LG V10 - obecná diskuzeLG V10

Moderátor: IQLogic

Odpovědět

IQLogic
Moderátor sekce LG
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: LG G6 32GB Platinum - H870 V20a-EUR

Re: LG V10

Příspěvek od IQLogic » pon 10. črc 2017 19:33:28

Začalo to robiť aj mne po návrate zo servisu, presnejšie z poľského servisu a ešte presnejšie z poľského značkového LG servisu.
V10-ku som kupoval z e-shopu Bestcena.sk a už druhý mesiac robia s reklamáciou samé problémy a vyhovárajú sa práve na neschopných "odborníkov" z vyššie spomínaného servisu. "Podnikavci" z Bestcena.sk ich neschopnými priamo nenazývajú, ale podľa odvedenej práce ich tak smelo a s čistým svedomím môžem častovať ja.
Reklamoval som viacero problémov, ktorými V10-ka trpí. Najhoršie je na tom (prirodzene) displej. Ďalším problémom bolo nabíjanie vypnutého telefónu - on proste vypnutý po pripojení k nabíjačke nezostane. Po pripojení nabíjčky, zobrazí percentá kapacity akumulátora a ihneď začne bootovať. Po nabootovaní už zobrazuje úplne iné percentuálne hodnoty kapacity. Posledným problémom bolo neustále sa prerušujúce spojenie s PC s origo káblom.
A ako to celé dopadlo?
V poľskom protokole o oprave uvedené, že nefunguje kamera a hlási chybu. Oprava aktualizáciou softvéru. V slovenskom protokole už bol aktualizáciou softvéru opravený displej, ktorý som reklamoval. Ostatné chyby sa (samozrejme) neprejavili. Ale o tom, že sa neprejavili nie je v poľskom protokole ani zmienky a "podnikavci" z Bestcena.sk servis nevykonávajú a teda nemôžu posúdiť, či sa chyby prejavili alebo nie. Ako teda na toto prišli?! A k tomu origo káblu a prerušujúcemu sa spojeniu s PC. Kábel bol vymenený! Ale prečo keď sa chyba neprejavila?! Ale oni ho nevymenili len tak za nejaký kábel. Oni ho vymenili za špinavý, opotrebovaný kábel, ktorý zrejme Poliak našiel váľajúci sa niekde pod stolom. A čerešnička na torte - originál krabica na komplet roztrhaná!!!
Okej, bol som slušne vytočený a volal som obratom do Bestcena.sk. Bolo mi povedané, že si mám teda vytvoriť novú reklamáciu, čo som aj spravil. K tomu som im vytvoril fotodokumentáciu vypaľujúceho sa displeja a videodokumentáciu problémov s nabíjaním. Taktiež som sa sťažoval na výmenu kábla za starý, špinavý a opotrebovaný. Čo myslíte aký bol výsledok? Reklamácia vybavená opravou a oprava formou čistenia. Počas prvej reklmácie sa problémy s pripojením neprejavili, ale vymenili kábel o čom v protokole nie je ani zmienka. Počas druhej sa už problémy prejavili, ale boli odstránené čistením USB konektora. Aspoň takto to chápem ja, v poľskom protokole to spomínané nie je!
Samozrejme, opäť kontaktovanie Bestcena.sk a opäť ponúknutá možnosť ďalšej reklamácie. A nemám zabudnúť priložiť aj tú dokumentáciu, ktorú som už raz prikladal a Poliak zrejme nerozumel ani obrázkom, nieto ešte popisu chyby! K tomu, prečo bol vymenený kábel sa nikto z Bestcena.sk nevyjadril, opäť.
Po týchto skúsenostiach nechám celé toto reklamačné konanie preveriť Slovenskou obchodnou inšpekciou, obrátim sa aj na Alternatívne riešenie spotrebiteľských sporov a som veľmi zvedavý aký priebeh bude mať tretia reklamácia.
Jedno je však isté, od spoločnosti Bestcena.sk by som nekúpil už ani fóliu na displej ...

Traged
Kyborg
Reputace: 41
Typ mobilu / ROM: Huawei Nova 3
Mobil 2 / ROM: Lenovo Moto Z PLAY, Nokia 640XL
Twitter: tragedcze
Tablet: Lenovo Tab 3 7 16gb LTE ZA130286CZ

Příspěvek od Traged » pon 10. črc 2017 19:37:01

Ale mě se v10 zapinala taky při připojení na kabel a lg X Mach to dělá taky, takže to nebude úplně chyba, ale vlastnost. Zbytek je no comment.
>845>Wildfire>Desire>DesireS>SGA>SGW>E3D>DHD>O2X>ZBLD>SG1>SG2>SG3>SG4>GNexus>G2>967s>N5>Note1>Note2>G3>E2105>M8>Z3>H5X>6012D>i9506>N6>ONEx>HD2>RN4>H6X>V10>Z5>LGXMach>MZP>640XL>GN3>H7X>LGG6>H10>nova 3

IQLogic
Moderátor sekce LG

Příspěvek od IQLogic » pon 10. črc 2017 19:46:17

No vlastnosť to určite byť nemôže keďže po pripojení vo vypnutom stave zobrazí iné percentá, iné po bootovaní a iné po odpojení od nabíjačky a reštartovaní. A iné rozumej, že sa tie hodnoty líšia niekedy aj o desiatky percent. A taká G2-ka, ktorú mám teraz ako náhradu, po pripojení nabíjačky vo vypnutom stave bootovať nezačne. Toto bude jednoznačne chyba a nie vlastnosť.

EDIT: Takže peniažky za V10-ku sú doma. Osobne by som mal v rukách radšej plne funkčnú V10-ku, ale tak čo už. Otázne však je, čo však teraz kúpiť? Ale to je už otázka do inej sekcie tu na fóre :)

Kiosk123
Androiďák!
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z3+
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S8
Rom: Stock ROM

Příspěvek od Kiosk123 » pát 21. črc 2017 7:31:00

Včera LG predstavil LG Q8, jedná sa o zmenšeninu V20tky s 5,2 palcovým displejom...oproti V20 je však vodeodolný...a aby som nezabudol, má snap 820 čiže výkon nieje problém...a keďže bol predstavený v taliansku, tak bude sa predávať zrejme aj v EU :D
http://www.lg.com/it/telefoni-cellulari/lg-LGH970-lg-q8

Mirda86
Moderátor
Reputace: 235
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » pát 21. črc 2017 11:01:27

Pokud clovek nejde vylozene po tom druhem displayi tak je pak furt lepsi sahnout po G6...
I kdyz ona ta Q8 stejne rychle spadne na cene.

IQLogic
Moderátor sekce LG

Příspěvek od IQLogic » pát 21. črc 2017 14:53:09

Q8 nie je nič iné, len stará preznačená V34-ka určená pre japonský trh a viac ako 350€ by som im za ňu nedal :facepalm:

honzino04
Stálý androiďák
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Mobil 2 / ROM: Vodafone Smart Ultra 6_ROM-Stock 6.0.1

Příspěvek od honzino04 » pon 14. srp 2017 21:02:24

Jsem rád, že jsem se V10ky nakonec zbavil. Byl to sice super telefon, ale ta podpora a naprosto nesmyslné výrobní vady, kterých se lg mohlo vyvarovat to zabijely. Navíc reklamace u czc.cz, kteří to posílali do ae-servisu byly třešničkou na dortu. Zde moje zkušenost s tímhle servisem.

Reklamoval jsem telefon kvůli vadě na displeji (vypalování). Telefon přišel zpět (po 28 dnech) s displejem novým. Ten ovšem nedosahoval takových kvalit jako ten původní (těžko šlo něco přečíst na slunci, zatímco s tím originálním nebyl problém). Navíc mi telefon přišel zpět s jinou vadou (nefunkční hands free a ovládání hudby na sluchatkach), kterou před tím neměl. 2. reklamace kvůli stejné vadě na displeji a vadě na zákl. desce (trvala 28 dní). Vyměnili desku (kvůli výše zmíněné vaše s jackem), displeje si vůbec nevšímali. Deska byla neznámého původu. Na oficiální podpoře mi bylo sděleno, že ji vůbec nemají v databázi! 3. reklamace znovu kvůli displeji (vyřízena 30. den vrácením peněz).

paulus33
Nové Androidě
Reputace: 0

Příspěvek od paulus33 » úte 13. úno 2018 0:18:07

Poziadam o radu/nazor.
Potrebujem pre manzelku dobre fotiaci mobil.
Doteraz mala xiaomi redmi 3s. Okrem fotaku spokojnost.
Rozmyslal som nad lenovo g5s plus 4g/32gb, ale viac ma laka lgv10.
Ja mam teraz lgg5 a ona predtym mala g2mini a bola max spokojna. Na aliexpresse sa da kupit za 100€ +dph ak mi ho chytia.
Otazka je, oplati sa v dnesnej dobe kupit v10?

Este doplnim. Ze manzelka je klasicky uzivatel mobilu+soc.siete, ziadne hry a podobne...

Jumbo78
Moderátor
Reputace: 266
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi NOTE 3 SE/MIUI Global/Stable 8.1.3.0

Příspěvek od Jumbo78 » úte 13. úno 2018 6:29:09

Založ si vlákno v aréně, sem to nepatří
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

IQLogic
Moderátor sekce LG

Příspěvek od IQLogic » úte 13. úno 2018 7:45:30

paulus33 píše:
úte 13. úno 2018 0:18:07
Otazka je, oplati sa v dnesnej dobe kupit v10?

G4-ky a V10-ky mali problém so základnými doskami a kupovať takýto mobil bez záruky je veľký risk. Ja osobne som V10-ku mal, bol som s ňou veľmi spokojný, dodnes mám za to, že to bolo najzaujímavejší kúsok aký kedy LG vyrobilo, ale už by som to s ňou neriskoval. Skús nájsť Kodak Ektra, cez Vianoce sa dal zohnať do 150 € a za tie peniaze je to skvelý kúsok.

A nabudúce smeruj takéto otázky do príslušnej sekcie Aréna telefonů a príspevok v nej vytvor podľa tejto šablóny.

paulus33
Nové Androidě
Reputace: 0

Příspěvek od paulus33 » stř 14. úno 2018 13:58:34

Ok, pani. Sorry, objavil som toto forum a bol som tak nadseny, ze mi vypadlo pozriet pravidla fora.

­    

Odpovědět

Zpět na „LG V10 - obecná diskuze“