Samsung Galaxy TabSamsung Galaxy Tab 7.7 vybíjení a přehřívání po změně SW

Moderátor: verny94

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Křižík
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Tab. 7.7

Samsung Galaxy Tab 7.7 vybíjení a přehřívání po změně SW

Příspěvek od Křižík » ned 19. čer 2016 12:28:05

Máme Samsung Galaxy Tab 7.7 koupený v roce 2013, takže 3 roky starý tablet. Bohužel za tu dobu se nikdy software neaktualizoval, až nakonec tablet pomalu přestával fungovat. Nešly načíst stránky v zahraničí, nešlo tam jít vůbec na internet. Přes wifi se nešlo přihlásit do mého účtu na Volném, resp. přečíst poštu. Do tabletu se nestahovaly maily s tím, že aplikace není bezpečná. V servisu nám řekli, že některé typy tabletů nemají aktualizaci softwaru automatickou, takže nám nahráli novou verzi 4.0.4. v servisu. Tato nová verze šla cca 2 týdny v pořádku a poté najednou, z ničeho nic, se tablet vybil za 5 hodin z plné baterie. Přitom my jej nepoužíváme, jen občas na přečtení novin nebo hraní karet, máme jej spíš na cesty a do zahraničí. Dříve vydržel při tom našem nepoužívání pár dní, nyní se vybil po pěti hodinách. Služby Google Play užíraly 84% baterie. Zkusili jsme opět vrátit tovární nastavení, nepomohlo. Zformátovali jsme paměť, nepomohlo. Tablet se najednou neuvěřitelně přehřívá a vybíjí, v podstatě už nám ani k ničemu není. Tak nevím, že by zcela náhodou po té aplikaci nového SW odešla baterka? Může to být tím? Nerada bych tablet znovu odesílala do servisu, platila novou baterku, čekala na něj a pak zjistila, že to nepomohlo a problém zůstává, a nakonec abych nekupovala nový tablet. Máme 3 týdny do dovolené, potřebuji to vyřešit. Děkuji.

Jumbo78
Moderátor
Reputace: 264
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi NOTE 3 SE/MIUI Global/Stable 8.1.3.0

Re: Samsung Galaxy Tab 7.7 vybíjení a přehřívání po změně SW

Příspěvek od Jumbo78 » ned 19. čer 2016 14:53:31

1) tohle je fórum, ne chat abys to psala do každého vlákna, co se namane
2) vše nasvědčuje tomu, že odchází baterka. Ale taky se ti tam mohla dostat vlhkost
Na 100% to říct nelze
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)

Autor tohoto vlákna
Křižík
Nové Androidě

Příspěvek od Křižík » ned 19. čer 2016 15:44:50

Nepsala jsem to do každého vlákna, které se mi namanulo, ale do témat, která s tím souvisela. Tj. změna na jinou verzi Androidu, abnormálně rychlé vybíjení baterie a další problémy, které tablet má. Navíc ta témata byla dost stará, poslední příspěvky byly třeba z roku 2013, tak jsem pro jistotu ještě zavedla téma nové. Nechci tu spamovat, ale potřebuji, aby mi někdo poradil. Tablet už byl v servisu i na přeformátování paměti v prodejně a nikdo mi zatím nepomohl, bohužel. Děkuji za zprávu, snad to bude ta baterka. Vlhkost se tam nedostala, chováme ho jak v bavlnce...

Jumbo78
Moderátor
Reputace: 264
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi NOTE 3 SE/MIUI Global/Stable 8.1.3.0

Příspěvek od Jumbo78 » ned 19. čer 2016 16:56:41

Fórum funguje tak, že ho nejdřív prohledáš, jestli se tvůj problém již někde neřešil.
Pokud takové vlákno nenajdeš, tak buď založíš nové a počkáš na odpověď, nebo se zeptáš v obecném vlákně tvého zařízení a počkáš na odpověď.
Ale x krát napsaný jeden příspěvek jen vytváří nepořádek a tříští diskuzi a potažmo i odpovědi

Edit: mimochodem, nadměrné vybíjení se občas řeší u každého zařízení, takže vlákna tu určitě jsou
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)

verny94
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+
Mobil 2 / ROM: Honor 8 - služební
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od verny94 » ned 19. čer 2016 19:05:18

Tvé další stejné příspěvky jsem odstranil. Pokračuj prosím dále v tomto vláknu.
Výměny prasklých skel, další drobné HW opravy, opravy IMEI, S/N, unbrick a další SW opravy.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:

Autor tohoto vlákna
Křižík
Nové Androidě

Příspěvek od Křižík » úte 12. črc 2016 14:01:50

Vyřešeno! Odinstalovala jsem Služby Google Play, které dle mého laického názoru způsobovaly problémy, a vše chodí tak jako dříve. Tablet je v pohotovostním režimu s občasným použitím od šesti ráno, teď ve tři odpoledne má baterka kapacitu ještě 86% a teplotu 31°C. Všechno, co potřebujeme, chodí. Stáhla jsem maily, aktualizovala programy, navigace chodí, obchod Play taky. Podle zkušeností lidí z internetu nejde Youtube, což mi tedy vůbec nevadí, ani jsem to nezkoušela, nepoužívám to. Máme zpět svůj starý tablet a nemusíme kupovat nový. Je celkem divné, že já jako žena a naprostý laik jsem si tablet spravila svépomocí a opraváři Samsungu z firmy Britex Kladno to nedokázali. Nebo spíš nechtěli? V každém případě to jejich opravně nedělá dobrou reklamu. Tablet tam byl 2x a podruhé byl vrácen s tím, že je v pořádku, nepřehřívá se, baterie vydrží. Výsledkem bylo, že baterie se přehřála na 60°C a tablet nešel z bezpečnostních důvodů vůbec nabít, museli jsme jej nechat vychladnout, poté nabít a vydržel opět nějaké 4 hodiny. Po korespondenci se Samsungem, kdy mi bylo sděleno, že žádný výrobce mi nezaručí životnost tabletu delší než 2 roky a že si mám koupit nový, protože pokrok jde rychle dopředu, jsem se naštvala a Služby Google Play odinstalovala. A hle - najednou jako zázrakem všechny problémy zmizely.

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Tab“