Ostatní telefony DoogeeDoogee X5 Max Pro - jak správně flashnout jinou rom?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
dtj
Nové Androidě
Reputace: 0

Doogee X5 Max Pro - jak správně flashnout jinou rom?

Příspěvek od dtj » stř 08. bře 2017 17:05:22

Přátelé, potřeboval bych od někoho zkušeného zkouknout můj plánovaný postup nahrání jiné ROM do Doogee X5 Max Pro.
Mám z toho značné obavy (ještě jsem to nedělal) a vzhledem k tomu, že kromě jedné věci mi na telefonu vše co potřebuji bezvadně funguje, ani bych se do toho nepouštěl. Bohužel telefon nejde spárovat s mými hodinkami Garmin Forerunner 35 (a chyba je v něm, starý mobil s 4.4 šel v pohodě - dle techniků Garminu má nějakou nestandardní funkci Bluetooth Smart, nebo mu chybí nějaké certifikáty, či co) a to je pro mne hodně důležité. Takže jsem se rozhodl, že to risknu, byť je mobil v záruce a může to také dopadnout tak, že ho vyhodím. Také počítám s tím, že záruka tím končí. Za 14 dní mi od číňanů přišly tři aktualizace firmware, ale ty to nevyřešily, tak chci jako poslední pokus zkusit nahrání alternativní ROM, asi tuto:
http://www.needrom.com/download/clean-mod-twrp/

Z toho co jsem prostudoval zde a shlédl na YT jsem si vytvořil tento postup, Než se do toho pustím, prosím zda byste to nezkoukli, jestli tam nemám nějakou blbost, případně mi to doplnili. Mám z toho značné obavy, protože jsem se o úspěšném přehrání custom rom u tohoto typu zde nedočetl (též bych byl rád, kdyby někdo mohl potvrdit, že se mu to povedlo). Také návody na flashování se dost liší.

Postup
Stažení (z needrom.com - samozřejmě pro tento typ mobilu):
  • SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1620.00.000
  • TWRP-Doogee-X5-MAX-PRO
  • Clean Mod 0829
  • ovladače MTK_USB_All_1.0.8_Setup.exe (z nějakých ruských stránek - odkázala po mne tam po inst. starší verze ovladačů 1.0.1)
Instalace (Windows XP Pro):
  • Ovladače - po rozbalení tam byly tři adresáře jakoby s různými verzemi, instaloval jsem postupně všechny, ale ten ten s nejvyšším číslem zdá se předchozí odinstaloval, snad se povedlo, v ovládacích panelech se tváří že tam jsou (po restartu PC), telefon se připojí.
  • Rozbalení TWRP-Doogee-X5-MAX-PRO
  • Instalace SP_Flash_Tool
  • Spuštění SP_Flash_Tool
  • Načtení scatter MT6737M z TWRP
  • Nechat zašktrtnutou defaultní jednu položku “recovery.img” a v rozbal. menu ponechat “Download Only? - nebo vybrat něco jiného?”
  • Připojit mobil s vyjmutou baterkou?
  • Kliknout na “Download” v SP_Flash_Tool, počkat až se image nahraje do telefonu.
  • Ukončit program SP_Flash_Tool a odpojit mobil.
  • Vložit do mobilu baterku a vyvolat TWRP (jak? kombinace tlačítek po zapnutí?)
  • V menu TWRP vybrat install a nainstalovat Clean Mod 0829 (předtím nahraný na SD kartu)
  • Po restartu by měla naběhnout nová ROM?
Jestli je tento postup funkční ovšem netuším a mám z toho docela sevřené půlky. Ideální by pro mne bylo, kdyby se zde vyskytoval někdo, komu se to povedlo na stejném typu mobilu a potvrdil, nebo doplnil (opravil) mi ten postup. Jak je to s ROOTem - ten se tím získá automaticky, nebo se ještě musí něco dohrát?
Já vím, že postupy na různé telefony zde byly mnohokrát popsány, ale právě že na různé značky a každý postup je trochu jiný. Na Doogee X5 MAX Pro jsem nic nenašel, ale třeba jsem špatně hledal, když tak prosím napište odkaz.

Děkuji mnohokrát za případné rady. Zatím se do toho nepustím, dokud nebudu mít jakous takous představu.

Autor tohoto vlákna
dtj
Nové Androidě

Re: Doogee X5 Max Pro - jak správně flashnout jinou rom?

Příspěvek od dtj » pon 13. bře 2017 13:28:48

Děkuji všem, kteří si to přečetli. Rady jsem se sice nedočkal, ale nevadí, on to asi není zrovna rozšířený telefon mezi těmi, co se v tom takto vrtají. Každopádně jsem se do toho stejně pustil a pro ostatní následovníky mohu sdělit, že telefon sice přežil, ale TWRP se tam nahrát nepodařilo. Respektive podařilo, ale jen jako. SP Flash TOOL se tváří, že nahrání proběhlo OK, ale po rebootu a vstupu do recovery modu je tam stále původní recovery - TWRP nikde. Vyzkoušeno TVRP 64 i 32 bit, ani ťuk. Kupodivu na tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=hoKeivasMS4 se mu to povedlo - asi záleží na výrobní sérii telefonu - já to dělal stejně, ale bohužel. Zřejmě je tam nějaká ochrana bránící přepsání.
Tím mé pokusy asi definitivně končí a téma uzavírám. Hezký den.

himoon
Nové Androidě

Příspěvek od himoon » pát 13. zář 2019 15:02:45

Tak som sa tým konečne prelúskal a vypadá to, že to funguje.
V prvom rade som musel nainštalovať ovládače (MTK Usb Driver v1.0.8), odblokovať bootloader (ADB-fastboot a pod srandy), prepojit s PC a spustit fastboot.
Odporúčam tieto videa (ikeď som ich musel skombinovať)

potom som si z stiahol TWRP pre moju veriu zariadenia https://www.needrom.com/category/doogee ... 5-max-pro/
a nahral som TWRP s pomocou SP FLASHtool
Pár poznámok k tomu:
- SP flashtool spustiť ako správca
- ano- zaškrnuté len recovery a len only download
- baterku nechať v mobile
- pripojiť ho, až potom ako dáme download na PC
- po úspešnom nahraní vyskočí zelená tabuľka.

Kábel môžeme odpojiť a zapnúť recovery podržaním volume up + bočného tlačítka. Potvrdíme tlačítkom volume down.
Postupujeme podľa videa

...teda až na to, že pred inštaláciou novej Rom (Ktorú som stiahol z https://www.needrom.com/category/doogee ... 5-max-pro/ )
Budete zrejme ešte potrebovať rootnuť mobil (získať vyššie oprávnenie) ...to sa dá jednoducho spraviť stiahnutím apky Magisk

Návod ako na to tu

...overil som si rootnutie telefónu cez apku Root Checker.

A až potom sa dá konečne nainštalovať nová Rom cez TWRP recovery.

Pre čistejší a rýchlejší android odporúčam tieto patche https://www.needrom.com/download/virus-remover/
Vyhodilo mi to všetko čo som nepotreboval a hlavne som sa tak zbavil apiek (vírusov), ktoré tam boli od výroby. (O to jediné mi celý čas šlo :D )
Dlhá cesta plná slepých uličiek ale podarilo sa nakoniec

Toto nemá byť pekne úhľadný návod ...Kebyže to znovu robím, tak by som si to musel postupne zasa všetko skúšať. :rtfm: Ale snáď info pomôže tím, ktorí to budú chcieť riešiť a budú tápať v chaose internetu.
Topiaci sa aj slamky chytá, a tento príspevok môžete brať ako tú slamku...ale nie čln. :D Veľa šťastia!

himoon
Nové Androidě

Příspěvek od himoon » pát 13. zář 2019 15:52:56

A tu je pár vecí, ktoré som k tomu použil. Možno sa vám budú tiež hodiť.
https://uloz.to/file/GgKrx0Mya8Ao/dooge ... rp-atd-rar

Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Doogee“