Samsung Galaxy Note 4 - Obecná diskuzeMobil ide zapnúť iba po "pobyte" v chladničke/na zime

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Rastafari
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SGNote4

Mobil ide zapnúť iba po "pobyte" v chladničke/na zime

Příspěvek od Rastafari » ned 19. bře 2017 20:49:22

čaute,

po aktualizácii SGNote4 na 6.0.1 začal mrznúť, reštartovať, (aj tak, že sa sám od seba už nezapol). skúšal som aj inú baterku ale nepomohlo, ani po vybratí baterky na dlhšiu dobu. mobil som viackrát aj hard resetoval, vyčistil pamäť ale nič z toho.

Jediná možnosť ako zapnúť mobil je dať ho bez baterky na niekoľko minút do chladničky alebo von na chlad (mráz). po tomto sa mobil v pohode zapne, avšak keď sa chce nainštalovať aktualizácia (aj ked som ho nechal v chladničke), po reštarte (vypnutí) sa už sám nezapne.

V podstate ma zaujíma to, prečo práve chlad spôsobí, že mobil sa dá zapnúť??? (pričom s aplikáciou wake locker (nast. partial lock) funguje v pohode.

Nemyslím si, že by malo ísť o hardwarovú chybu, keďže mobil šlapal a pokazil sa až po aktuálizácii na 6.0.1.

Nejaké skúsenosti alebo postrehy? ďakujem.

LivArt
Terminátor
Reputace: 231
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 32GB
Mobil 2 / ROM: Co se zrovna válí na stole...
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil ide zapnúť iba po "pobyte" v chladničke/na zime

Příspěvek od LivArt » pon 20. bře 2017 7:03:05

Špatnej spoj někde na desce.
Hell ain't a bad place to be, even in 2017.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

mahon
Moderátor
Reputace: 33
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005

Příspěvek od mahon » pon 20. bře 2017 10:53:15

Řekl bych že je to hardwerový problém asi s emmc pamětí. Tohle jsem nedávno řešil známému na jeho Note 4 kterému to udělalo 14 dní po záruční lhůtě. Na XDA se o tom taky něco píše https://forum.xda-developers.com/note-4 ... st71444635 taky to dávají do mražáku a používají wake locker. Podle návodu z toho odkazu jsem to nějak rozběhal ale nemělo to dlouhé trvání takže jsem mu nakonec vyměnil základní desku. Samozřejmě to nemusí být tvůj případ ale máš podobné příznaky.

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 212
Typ mobilu / ROM: LG G3 + G1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » pon 20. bře 2017 11:10:44

Tohle je jednoznacne na reklamaci.. nikomu ale nerikej zes to daval do mrazaku. To uz je imho teplota hluboce mimo specifikace provozni a asi i skladovaci. Pokud to nemas v zaruce, tak zkus dat mobil do servisu kde mohou soucastky na desce prejet horkovzduchem pres sablonky... mohlo by to pomoct.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte nákupem na Alze a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Autor tohoto vlákna
Rastafari
Nové Androidě

Příspěvek od Rastafari » pon 20. bře 2017 13:59:35

ďakujem vám za odpovede :)

mobil už nie je v záruke, takže už zostáva iba pozáručný servis...

V podstate sa to začalo kaziť po akt. na 6.0.1 zhruba mesiac po záruke (ale to bude asi len náhoda).

Teda podľa vás to nebude softwarová vada? Lebo mobil nepadol ani nič podobné, teda pokazil sa až po akt. resp. že by sa práve po akt. pokazila nejaká súčiastka (nejde mi ani tak o ten mobil, len z princípu by som chcel vedieť či to nie je nejaká konšpirácia o "kurvítkach" :D)

Inak podobné sa mi stalo aj pri Note Edge, že zrazu po akt. nešiel zapnuť (to som ale ešte nevedel o chladničke...) a bol v záruke, opravili ho a vymenili dosku. predpokladám, že to je asi najbežnejší spôsob vyriešenia väčšiny problémov.

a ešte raz díkičko.

jark
Stálý androiďák
Reputace: 1

Příspěvek od jark » pon 20. bře 2017 20:23:09

To víš, kurvitko je nastavené až po záruce..

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 175
Typ mobilu / ROM: LG L9 II stock Android 4.1.2 + root

Příspěvek od ludekbrno » pon 20. bře 2017 20:49:27

Rastafari: tak logicky, když na to má vliv teplota, tak to asi nebude SW problém... A pozáručně ti toto nejspíš nikdo neopraví, to je na popelnici...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » pon 20. bře 2017 20:51:23

Tak jistotu opravy nikdo urco neda to ne. Ale muzes to brat jako kdyz si kupujes stiraci los :)
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte nákupem na Alze a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Autor tohoto vlákna
Rastafari
Nové Androidě

Příspěvek od Rastafari » úte 21. bře 2017 15:50:45

čaute,

bol som v servise. človek mi povedal, že podľa opisu problémov by na 100% malo ísť o poškodenie základnej dosky z dôvodu tzv. studenákov.

taktiež povedal, že sa oprava neoplatí, keďže pri výmene dosky sa musí u GNote4 poškodiť sklo a displej (že bez toho to nejde) a taktiež nie je možné zohnať originál dosku iba z už používaných mobilov alebo neoriginál. teda by bolo treba kúpiť aj displej aj dosku.

viete mi potvrdiť či je to tak??

ďakujem
Naposledy upravil(a) Rastafari dne úte 21. bře 2017 16:05:26, celkem upraveno 1 x.

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Studený spoj - Re: Mobil ide zapnúť iba po "pobyte" v chladničke/na zime

Příspěvek od Supík » úte 21. bře 2017 16:03:24

Studený spoj to je autobus nebo vlak s porouchaným topením, kde všichni klepou kosu. Tyto kosy jsou pak důležité v letním období při boji o zrno.

Ale vážně, studený spoj je typicky přerušená vodivá dráha mezi vývodem součástky a kontaktní ploškou na desce tištěného spoje. V zásadě je několik druhů vzniku studeného spoje:
1. vzniklý při výrobě při špatném zapájení spoje cínovou pájkou. Toto je druh vzniku podle kterého se to i jmenuje studený spoj. Důvodem bývá oxidace povrchu,nízká teplota pájky, nebo špatný čas pájení.
2. mechanickým namáháním. Tedy například konektor microusb co u mobilu takto často poškodí.
3. tepelnou dilatací a následnou únavou původně spolehlivého spoje. Tedy pokud zařízení často tepelně cykluje při zátěži, tak se zkracuje okamžik kdy k tomuto jevu dojde.
Přepájením, kdy se pájka nejlépe za přítomnosti vhodné pájecí kapaliny/fluxu znova uvede do tekutého stavu se toto dá vyřešit. Samozřejmě čím jemnější součástka a ty jsou na mobilech pravidlem, tím je toto náročnější na kvalitu servisáka a jeho vybavení.

Nějaké obrázky ze kterých to je jasné.
studenak_jako_prase1.jpg
studenak_jako_prase1.jpg (85.08 KiB) Zobrazeno 302 x
studenak_jako_prase.jpg
studenak_jako_prase.jpg (10.94 KiB) Zobrazeno 302 x

Takže teoreticky by se to mohlo dát opravit i přidělaným dislejem přes tišťák.

Autor tohoto vlákna
Rastafari
Nové Androidě

Příspěvek od Rastafari » úte 21. bře 2017 16:07:21

super, veľké díki za vyšerpávajúcu odpoveď. aspoň som sa niečo nové naučil. takže všetko zlé je niečo dobré :)

Autor tohoto vlákna
Rastafari
Nové Androidě

Příspěvek od Rastafari » úte 21. bře 2017 16:18:10

ešte by ma však zaujímala jedna vec okrem toho či je nutné poškodiť dosplej pri výmene dosky a či dosku nie je možné zohnať nikede, že prečo ked by malo ísť v mojom prípade o studenák, sa mobil zapne po pobyte v chlade, lebo ak som správne pochopil, tak studenáky sa opravujú teplom (horúcim vzduchom napr. z pištole). viete mi na toto odpovedať?

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » úte 21. bře 2017 16:18:56

A ještě by k tomu mohl napsat něco Don_Alex, ten má nějakou zkušenost. A prý u Note4 se deska dá ještě vyndat podobně jako to šlo u note3:
Removing-the-board.jpg
Removing-the-board.jpg (116.01 KiB) Zobrazeno 283 x

LivArt
Terminátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » úte 21. bře 2017 17:55:55

Do N4 se už leze ale přes displej, bejvá to tam slepený a je to taková nic moc práce.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Supík
Admin - ten hodnej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » úte 21. bře 2017 18:25:46

No a musí se při rozborce něco poškodit? Nebo to při opatrnosti/šikovnosti/vybavení bez destrukce?

LivArt
Terminátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » úte 21. bře 2017 18:48:56

Obrázek
Tady nalevo je vidět ten rámeček, napravo je plast, na kterým má bejt nalepený LCD (který tam není). Celej ten plast s tím LCD je pak nacvaknutej v tom rámečku, takže při vycvakávání toho plastu si musí dát člověk bacha (a taky se pořádně podívat, kde to vycvaknout), aby si neodlepil digitizér od displeje nebo aby ho silou nerozbil při odlepování. Plus na tom rámečku jsou vidět zbytky nějaký bílý s*ajdy, která drží ten LCD přímo v rámečku. Oproti takový S4, kde stačí objet vrchní část rámečku kusem plastu, je tohle teda pěknej vo*eb.
BTW desku neprodám, stejně se z toho nedá volat.

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note 4 - Obecná diskuze“