Samsung Galaxy TabTablet nejde nabít - baterie, nebo rozbitý konektor?

Moderátor: verny94

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Flarus
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Tablet nejde nabít - baterie, nebo rozbitý konektor?

Příspěvek od Flarus » pát 15. črc 2016 9:31:35

Zdravím všechny, už pár dní marně bojuju se svým Galaxy Tab 4 7.0, který se odmítá nabíjet. Fungoval v pořádku více než rok, ale když jsem ho před pár dny chtěl normálně nabít, po připojení do elektřiny začal tablet vibrovat (interval mezi jednotlivými vibracemi cca dvě vteřiny) a prostě se nenabíjel, neukázala se ikona nabíjení, nic. Zkoušel jsem změnit zásuvku, kabel, nabíječku, žádná změna. Během marných pokusů s tím něco udělat padlo i těch posledních pár procent, která v baterii zbývala, takže tablet v současnosti ani nejde zapnout, dokud se nenabije. Zmiňované vibrování se teď (po kompletním vybití baterie) už neobjevuje, tablet prostě po připojení do sítě zůstává "mrtvý". Zkoušel jsem samozřejmě různé kombinace buttonů, žádná nevyvolala reakci, jediné, co jsem zjistil je, že když chvíli držím Volume + Power, poté připojím nabíječku, tlačítka ještě chvíli držím a pak pustím Power, tablet opět začne vibrovat, jako to dělal předtím, když měla baterka ještě nějakou energii. Kdybyste ještě někdo měl nějaký nápad, co zkusit, budu samozřejmě vděčný, hlavní dotaz je ale spíš na to, co bych měl nechat opravit. Z logiky věci by vadné komponenty mohly být pouze dva - baterie, nebo napájecí konektor. Je správná moje domněnka, že baterie by to být neměla, když tablet normálně běžel, dokud mu zcela nedošla energie? Kdyby byla baterie vadná, tak se zařízení prostě vypne, ne? Díky za rady.

mrnus
Moderátor
Reputace: 45
Typ mobilu / ROM: HUAWEI HONOR 8 PREMIUM
Tablet: Asus TF300T
Rom: 4.2.1 JB (root)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet nejde nabít - baterie, nebo rozbitý konektor?

Příspěvek od mrnus » pát 15. črc 2016 15:49:45

Ahoj,
podle všeho by to mohl být konektor , pokud jsou utržené piny a můžou být i ve zkratu nebo není odpor na pi ID tak se tváří že nabíjí, ale nesepne proud do baterie prot indikuje lcd, ale přitom se vybíjí.
Několikrát jsem to viděl.

Ale taky to může být něco jiného.

Autor tohoto vlákna
Flarus
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Tablet nejde nabít - baterie, nebo rozbitý konektor?

Příspěvek od Flarus » ned 17. črc 2016 19:13:41

Díky za odpověď. Snad je to opravdu konektor, přeci jenom jeho oprava vyjde levněji, než kupovat novou baterii.

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Tab“