Samsung Galaxy TabNefunkční adhoc v Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Moderátor: verny94

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
1Síma
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nokia
Tablet: Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Nefunkční adhoc v Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Příspěvek od 1Síma » pát 06. úno 2015 20:50:03

Předem se omlouvám, jestli jsem založila podobné téma, které už existuje, ale žádné týkající se přímo "mého" tabletu jsem nenašla..
Mám nový Samsung Galaxy Tab Pro 8.4, který má Android 4.4 Kitkat a nedaří mi nijak zprovoznit adhoc wifi připojení s mým telefonem. :( notebook toto adhoc wifi vidí a internet je přes toto připojení funkční, ale v tabletu ho ani nevidím.. :(
Celý den se různě snažím hledat, co s tím a našla toto http://translate.google.cz/translate?hl ... rev=search
ale ať koukám, jak koukám, žádná taková nastavení v tabletu nevidím. Poradí někdo, co dělám špatně a jak by se to dalo zprovoznit? :?
díky všem za info

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 182
Typ mobilu / ROM: LG L9 II stock Android 4.1.2 + root

Re: Nefunkční adhoc v Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Příspěvek od ludekbrno » pát 06. úno 2015 21:02:20

Pokud je mi známo, tak android standardně Ad-hoc neumí. Ale co tak chceš připojovat, musí to být nutně Ad-hoc?
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
1Síma
Nové Androidě

Příspěvek od 1Síma » pát 06. úno 2015 21:39:36

Potřebuji se propojit s mobilem Nokia E52, ve kterém mám Internet a když nebudu zrovna v dosahu domácí nebo nějaké "vhodné" wifi, abych se mohla v tabletu dostat na internet. Dost často se pohybuji v terénu. S notebookem se takto na internet v mobilu propojuji přes bluetooth, ale dnes mi na Vodafonu řekli, že to takto s tabletem nepůjde a jako jedinou alternativu mi právě navrhli ad hoc wifi připojení. V mobilu jsem to nainstalovala a zprovoznila, noťas se přes to normálně připojí, ale řekla bych, že problém je asi právě v tom tabletu-androidu, ale nevím.. V zásadě je mi naprosto jedno, jak se k tabletu připojím, když bude něco funkční.. :palec: Zatím nemám zkušenost s žádným tabletem, tento mám 2. den, tak je pro mě vše nové a dost tápu :cry: tak jestli Tě napadá nějaké smyslupné řešení, budu moc vděčná.. ;)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 06. úno 2015 22:16:39

Bohužel asi nenapadá. Ta Nokia je stará a vysílá internet nestandardně jako Ad-hoc. Jenže nové přístroje už s tím nepočítají. Mám pocit, že podpora Ad-hoc jde dodat s rootem, což ale není úplně triviální.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
1Síma
Nové Androidě

Příspěvek od 1Síma » pát 06. úno 2015 22:35:02

:( tak to jsi mě moc nepotěšil, cokoliv složitějšího než běžná uživatelská instalace je pro mě španělská vesnice.. :(

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 06. úno 2015 23:11:26

Pak je jediná možnost vyměnit Nokii za novější, který bude umět vytvořit tzv. hotspot, ke kterému se už připojí cokoliv.

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Tab“