Samsung Galaxy TabJak zakázat stahování OTA aktualizace na lollipop

Moderátor: verny94

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ronib31
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SM-T700

Jak zakázat stahování OTA aktualizace na lollipop

Příspěvek od ronib31 » ned 27. zář 2015 11:12:09

Ahojte!

předem bych chtěl říct, že jsem se předtím díval na xda-developers forum, ale stejně jsem spolehlivé a jednoduché řešení nenašel. Ale možná jsem se nedíval dostatečně. Potřebuji vědět, zda se tím někdo více nezabýval a jestli to nevyřešil.
O co jde. Nepřeji si na svém tabletu T700 stahování a už vůbec ne instalaci upgradu Androidu na Lollipop. V podstatě to můžeme redukovat na otázku, zda je to vůbec možné zakázat bez rootu, že? Ale ještě to rozvedu. Ihned při prvním připojení k wifi se začala stahovat aktualizace na lollipop a upozornění na instalaci nové verze se objevilo vždy když jsem se připojil. A už se toho nešlo zbavit. Rozumíte, neptám se jak se zbavit upozornění na instalaci stažené aktualizace, ale jak úplně zakázat vyhledávání a stahování aktualizace. Takže jsem v recovery módu provedl ze dvakrát wipe cache partition, kdy se má údajně smazat celé cache úložiště, kde jsou aktualizace dočasně staženy předtím než se aktualizují. Pak se údajně stačí znova připojit k síti a zvolit instalovat načež by měla zahlásit chyba o neúspěšně provedené aktualizaci a stav by tak zůstal beze změn. Zřejmě jediná možnost jak zrušit aktualizace bez oprávnění root, otázka na jak dlouho než se to bude muset zopakovat. I tak jsem ale neměl odvahu to zkusit, protože kdyby to nefungovalo (vlastní proces instalace aktualizace už přece zrušit nelze), už by mi lollipop zůstal a nezbavil bych se ho jen tak lehce, pokud vůbec. Dále jsem tedy provedl reset zařízení do defaultu, stejně sem tam nic neměl uloženého. To zrušilo i oznamovací hlášku o chystané aktualizaci. Ale co mně dostalo, je to, že po tom resetu přestože jsem měl v nastavení ve volbě aktualizace softwaru v podvolbě Automatická aktualizace odškrtnuto "kontrolovat aktualizace automaticky" drze se začala aktualizace po prvním připojení opět vyhledávat a stahovat! Samozřejmě jsem hned spojení přerušil. Ale rozumíte ta drzost, že v podstatě skoro nemáte ani na výběr nebo možnost výběru je vlastně iluzorní. To já sám chci rozhodnout, kdy si budu stahovat aktualizace nebo je snad i instalovat!

Tak co, zabýval se tím někdo podrobněji a přišel na něco?

xanthor
Kyborg
Reputace: 77
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Jak zakázat stahování OTA aktualizace na lollipop

Příspěvek od xanthor » ned 27. zář 2015 17:50:23

Máš nějaký opravdu důležitý důvod, proč neaktualizovat? Uvědom si, že Android není Windows, kde máš i na starou verzi ještě mnoho let aktualizace (a to přímo od výrobce systému). U Androidu s vydáním (výrobcem) nové verze systému končí podpora té staré, a tak např. bezpečnostní chyby ve staré verzi už nikdy nebudou opraveny. V zájmu výrobce (a mělo by to být i v zájmu uživatele) pak je, aby byla zařízení na co možná nejnovější verzi systému.

EDIT: Vlastně ve Win 10 (pro PC) už taky není tak jednoduché odmítnout dostupnou aktualizaci.
Moje otevírací hodiny - otevírací hodiny ve Vašem telefonu

Autor tohoto vlákna
ronib31
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SM-T700

Re: Jak zakázat stahování OTA aktualizace na lollipop

Příspěvek od ronib31 » ned 27. zář 2015 20:01:25

Ano, Microsoft a jejich Windows 10 se v tom také "zdokonaluje". Jde mi o svobodu rozhodnutí. Jistěže si uvědomuji potencionální riziko zastaralého systému. Vždyť i novější android to riziko jen sníží, otázka o kolik procent. Ale já jsem svéprávný a chci se rozhodovat sám, kdy si aktualizaci stáhnu a pokud si ji vůbec nainstaluji. Nepotřebuji aby někdo rozhodoval za mně, že si třeba v tomto případě aktualizaci prostě musím nainstalovat bezpodmínečně. Na tabletu nebudu provádět např. bankovnictví, přesto si chci KitKat zachovat.

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Tab“