Ostatní telefony UlefoneUlefone Metal

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
kejly
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Ulefone Metal

Ulefone Metal

Příspěvek od kejly » čtv 13. říj 2016 20:05:07

http://ulefone.com/products/metal/features.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ulefone vydava jeden telefon za druhym.
Metal vubec neni spatny telefon, ctecka otisku sice nefunguje na 99%, jak pisou (spis je to tak pul na pul), dotykovy displej obcas drhne (to je asi subjektivni, presel jsem z lepsiho 10bodoveho displeje na horsi 5bodovy a je to znat), vydrz baterie je slusna (pri lehkem uzivani 3-4 dny). Foti slusne (venku za dobreho osvetleni, v mistnosti fotky nestoji za moc) a za ty penize je to dobry telefon.
Originalni ROM obsahuje malware, pred pouzivanim proto provedte OTA update pro odstraneni malware z ROM (Ulefone odstranil malware v ROM 2016/10/24).
Ulefone slibuje i vyvoj alternativni ROM, ale zatim zadna neni, nejak s tim bojuji, snad se jim podari vydat Cyanogenmod, ale urcite to bude dlouho trvat.
Naposledy upravil(a) kejly dne pon 31. říj 2016 9:33:14, celkem upraveno 1 x.
A légpárnás hajóm tele van angolnákkal

L.D.
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Ulefon METAL

Re: Ulefone Metal

Příspěvek od L.D. » čtv 20. říj 2016 10:56:14

Dobrý den,
můžu poprosit o radu?
Mám ULEFONE METAL, je to můj první smartphone.
A znepokojilo mě, jak píšete že mi tam kluci čínský nahráli malware.
Já tedy nic špatného zatím nepozoruji (používám 7týdnů), ale přece jen, jak ho odstranit?
Druhý dotaz pak směřuji k psaní sms, kdy nenvím jak zapnout českou predikci.(jediné co mi nabízí jsou slova z tel. seznamu)
Předem moc děkuji

Jumbo78
Moderátor
Reputace: 237
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi NOTE 3 SE/MIUI Global/Stable 8.1.3.0

Příspěvek od Jumbo78 » čtv 20. říj 2016 11:22:23

2) použil bych jinou klávesnici z GP. Osobně používám x let Swype a jsem spokojen. Swiftkey je taky dobrá...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)

Autor tohoto vlákna
kejly
Stálý androiďák

Příspěvek od kejly » čtv 20. říj 2016 11:34:21

K te predikci nevim, ja ji mam vypnutou, ale melo by to byt asi v Nastaveni/Jazyk a zadavani/Klavesnice Android (AOSP), Oprava textu a tady si zkuste pohrat s volbami. Nevim, jestli byla v telefonu AOSP klavesnice nahrana, nabo jsem si ji tam stahnul z Obchodu Play (staci hledat klavesnice google).
Malware instaluje nechtene programy, nekterym uzivatelum zozrazuje reklamy, ale asi funguje spravne jen kdyz je povolana instalace z jinych zdroju, na foru Ulefone uzivatele psali, ze kdyz toto nastaveni zakazali (normalne je zakazane, ale malware si ho sam nekdy povoli), zadne programy se neinstaluji, malware ale samozrejme bezi v pozadi.
Malware se da odstranit instalaci ROM z needrom.com, ROM z 12.9. je originalni ROM z 28.7. s odstranenym malwarem. Nahrani ale vyzaduje zkusenosti. Asi nejsrozumitelnejsi popis nahrani ROM je na strankach Ulefone. Pozor, pri flashovani v SP Flash Tool se nesmi zvolit "format all + download", ale jen "only download", nebo "firmware upgrade", jinak program vymaze IMEI !!!
Tezko rict, jestli Ulefone vyda novou ROM, vyvojari nejdrive popirali, ze by byl v ROM malware, potom napsali, ze vydaji novou ROM, ale ted s uzivateli vubec nekomunikuji, spis to vypada, ze na odstraneni problemu nikdo nepracuje.
Update: Podle jedineho cloveka z Ulefone, ktery obcas pise na forum, by mohl update bez malware vyjit pristi tyden, pokud pujde vsechno dobre.
BTW: Podarilo se vam prilepit kryci sklo? Za a je moc male a za b na stranach vubec nedrzi, vypada to, jako ze je pro jiny telefon:-o

http://www.needrom.com/download/ulefone-metal/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://ulefone.com/download/metal.html" onclick="window.open(this.href);return false;

L.D.
Nové Androidě

Příspěvek od L.D. » pát 21. říj 2016 9:02:24

Dobrý den,
moc děkuji za odpověď.
1.) Sklíčko: přilepil jsem dle návodu a funguje, opravdu je o kousek menší, myslel jsem, že to tak má být, takže nemá :roll: a na krajích i mě nepřilnulo dokonale, to jsem považoval za svou nešikovnost ( cca 0,5 - 1 mm po téměř celém obvodu)
2.) Predikce: klávesnice je opravdu česká (AOSP), ovšem není nahrán český slovník, stáhnul jsem tedy z GOOGLEPLAY klávesnici od googla, ale při její intalaci mě vyběhlo varování, že budou shromažďovat zadaný tex včetně hesel a čísel platebních karet, zatím jsem istalaci nedokončil, mám odinstalovat nebo je to normální?
3.) ROM : přehrání ROM je pro mne už opravdu složitější, takže pokud by vyšla v příštím týdnu update, znamená to pro mne snažší cestu? Něco na způsob automatické přeinstalace ROM ?

roy100
Robot
Reputace: 53
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Příspěvek od roy100 » pát 21. říj 2016 15:04:20

Ano u klávesnice je to normální.

Autor tohoto vlákna
kejly
Stálý androiďák

Příspěvek od kejly » pát 21. říj 2016 15:16:26

1) Neni to vase chyba, display je proste trochu kulaty a sklo rovne, takze chybu udelali soudruzi z NDR. U mne nesedi na krajich asi 2mm a vypada to oskive, casem se pod to urcite dostane prach, tak ho radsi sundam a vyhodim, treba bude casem nekdo prodavat sklo, ktere sedi.
2) To je normalni, hlasi to u kazde klavesnice a Google pise tohle varovani pri instalaci kazde klavesnice (i jejich vlastni). Veskery text se zadava pres klavesnici, takze ta opravdu dokaze sbirat hesla, kdyby to chtela, ale klavesnice z Google Obchodu a obzvlaste Klavesnice Google jsou bezpecne.
3) Jestli vyjde ROM pres OTA (podle fora Ulefone pry uz 10 vybranym uzivatelum betatestingu dorazila a ted ji zkouseji), nainstaluje se pres stavajici ROM (data by mela zustat zachovana) pres Nastaveni/Informace o telefonu/Aktualizace systemu. Mozna se stahne i sama pri pripojeni na Wi-Fi, nebo kontroluje dostupnost nove OTA ROM, nevim, ja mam kontrolu novych verzi a stahovani vypnutou, ale standartne byla, myslim, zapnuta.

L.D.
Nové Androidě

Příspěvek od L.D. » stř 26. říj 2016 9:56:39

Zdravím,
tak se mi milý ULEFONE v pátek zplašil, nainstalovl si sám nějaký GAMEASISTANT a ten jakmile jsem byl na wifi si začal stahovat nějaké hry, které se pak samovolně otevíraly. A tak jsem navštívil servis, kde mi nahráli poslední ROM: F5B_GQ3030AH1_ulefone_20161019-20161019-1627.
Do dnešního dne zatím vše funguje a nic co bych nechtěl se neděje, tak doufám, že už tam žádný malware není.
Díky moc za info, a ochotu.
K tomu ochrannému sklu ještě malý detail, všiml jsem si, že už má pár vlásenkových rýh a to ho mám stále v obalu!!! Takže ho sundat bude to nejlepší, protože vlatně i trochu zhoršuje pozorovací úhly.
Hodně zdaru
L.D.

Telewest
Robot
Reputace: 29
Typ mobilu / ROM: momentalne_JIAYU_G4S
Mobil 2 / ROM: &many other cellphone devices
Tablet: Ainol Novo7 Fire / CM 11
Tablet 2 / ROM: Ainol Novo10 Hero / CM 10.2

Příspěvek od Telewest » stř 26. říj 2016 12:00:46

Ano, s tym malwarom som tu nedavno mal kamaratov metal. Po flashnuti poslednej stock romky to uz vyzera byt ok, kedze mi nehlasil nic...

Autor tohoto vlákna
kejly
Stálý androiďák

Příspěvek od kejly » stř 26. říj 2016 16:22:34

Snad prijde i mne, ROM 20161019 by mela byt zkusebni verze od Ulefone pro betatestery (nekdo z nich ji nahral na needrom), oficialni by mela byt snad 20161024, ta by mela vyjit uz brzo a oficialne.
Jaky pouzivate soft pro zalohovani? V telefonu sice zalohovani je, ale pouzivam 2 simkarty a zalohovani funguje jen s SD kartou (pekna blbost, u minuleho telefonu jsem zalohoval v pohode do interni pameti). Doporucte mi neco, co funguje. Predem diky.
BTW, funguje vam apliakce Hudba? Hudba Play jde, ale Hudba (ta se mi libi vic) ne, mozna je to taky tim, ze nemam telefonu sd kartu?

L.D.
Nové Androidě

Příspěvek od L.D. » sob 29. říj 2016 14:17:52

Zdravím,
aha, takže mi tam nahráli zkušební verzi, no zatím funguje dobře, možná trochu lépe, prodloužila se mi výdrž telefonu cca o jeden den na 3dny. Viditelný rozdíl je jen v ikongách aplikací, mají jinou grafiku.
Přiznám se, že nezálohuji. Vložením SD karty mi tel. nabídl, že ji můžu používat jako systémovou a tak vše přesunul na ní, a když se zplašil, tak jsem ji vyndal, tel mi přehráli v servisu a kartu jsem zpátky nevložil. Myslel jsem, že data na SD si přehraji do PC (foto) ale PC mi ji vůbec nenačte, jako by vůbec nebyla, tak nevím, asi jsem o ty data přišel a zpátky do tel se ji bojím dát, aby tam nebyl ten malware.
Hudbu myslíte přehrávač mp3 od ulefonu? Ten funguje asi dobře, ale já hudbu na tel neposlouchám, mám tam jen pár mp3, které jsem si nastavil jako vyzvánění. To mi připomíná, že ten nový soft mi už umožňuje nastavit i zvuk upozornění (sms) z mp3, před tím mi to nedovoloval, jen předinstalované.

L.D.
Nové Androidě

Příspěvek od L.D. » pon 31. říj 2016 7:44:11

V neděli 30.10. se mi tel aktualizoval (sám :clap: ) na F5B_GQ3030AH1_ulefone_20161024-20161024-1033.
Zatím vše funguje dobře,...

Autor tohoto vlákna
kejly
Stálý androiďák

Příspěvek od kejly » pon 31. říj 2016 9:29:58

Taky se mi telefon aktualizoval, vsimnul jsem si noveho vzhledu, asi je nove i nastaveni SIM, celkove zlepseni a odstranili malware z ROM. Bohuzel systemove aktualizace (zaplaty chyb zabezpeceni) jsou porad z kvetna, snad Ulefone casem zaplatuje i bezpecnostni diry.
S tou kartou je to normalni, Android ji zformatuje na vlastni souborovy system a zasifruje, takze nejde precist jinde, nez v tom telefonu. Na karte malware nebude, nebal bych se strcit ji zpatky do telefonu, spis si myslim, ze pokud v servisu provedli factory reset, tak ji telefon nejspis neuvidi, ale zkusil bych to, jestli neudelali factory reset a telefon si ji pamatuje, mel by nacist kartu i s daty.

Dan244
Nové Androidě

Příspěvek od Dan244 » sob 12. lis 2016 22:14:54

Zdravím, nedávno jsem si koupil tenhle telefon a všimnul jsem si jedné věci která mě vadí. Po otevření flipového pouzdra se mi sám telefon rozsvítí.Normálně bych byl za tuhle funkci rád ale občas se displej rozsvítí i když je flipové pouzdro zavřené (všimnu si toho jenom v noci), Kvůli tomu že telefon držím v rukách prakticky pořád tak mi to příjde jako plýtvání baterií. Nepřišel někdo na to, jak tuhle funkci vypnout?
A ještě jedna věc - Při instalaci hry N.O.V.A. 3 freedom edition mi google play hlásí chybu -505. A po stažení Maps.Me mi aplikace hned po spuštění padá. Stalo se Vám to někomu?
Děkuju za rady :)

Autor tohoto vlákna
kejly
Stálý androiďák

Příspěvek od kejly » pon 19. pro 2016 17:50:24

M.A.D. vydali pro Ulefone Metal custom ROM zalozenou na Android 7.1.1
Podle uzivatelu nefunguje automaticke ostreni v defaultni aplikaci fotoaparatu, opengapps se musi flashnout pico, nebo nano (ostatni delaji problemy), funguje nejspis jen s TWRP recovery od Johnny.
Vice informaci a stazeni na fb, nebo xda.

https://www.facebook.com/MediatekAndroidDevelopers/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.xda-developers.com/android ... l-t3521714" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor tohoto vlákna
kejly
Stálý androiďák

Příspěvek od kejly » pon 23. led 2017 9:42:45

Oficialni ROM od Ulefone (Android 6.0) uz funguje.
Pokud se chystate flashovat neoficialni ROM, dejte si pozor, Ulefone vydal zdrojove kody jen pro puvodni Metal (existuje nekolik verzi s ruznym HW a Ulefone odmitl vydat zdrojove kody i pro neve revize telefonu), takze neoficialni ROM maji problemy na novejsich telefonech (na telefonech ze srpna 2016 by mely fungovat, na novejsich mivaji problemy s bootloop, baterii, senzorem otisku prstu atd.).

marko250
Nové Androidě

Příspěvek od marko250 » stř 25. led 2017 22:41:12

Zdravím ,právě mi spadl na zem a bohužel popraskalo sklo,je u něj možná výměna a kde seženu popřípadě sklo?Nemyslím to temperovací,ale hlavní.

Lunea
Nové Androidě

Příspěvek od Lunea » ned 05. úno 2017 11:22:43

Samozřejmě jde to, výměnu mám za sebou, není to zase tak moc složité, mrkni na youtube je tam návod přímo na rozebrání Metalu (stačí rozbrat jen do fáze sundání krycího černého plastu a odpojit konektor od LCD) a potom mrkni jak pomocí fénu odlepit display a potom už jen smontovat zpět. koupil jsem na https://www.aliexpress.com/item/100-Tes ... 0.0.ZNbUjk" onclick="window.open(this.href);return false;

marko250
Nové Androidě

Příspěvek od marko250 » ned 05. úno 2017 12:21:50

Díky,objednáno. :palec:

kostej007
Nové Androidě

Příspěvek od kostej007 » ned 19. úno 2017 23:19:44

Tak jak to dopadlo s displejem? Už z Číny dorazil? Já budu muset řešit stejnou nepříjemnost - mobil vypadl na dlažbu a displej je v háji. Místní servisáci se tváří, že Ulefone nikdy neviděli, takže mně asi nezbývá, než si displej nechat poslat a pak to nějak zkusit sám.

marko250
Nové Androidě

Příspěvek od marko250 » pon 20. úno 2017 7:06:16

Ještě nedošel a pošta děsně otravuje s odbavením u jiného telefonu(16USD),tak doufám,že display(vyšel nějakých 850Kč) bude snažší.

spachal
Robot
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: signature
Twitter: @spachal
Tablet: Nexus 7
Rom: tablet@Paranoid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spachal » sob 25. úno 2017 23:04:47

Zdar, pokud by nekdo zatouzil po rootu, TWRP nebo xposed, doporucuji postupovat podle tohoto prispevku:
http://forum.ulefone.com/thread-296-1-1.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Postup je vcelku snadny, vse je popsano. Je to jen prace s FlashTool, TWRP a par soubory. V mem pripade vse funkcni, vcetne GravityBoxu a XBlast.
HW: LG G6+ 128GB (H870DSU) / LG G4@LP / LG G3 3/32@Cloudy 1.2 / THL T100s / ZOPO ZP980
tablet: Nexus 7. Sony SWR50 / SWR10.

Pres soukrome zpravy NIC tykajiciho se androidu neresim!!
Projekt IngressMania: http://www.ingressmania.cz

marko250
Nové Androidě

Příspěvek od marko250 » úte 28. úno 2017 23:28:11

Mám tady k dispozici nový displej,už mám nový telefón a došel mě až teď.Pisněte adresu a pošlu jej s poštou a dobírkou(nebo platba předem možná) za 850Kč.

Jumbo78
Moderátor
Reputace: 237
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi NOTE 3 SE/MIUI Global/Stable 8.1.3.0

Příspěvek od Jumbo78 » stř 01. bře 2017 5:52:37

Domlouvejte si to přes SZ, do vlákna to nepatří...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)

spachal
Robot
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: signature
Twitter: @spachal
Tablet: Nexus 7
Rom: tablet@Paranoid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spachal » ned 18. čer 2017 19:40:34

Nema nekdo (smazáno)
EDIT by jumbo78: pokud něco sháníš, máme tady bazar...
HW: LG G6+ 128GB (H870DSU) / LG G4@LP / LG G3 3/32@Cloudy 1.2 / THL T100s / ZOPO ZP980
tablet: Nexus 7. Sony SWR50 / SWR10.

Pres soukrome zpravy NIC tykajiciho se androidu neresim!!
Projekt IngressMania: http://www.ingressmania.cz

Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Ulefone“