecná diskuzeochranné sklo Huawei ascend g300

jenda^^
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus S
Rom: SlimKat

Re: ochranné sklo Huawei ascend g300

Příspěvek od jenda^^ » pon 22. dub 2013 21:54:00

V PM mám otázku, jestli nemám nějaké fotky a jak výměna dopadla. Odpovím sem, kdyby to snad zajímalo ještě další.
Přední kryt i se sklem dneska přišel (20 dní od objednání). Pan Číňan ho krásně zabalil, taková krabička vycpaná bublinkama mi ještě u žádné objednávky za pár $ z eBaye nepřišla. V krabičce je i "trsátko" a jeden šroubovák, tak asi není potřeba shánět kvůli výměně torx šroubováčky.

Telefon nemám teď u sebe a měnit budu nejspíš tenhle víkend.
Pak podám slíbený report, jak se to (ne)povedlo ;-)
Přílohy
Huawei_To_Hell.jpg
Ještě je v obalu - přece na něj nenechám prášit a patlat
Huawei_To_Hell.jpg (33.83 KiB) Zobrazeno 4504 x

Nexus S (SlimKat - 4.4.2) ← HTC Touch Pro2 ← HTC Kaiser ← HTC Vox ← Siemens M75 ← Siemens C65 ← Siemens MT50 ... a na všech jsem patchoval nebo nahrával alternativní firmwary :-)
+ Huawei G300, který servisuji přítelkyni

Blitz
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG G2
Rom: CyanogenMod 12

Příspěvek od Blitz » úte 23. dub 2013 8:13:45

Ahoj, určitě udělej fotky.

l3p1dl0
Nové Androidě

Příspěvek od l3p1dl0 » úte 23. dub 2013 14:28:48

Akej farby je ten spodný plast? vyzerá to byť divná farba/fotka :D

jenda^^
Stálý androiďák

Příspěvek od jenda^^ » sob 27. dub 2013 21:24:35

l3p1dl0: Normální šedá jako originál. Jen jsem na foťáku nenastavil správně vyvážení barev.
Tak dneska jsem úspěšně provedl výměnu prasklého skla.
Původně jsem napsal návod sem, tak ho tady nechám, ale ještě jsem ho upravil a vydal na svém blogu, kde to je možná o něco přehlednější.
http://www.ovecka.maweb.eu/228/jak-vyme ... cend-g300/

Co bylo potřeba:
- Nové sklo z eBay, součástí tohoto balení je i šroubovák torx (číslo nevím) a trsátko na rozcvakávání plastů
- maličký hodinářský křížový šroubovák (Mám doma nějakou hodinářskou sadičku, ale křížové šroubováky jsou tam moc veliké. Nejmenší plochý ale stačil.)
- (horkovzdušná pistole) nám chudým úplně stačí fén
- hodí se i pinzeta

Postup:
Zadní plasty jsem sundal podle tohoto videa, dostal jsem se tedy zezadu k základní desce.
Video doporučuji pouštět společně s každým krokem, v zásadě koresponduje s mým návodem a aspoň uvidíte, co na vás kde čeká, abyste nic neutrhli.

Obrázek
↑ Ve videu odpojují úplně všechny konektory, to jsem udělal taky, ale úplně zbytečně. Stačí povolit ten jeden, který jsem označil červeným kroužkem.
Zeleně označené šroubky se odšroubují tím maličkým křížovým šroubovákem.

Obrázek
↑ Ještě jednou detail na šroubky. Červeně označené západky odcvaknout a odklopit destičku. Nejspíš bude stačit povolit spodní západku a vrchní vypadne sama.

Obrázek
↑ Destičku s napájením stačí trošku trošku odklopit a pak se zapáčí pod kovovými očky od displeje. Modře označený konektor není potřeba odpojovat, ale je dost možné, že sám vypadne buď teď nebo až budete telefon skládat zpátky, tak si na něj dejte pozor. Zacvaknout tuhle destičku i se zapojeným konektorem zpátky bylo asi to nejtěžší na celé operaci.

Obrázek
Obrázek

↑ Teď odcvakneme displej z vrchní strany. Zapáčíme zase tam, kde jsem dal šipky pod tím plíškem od displeje. Ještě jsem jednou zvýraznil ten jediný konektor, který je třeba odpojit. Na fotce je vidět, že jsem podle videa odpojil všechno, ale to asi není třeba.
Deska se bude od skla odklápět podle horní hrany telefonu. Opatrně na modře označený spínač od zapínacího tlačítka, ať ho neutrhnete (jako chlapík na MoDaCo).

Obrázek
↑ Deska už je odklopena od skla a teď se vypořádáme se spínačem zapínacího tlačítka (červeně označený). Nahřejeme ho fénem a pak pomocí pinzety odlepíme.Je přilepený nějakou lepící páskou. Asi by to šlo odlepit i bez nahřívání, ale s ním to jde mnohem líp. Co s lepící páskou nechám na vás. Já jsem ji nechal na tom plošňáku a použil k přilepení spínače na nový rámeček, ale nejspíš není problém ji zahodit a přilepit to něčím vlastním.

Postup skládání je to samé akorát opačně. :-) Je potřeba dát pozor na ten konektor na destičce od napájení a nezapomenout zacvakat případně i další odpojené konektory.

Ještě taková poznámečka: Neručím za to, že jsem někde něco nezapomněl, tak při rozkládání uvažujte hlavou, nic nervěte, kontrolujte si i podle videa, které odkazuji v přechozím příspěvku, jestli páčíte ve správným místě. Nechcete si telefon přece dorazit. :-) A samozřejmě tímhle postupem přicházíte o záruku (ale to už jste, aspoň podle Vodafonu, přišli tím, že jste rozbili displej).
A dávejte si pozor na střepy. U tohohle kousku jsem měl vrchní stranu, ze které padaly, přelepenou nějakou starou fólií, a spodní strana byla netknutá (nejspíš má sklo víc vrstev). To ale nemusí znamenat, že na vás se taky žádná hromada střepů nevysype.
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne čtv 11. črc 2013 7:54:21, celkem upraveno 4 x.
Důvod: Nabudúce používaj tlačidlo Upraviť / EDIT, lebo vytváraním double príspevkov porušuješ pravidlá fóra + opravené obrázky !!!
Nexus S (SlimKat - 4.4.2) ← HTC Touch Pro2 ← HTC Kaiser ← HTC Vox ← Siemens M75 ← Siemens C65 ← Siemens MT50 ... a na všech jsem patchoval nebo nahrával alternativní firmwary :-)

SirRichard
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: huawei g300

Příspěvek od SirRichard » ned 05. kvě 2013 22:16:17

Ahoj, uz pred nekolika mesici se mi udelala pavucina na displei (tom prvním zvenku) kdyz mi telefon spadl, ale dotyk fungoval jeste 2 mesice bez problemů....
Ted mi ten mobil bliká a je to takovej vodopadovej efekt, a to vse navic jen na par vterin , pak se zhasne, a tlacitkem nahore na doemceni ho zase na par vterin muzu rozsvítit. Ale celkove vzato se stim enda rpacovat.
Telefon se mi podarilo rozebrat bez problemů a ten hlavní displej co je uvnitr je OK. myslíte ze by mi pomohlo koupit si náhradní kryt- pomohlo by to aby ten vodopadovej efekt zmizel??
muze ten telefon např fungovat bez vnejsiho krytu?
díky za návrhy co dělat

LivArt
Terminátor
Reputace: 247
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 HavocOS
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » ned 05. kvě 2013 22:27:43

To vypadá spíš na nějakou hw vadu. Nemyslím si, že by výměna digitizéru pomohla. Ale zkusit to můžeš, jestli chceš nějakou korunu obětovat na pokusy. Doporučuju jendův návod a koupit novej celej kryt, investice to není o nic větší a výměna je znatelně jednodušší.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

SirRichard
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: huawei g300

Příspěvek od SirRichard » ned 05. kvě 2013 22:37:11

mám 2 tyto telefony, asi skusim dát ten vnejsi displej z jednoho telefonu na druhý a uvidím...

Tak envím co si o tom myslet.
ze svého fungujicího telefonu sem vzal nový kryt a dal ho na ten nefungujicí, a výsledek byl takový, že ten vodopádový efekt, kdy se obrazovka třepe nahoru a dolu +- o 1 cm zlepšil tak, ze to bylo rpehlednejší, telefon se dal ovládat a uz to nedelalo to co dřív - to že se "uspí" - nebo zatemní.
dokonce sem dokázal bez vetsich problemů jít do menu a spustit nejaké aplikace, precházet mezi obrazovkami atp.
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne čtv 11. črc 2013 7:44:38, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nabudúce používaj tlačidlo Upraviť / EDIT, lebo vytváraním double príspevkov porušuješ pravidlá fóra !!!

..:Matt:..
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend Y300
Rom: B176

Příspěvek od ..:Matt:.. » pon 20. kvě 2013 16:36:39

Trochu z jiného soudku.
V Britexu mi "opravili" telefon tak, že se mi odlepuje ochranné sklo a razantně se pod displej práší. Myslíte si, že to v servisu opraví tak, že to prostě přilepí, nebo musí objednávat díly? Jde mi o to, že kdyby chtěli objednat díly, tak ty už se neprodávají, tudíž by mi vrátili peníze :D
Alcatel One Touch 303 > Nokia 5110 > Siemens C35i > Siemens C75 > Siemens SX1 > Samsung S5620 Monte > Huawei Ascend G300 > HUAWEI Ascend Y300

Tomáš Kubec
Moderátor
Reputace: 53
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » pon 20. kvě 2013 17:50:31

A jak to víš?
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play

Stálý androiďák

Příspěvek od ..:Matt:.. » pon 20. kvě 2013 21:36:01

Někdo to psal na FB. Volal sem na vodafone infolinku a tam mi paní sdělila, že se již skutečně díly neprodávají a nejsou dostupné. Tak sem se ptal jak to udělat a ona, že to jde domluvit rovnou na výměnu na prodejně (bez poslání do servisu). Tak sem ještě volal do prodejny a tam mě ujistili, že bez poslání do servisu to prostě nejde.
Proto uvažuju, jaké díly asi používají a jestli budou objednávat celý kryt telefonu včetně předního skla (jako na obrázku nahoře) a nebo jestli prostě sklo odloupnou, napatlají nějaké lepidlo a přilepí zpět.
Alcatel One Touch 303 > Nokia 5110 > Siemens C35i > Siemens C75 > Siemens SX1 > Samsung S5620 Monte > Huawei Ascend G300 > HUAWEI Ascend Y300

LivArt
Terminátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » pon 20. kvě 2013 21:37:41

Většinou se mění kus za kus a nejen sklo, ale celý komplet i s displejem (a s předním krytem).
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Stálý androiďák

Příspěvek od ..:Matt:.. » pon 20. kvě 2013 21:49:37

Takže to za pokus stojí ne? Vyhodím CM, zamknu bootloader a zkusím to a případně si koupím Y300 :D

Tomáš Kubec
Moderátor
Reputace: 53
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » pon 20. kvě 2013 22:14:14

U g300 se nemění komplet s LCD ani v autorizovaném servisu. Mění se přední rámeček s digitizérem. Maximálně ti v Britexu zdělí oxidaci a záruku neuznají.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play

Stálý androiďák

Příspěvek od ..:Matt:.. » úte 21. kvě 2013 9:08:41

Právě myslím ten přední rámeček. Je jedno co mění, hlavní je, že nemají díly :D Ta závada se navíc stala vinou jejich servisu a tak mám pod displejem naprášeno o milimetr odstává sklo. Myslíte, že můžu vznést požadavek na výměnu rámu se sklem, aby se závada s prachem neopakovala? :DD

Lukas1000
Androiďák!
Reputace: 2

Příspěvek od Lukas1000 » sob 01. čer 2013 6:26:32

tak včera dorazila celá přední část z eBaye ... cca 8-9 dní, to je u mě zatím rekord. V krabičče byl taky šroubovák a trsátko. Cena cca 386,- Kč.
LG G2, bílá, 32GB, stock všechno (zatím)

darkluk
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nexus 5
Rom: Stock

Příspěvek od darkluk » ned 09. čer 2013 18:32:55

Cau mám takový problém, vyměnil sem sklo. Všechno fungovalo, ale teď se někdy display sekne funguje jen tlačítko z5, nebo nefunguje vůbec, někdy zase celé sklo funguje jako nějaké tlačítko a jen zavibruje, ale nic se nestane. všechny konektory sem zkontroloval, ani na jednom není vidět, že by byl nějak poškozený, nebo tak něco. Všechny konektory jsou na svém místě. Nevíte někdo co s tím?

jenda^^
Stálý androiďák

Příspěvek od jenda^^ » pon 10. čer 2013 9:32:34

Nemůže to být jen softwarem? Když tlačítka vibrují, tak telefon jejich stisk zpracovává.

SoLaX
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 830
Mobil 2 / ROM: LG F60

Příspěvek od SoLaX » úte 11. čer 2013 20:33:37

Ahoj,
z ebay jsem objednal samotný digitizér a až po rozebrání telefonu a odstranění toho starého jsem zjistil, že asi nebude taková sranda ho do rámečku vlepit. Né, že by to vypadalo složitě, ale člověk potřebuje tu tenkou oboustranku a těsnění a nějak se mi to nechce shánět, objednávat a dál podomácku bastlit. Takže objednám digitizér i s rámečkem a tudíž ten nepoužitý nabízím k prodeji - v tomhle threadu se určitě najdou lidi co si s tím lepením snadno poradí a upotřebí i samostatné sklo. Stál mě 335,- Kč, za 250,- ho s osobním předáním v Praze nějaké dobré (a šikovné :-) ) osobě přenechám. Ozvěte se prosím do PM, díky moc.

Stewenson
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: huawei acsend g300

Příspěvek od Stewenson » čtv 11. črc 2013 7:26:17

Ahoj, Dnes ráno když jsem šel z práce tak mi telefon upadl na zem tak z metru a půl kde mám kapsy u kalhot, Pavučina jak blázen a hledám na internetu a čtu, že mi neuznají reklamaci? Telefon jsem kupoval před rokem v brně i s nějakým pojištěním či co to bylo. Papíry mám doma na všechno a už jsou nachystaný ale problém je ten, že já bydlím kousek od Ostravy a kupovano to bylo jak jsem již řekl v Brně na prodejně ve vankovce. Musím jezdit do Brna a zeptat se tam nebo stačí někde blíž do Datartu a nebo mi ta záruka fakt neplatí na toto? Pojištění stálo 500kč na 2 roky a končí přesně za rok tak jako záruční lhůta. Díky za odpovědi

LivArt
Terminátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » čtv 11. črc 2013 7:41:50

To bys měl mít napsaný někde, na co se to pojištění vztahuje. Reklamace by měli uznávat v každý pobočce Datartu.

xGrany
Robot
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300

Příspěvek od xGrany » čtv 11. črc 2013 16:07:58

To se nas vazne ptas na to jake mas pojisteni?:-D To prece musis vedet ty na co sis uzavrel pojistku.Ale jinak jak pise kolega,reklamaci muzes uplatnit i v jine prodejne,nez bylo koupeno.

Stewenson
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: huawei acsend g300

Příspěvek od Stewenson » čtv 11. črc 2013 18:37:49

@LivArt - Díky za odpověd, pojistnou smlouvu jsem si přečetl a to rozbité sklíčko je jedna z věcí, která je pojištěná.

@xGrany - Ne, neptal jsem se co mám za pojistnou smlouvu. Přečti si to ještě jednou. Otázky jsou až ke konci postu. Díky za odpověd jinak.

Jumbo78
Terminátor
Reputace: 275
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » pát 12. črc 2013 20:45:27

Zajeď do Datartu kdekoliv. Ale musíš na to uplatnit to pojištění, ze záruky ti to neopraví
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

kloki
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Ascend G300

Příspěvek od kloki » ned 15. zář 2013 13:44:27

G300 mi upadl docela hodněkrát, ale vždy na roh.
Divil jsem se, že to vždy přežil.
Pak mi upadl na placato a Gorila glass to nevydrželo.

Ty co si to chtej opravit sami tak si kupte sklo i s rámečkem. Sklo je tam nalepený 3M oboustrankou, která fakt drží. Tady je odkaz: http://www.ebay.ca/itm/New-Replace-Blac ... 1182948939

A tady návod od šikulů : http://www.ovecka.maweb.eu/228/jak-vyme ... cend-g300/

LivArt
Terminátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » ned 15. zář 2013 14:25:40

Kloki: nenapsal jsi vůbec nic novýho. Oboje je tu zmíněný, návod pochází dokonce od člena fóra. Dokonce pár příspěvků nad tebou.

kubikma
Droid
Reputace: 41
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Příspěvek od kubikma » ned 15. zář 2013 14:38:02

Mam takovou otazecku pro ty co to uz menili. Nedalo by se to sklo jen nahrit odlepit, zezadu odpojit ten konektor a vlastne vyvlect to bez jakekoli jine demontaze? Stejnym zpusobem za pomoci nove pasky prilepit?

Edit: Omlouvam se. Ted jsem prosel navod a on to taky prave tak nejak udelal. Ja jen myslel zkusit bez demontaze predni casti. Jen sklo nahřát, sloupnout, odpojit konektor a zase nasunout, pripojit a nalepit

maus007
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huaewei p510

Příspěvek od maus007 » stř 20. lis 2013 18:25:06

zdravim, po padu na zem praskle sklicko, po mesici cekani prisel kryt s digitizerem z ciny, probehla demontaz (mirne "nasilna"), montaz a po montazi nejde dotyk

nevi nekdo, kde bych mohl delat chybku? vsechno jsem dal dohromady jak to bylo, nic sem neutrhnul, neurval, vsechno na sebe licuje a zacvakne... ?

roup
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: hua wei ascend g300
Mobil 2 / ROM: optimus l9 II

Příspěvek od roup » úte 26. srp 2014 11:45:50

zdravim,prasknul mi displej na tomtu telefonu.objednal jsem novy ale pri vymene jsem bohuzel utrhl zapinaci tlacitko.jde s tim neco delat?dekuji (popripade jestli ne rad prodam tel nebo ten novy displej s novym rameckem) :-)

Snoopy
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei G300

Příspěvek od Snoopy » pát 03. říj 2014 15:51:47

Mě nedávno odešlo tlačítko zapínání samo ode sebe (prostě "zteřelo"), objednal jsem, zapojil, funguje:
http://www.ptmobil.cz/93-182-18002/flex ... i-g300.php
Pokud ale se ti podařilo tlačítko utrhnout při výměně, pouvažoval bych , jestli to nesvěřit někomu zkušenému.

Odpovědět

Zpět na „Huawei Ascend G300 - obecná diskuze“