Blackview BV6000 - obecná diskuzeBlackview BV7000 Pro

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
petr1535
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Tablet: Yoga 2-830F

Blackview BV7000 Pro

Příspěvek od petr1535 » sob 13. kvě 2017 8:44:50

Prosím moderátora o vytvoření nového vlákna.Mě to nejde tam,kde bych chtěl.Možná jsem špatně hledal,ale vlákno o tomto telefonu jsem tu nenašel.Snad někomu můj text poslouží....

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Nemohu nikde na netu moc najít žádné české recenze na tento telefon,tak se pokusím sám něco sesmolit.Omluvte případnou chaotičnost,nejsem novinář.Jen se snažím ze sebe sypat myšlenky.Koupili jsme domů dva kousky.
Přešel jsem ze Samsungu Galaxy Note3.Uvádím to schválně,možná to někomu pomůže v rozhodování.Přišel jsem o : třičtvrtě palce na úhlopříčce displeje, S-Pen, infraport, výměnnou baterku.
Všechny uvedené mínusy jsou pro mě poměrně zásadní,takže rozhodování nebylo jednoduché.Ať si kdo chce co chce říká,Galaxy Note 3 ani na dnešní dobu není žádné ořezávátko a pokud se o systém člověk stará,i Samsung může fungovat dobře.Opravdu jsem užíval Note3 ku plné spokojenosti.Jediný neduh,který mi vždy vadil,je lehce tupější GSM modul.Ale to je vlastnost Note3,měl jsem v ruce 4 kusy,všechny byly stejné.Pracuji v místě se špatným signálem,tato vlastnost je pro mě hodně klíčová.Přesto jsem přešel,i když Note 3 je stále se mnou v záloze a čeká na nějakou fatální nedokonalost BV7000,aby se ke mě mohl vrátit.Chtěl jsem zkusit změnu a taky se stále častěji objevuje potřeba odolného telefonu.Velikost displeje je největší problém,oči už nejsou moc fajn a skok z 5,7" na necelých 5" je hodně zásadní.S-Pen a infraport oželím,výměnnou baterku řeším power bankou.Jezdím občas kolo do přírody,kapacita mnohdy nestačí.

Tak a teď už k samotnému BV7000 Pro. Bílá krabička,v ní telefon,nabíječka, USB-C kabel (zdá se,že verze 3.0-soudě dle modrého konektoru),OTG přípojka, sluchátka a nějaký manuál,plus vercajk na otvírání slotu karet.Dále jsem měl v balení náhradní krytku slotu karet.Velmi příjemným bonusem je už nalepená (profesionálně) folie na displeji a zdá se,že je poměrně kvalitní,stačí jen sloupnout horní ochrannou vrstvu.Další folie je ještě v krabičce.První palec nahoru.

Dále budu pokračovat v odsecích,abych se do textu moc slohově nezamotal.

-Celkové dílenské zpracování je v mých očích hodně slušné.Telefon je každopádně "jiný" a budí zájem očí okolo.Upozorňuji také na to,že mobil je opravdu cvalda,počítejte s tím.Mě to nevadí,má stejné rozměry jako Note3,jen je o pár mm silnější.Na to,že je to jen pětipalec(necelý),je fakt velký,ale to je daň za odolnost.

-Telefon je rychlý,rychlý a ještě jednou rychlý.Obrovskou výhodou je přítomnost ASI úplně čistého Androidu (zatím ve verzi 6).Nevím,jak vypadá krystalicky čistý Android,ale možná takto.Po zapnutí jsem odinstaloval pouze výrobcem implementovaný Facebook a Twiter.Pak tam zbylo pár základních systémových aplikací typu Kalkulačka,baterka,kompas,hudba,zprávy,prohlížeč,hodiny,apod. Absolutně žádný bloatware,nic. Další palec nahoru.

-Doporučuji hned sehnat jiný souborový manažer,ten přítomný toho moc neumí.Instalace všeho možného ale pak už je bez problémů.Jediné ,co mě zaskočilo,aplikace Runtastic mi nenačetla moje relace z minulých let.Nevím proč.

-Velké mínus a palec dolů uděluji těm utopeným konektorům.To je opravdu problém,ale byl jsem na to připraven po přečtení vlákna o BV6000.Sluchátka dodaná s telefonem nejsou nic moc a na jakákoliv jiná zapomeňte bez brutální úpravy konektoru Jack.Ale dá se.Upravili jsme zkusmo ta od Galaxy Note3 a jde to.Já naštěstí v drtivé většině řeším poslech přes BlueTooth,takže mě to moc netrápí,ale kdo vlastní nějaká lepší drátová sluchátka,má problém.Jedině vyrobit nějakou redukci .Napadlo mě použít ta sluchátka od mobilu,ustřihnout ten dlouhý jack s kusem kabelu a na něj dát samici Jack 3,5mm.Šel by i vybrousit -ASI- samotný plast -tělo-v telefonu.Následuje ale ztráta záruky a ztráta vodotěsnosti.Ale půjdou použít jakákoliv sluchátka.Vyberte si.

-USB vstup je ten samý problém.Kabel s dlouhým konektorem jsem zatím nikde nenašel,ale narazil jsem na takové malé redukce Micro USB>>>USB-C .Na e-bay za dolar a válí se i na aukru.Ta se dá lehce upravit a nasadit na Vaše stávající microUSB kabely.Ten kabel dodaný s telefonem je ale zase USB 3.0 . No,je s tím zkrátka trochu problém.Například Samsung Galaxy S5 má USB konektor taky zakrytý vodotěsnou krytkou a žádný speciální kabel není potřeba.Ty krytky u tohoto BV7000 mohly být klidně vevnitř širší,prostor tam je,mohly být jinak vyřešené,nevím proč je to takto vyloženě zprasené.Opravdu to vyřešit šlo v pohodě jinak a pak by se daly použít standardní konektory.Tady dávám výrobci body dolů a to hodně. Protože nekutilsky založený člověk to prostě nevyřeší. USB kabel máte jeden,dobře,budete se o něj hezky starat a nosit jej všude s sebou.Já používám minimálně tři kabely na různých místech.Časem se snad někde objeví v prodeji kabely s tím prodlouženým konektorem.Ale ta sluchátka jsou problém velmi těžko řešitelný.

-Dál už jen samá pozitiva a sociální jistoty :-). Telefon je opravdu velmi svižný.Podílí se na tom určitě 4GB RAM,dílem čistý Android bez jakékoliv monstrózní nástavby.Ale stejně tak určitě použitý procesor. Snapdragon 800 (použitý v Note 3) určitě ani na dnešní dobu není žádný chudáček,ale tady je použitý MT6750 zdá se ve všem lepší.Prosím nekamenujte mě za případnou neodbornost,jen sděluji své dojmy.

-Fix GPS je bleskový,fixne o pár satelitů více ,než Note3.Kompas funguje výborně,jeho kalibrace je dílem okamžiku.

-Full HD videa přehrává bez problémů.

-Automatická regulace jasu displeje dle okolního světla funguje víceméně 100% korektně.

-GSM modul je poměrně hodně citlivý,jsem spokojen.

-Čtečka otisku prstu funguje na 100%.

-Vyslovené bugy jsme zatím neobjevili.Včera jsme přišli na to,že ve výběru melodií se sem tam vyskytne stejná melodie pod dvěma názvy.Systém je defacto lokalizován téměř celý,sem tam na Vás jukne angličtina,ale jen sporadicky.Po továrním resetu na Vás telefon mluví anglicky a ne rozsypaným čajem.Palec nahoru.Syn narazil na to,že po dobití do plné baterky zůstala svítit dioda i po odpojení kabelu.Pomohl restart telefonu.Ale anomálie byla,že ta dioda svítila i po vypnutí telefonu.Až po opětovném zapnutí zhasla. :-)

-Fotoaparát je hodně slušný.Nejsem nějaký hnidopich,foťák na mobilu považuji za bonus pro informativní zachycení obrázku,ale fotí to opravdu slušně.Měl by tam být čip Sony.Jediné co vadí,tak je příšerný zvuk závěrky.Práskne to,jako když plesknete plácačkou mouchu na okně.Děs.Nepřišel jsem zatím na to,jak to vyřešit ,kromě ztišení všech zvuků v systému.Možná to ani nejde.Určitě pomůže root.

-Výdrž baterky je adekvátní její kapacitě. 3500 mAh není nic závratného,ale na jednodenní hodně velký zápřah určitě v pohodě a do přírody holt sebou instantní energii v krabičce.U Note3 jsem přihodil do brašničky dvě plně nabité baterie a bylo to.Jen detail-všude se uvádí baterie Li-Pol. Ale nám doma u obou kusů všechny aplikace ukazují baterku Li-Ion. Tak nevím?

-Trochu jsem bojoval s microSD kartou.Nevím,jestli je to úplně na palec dolů,ale uvedu to.Mám Kingston 64GB.Na ní haldu dat.Vložil jsem a telefon ji nekompromisně chce formátovat.Syn do svého telefonu vrazil 16GB kartu ze Samsung Galaxy S4 a tvrdí,že v pohodě.Tu moji můj mobil nechtěl.Takže záloha asi 35GB dat do PC a pak sosnout zpět na kartu vloženou v mobilu přes kabel. A POZOR. Jsou tam po vložení karty na výběr DVĚ možnosti,jak budete kartu používat.Dejte tu první možnost,což je něco ve smyslu jakože úložiště médií.Proběhne formát a vše OK.Mám na kartě i instalačky aplikací,funguje vše.Zvolíte -li tu druhou možnost,což bylo něco jako úložiště plus umísťování aplikací,nepamatuji si to už přesně,tak začal probíhat formát,skončil ve 20% a dál nic.Telefon po chvilce napsal,že karta nejde použít.

-Windows 7 detekují a nainstalují mobil v řádu sekund.Asi dvou sekund.

-Po vybalení máte k dispozici cca 54GB volného prostoru v telefonu.Při běžném klidovém stavu zůstává volné kolem 2GB RAM.

-Pokud telefon vybalíte,ty plastové části vypadají,jakoby v nich byly škrábance,nebo šmouhy.Nelekněte se,jde to prstem ošmoulat dolů,jsou to zbytky nějakého lepidla,nebo tak něco.Nevím,proč to tam je,ale jde to hezky dolů.Čína,no. Ale BlackView každopádně zdá se už nepatří do té úplné spodiny.Ten telefon je opravdu hodně,hodně slušný.Neměl jsem v ruce BV6000,ale podle fotek vypadá dost plastově, tak jakože řekl bych blbě.Ale možná se pletu.BV7000 je v designu určitě posun hodně dopředu.

-Programovatelné tlačítko u mě bohužel asi zůstane bez využití,můj styl držení telefonu jej neustále nechtíc mačká.Ale jde na něj zdá se navolit cokoliv.Jak spouštění aplikací,tak spouštění nějakých systémových funkcí.

-Zvuk z reproduktoru není úplně Hi-Fi,ale to je zjevně daň za vodotěsnost.Předpokládám,že je přes reprák implementována nějaká vodotěsná membrána.Ale je hlasitý.Nicméně pro člověka kupujícího si outdoorový mobil toto asi nebude úplně priorita.Při vibracích něco vevnitř lehce jakoby rezonuje.Jako by vibrační motorek neseděl úplně pevně v těle,těžko se to popisuje,jakoby drnčel o zadní dekl.Je to trochu nepříjemné.

-Vodotěsnost jsem zatím nedostal odvahu otestovat,to přenechám jiným. :-)

-Syn má stříbrnou verzi,já zlatou.Nevím,jak je ten kov obarven /probarven.Jestli se ta zlatá barva nebude časem šoupat,možná je to ale opravdu PRObarveno.Ta stříbrná verze by měla být asi v pohodě,je to takříkajíc barva hliníku.

-Spoustu věcí určitě pořeší ROOT a telefon posune o level výše.

Nevím,co dál.Máte-li nějaké dotazy ,ptejte se.Pokud budu vědět ,odpovím.Jestli bych telefon doporučil? Rozhodně ANO. Nečekal jsem zázraky,vlastnil jsem vždy jen vlajkové lodě,ať už od Samsungu,či HTC.Kupuji vždy rok,rok a půl jetý telefon v perfektním stavu.Chci říct,že jsem zvyklý na poměrně vysoký standard -prosím nepište mi sem nic o zalagovaných telefonech Samsung,já jsem s nimi opravdu nikdy neměl problémy. Tvrdím,že pokud se člověk o systém v telefonu stará,šlape leckterý mobil výborně,stejně tak jako počítač.Ale BlackView BV7000Pro je opravdu velkým překvapením.Za 5800,- kč plus poštovné je to skvělý kup.Kromě těch utopených konektorů je to myslím velmi dobrý kousek.

-Telefon mám necelých 24 hodin,takže stále bádám a zkoumám.Ptejte se ,co Vás zajímá,určitě jsem si nevzpomněl na všechno.Snad tento text poslouží někomu dalšímu.

EDIT.Objevil jsem další bug.Při zesilování/zeslabování zvuku zůstane viset na displeji ten grafický posuvník.Po klepnutí kamkoliv na plochu zmizí.Na tom druhém telefonu mizí sám,ale tam je novější verze systému.Ale můj telefon žádnou OTA aktualizaci nenabízí.

EDIT2.Spolupráce s mým BlueTooth autorádiem Parrot Rhythm´n ´blue funguje bezvadně.Kdyby někdo věděl,jak poslat z mobilu muziku do toho rádia,byl bych rád.Kdysi jsem měl HTC Sensation a tam to fungovalo-Android myslím 2.3. Prostě zatržítko v nastavení bluetooth-streamovat hudbu do repro autorádia,nebo tak něco.Pustil jsem muziku v mobilu,rádio vyplo rozhlas a začalo hrát tu hudbu z mobilu.Od té doby to už neuměl žádný můj mobil.Třeba v navigaci Sygic je v nastavení komunikace bluetooth fajfka,jestli chci hlasové příkazy přehrávat v repro rádia,nebo jen v repro mobilu.To bych potřeboval.Tak jestli někdo ví o aplikaci,která by to dokázala,budu rád.Možná,že to ale bude záležitost nastavení komunikace hudebních přehrávačů?Ví někdo,který to má?
Mám dva typy BT headsetů (Genius sluchátka a Nokia sluchátka,oboje je handsfree a zároveň slušná sluchátka) a na nich to valí v pohodě.Takže potřebuji jen přesvědčit ten mobil,že to autorádio je handsfree s připojením i ke zvuku média,nejen telefonu.HTC Sensation před pěti lety to uměl. :-(

EDIT3. Docela hodně mi vadí nemožnost nezávisle na sobě řídit hlasitost vyzvánění a notifikací.To v Samsungu šlo.Tady to nejde a zkoušel jsem i stáhnout pár Volume manažerů a nejde to.Nabídka na zesílení zvlášť v nich je,ale ty posuvníky jedou spolu zároveň.

EDIT4. Týden užívání za mnou,žádný problém.Přišla jedna OTA aktualizace,mobil povýšil verzi sestavení,posuvníky hlasitosti zůstávají stále viset,nemizí samy.Pokud by toto byl jediný problém telefonu do budoucna..... :-)
Už jsem vyzkoušel i geolokační hry (geocaching,Munzee),vše šlape na výbornou.Práce s Runtastic super.Spotřeba s GPS a spuštěným Runtasticem a vypnutým displejem skvělá.Do 3% za hodinu.

maplik61
Stálý androiďák
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: BlackView BV6000 - BV6000_Blackview_V01_20170223

Re: Blackview BV7000 Pro

Příspěvek od maplik61 » úte 06. čer 2017 23:00:59

Nazdar. Skúsim Ti poradiť k Tvojmu EDIT 2.
Sám používam autorádio s bluetooth a keď spárujem autorádio s telefónom, musím ešte urobiť nasledovné: NASTAVENIA - BLUETOOTH-"moje autorádio"-KLIK NA NASTAVENIA PRI "mojom Autorádiu" a tam zaškrtnúť možnosť ZVUK MÉDIÍ.
Screenshot_20170606-234322.png
Screenshot_20170606-234322.png (68.64 KiB) Zobrazeno 933 x
Screenshot_20170606-234347.png
Screenshot_20170606-234347.png (68.82 KiB) Zobrazeno 933 x
Potom treba zvoliť na autorádiu možnosť prehrávania médií cez bluetooth, je to podobné, ako by som používal AUX cez kábel. Potom už dokážem prehrávať médiá cez bluetooth v rádiu. Nastavenia, ktoré treba urobiť v telefóne, dokáže každý z viacerých mojich telefónov s ANDROIDom, toto je konkrétne z BV6000. Čo sa týka autorádia/HF bluetooth sady, používam to na mojom autorádiu PIONEER, ktoré túto možnosť ponúka a požíval som to kedysi aj na vstavanej HF sade NOKIA, ktorá bola pripojená k autorádiu cez ISO konektor. Každopádne túto funkciu by mala zrejme podporovať aj Tvoja HF sada, keďže píšeš, že v minulosti si to používal.
Tak daj vedieť, či to pomohlo...

Autor tohoto vlákna
petr1535
Androiďák!

Příspěvek od petr1535 » stř 07. čer 2017 11:39:51

Jj,to znám,tam jsem šel hned.Ale u toho autorádia právě volbu "média" nemám.Ale to rádio to určitě podporuje,jak jsem psal výše,HTC Sensation to uměl.A i když si v tomto telefonu (BV7000) pustím třeba navigaci Sygic,tak mi normálně hlasové příkazy z mobilu to rádio přehrává.Což já považuji za přehrávání médií.Tak nevím,kde je zakopaný pes. :-(
Tak i tak díky za radu...

EDIT. Každopádně jsem objevil dva neduhy.Prvním je nějaká divná správa baterie.GSam battery Monitor ukazuje jako největšího žrouta položku " V pohotovosti". Jinými slovy,když leží telefon na stole,tak v nečinnosti,aniž bych se ho dotknul sežere 1% baterky za hodinu.Což je hodně.Ten "špatný" Samsung bral 1% za 4 hodiny a to je rozdíl.Tam byl ale Android 5.0. Aplikace berou minimum,takže je nějaký problém ve správě usínání,nebo tak něco.Jede to tak hned po resetu,hovadiny jako Facebook nepoužívám,takže mobil zasraný ničím není.

No a další problém,což je horší,je lehce poblázněný BlueTooth.O co jde.Používám hodinky Sony SmartWatch 2.Najednou po dvou týdnech se mi začaly samovolně odpojovat/připojovat,tak 3x za minutu.Po otevření dialogu BlueTooth jsem zjistil,že se mobil snaží připojit ke sluchátkům,které byly vypnuté,ale hlavně 3 km daleko :-) Po půldenním boji následoval továrním reset.K těm sluchátkům se pak už nešlo připojit,buď se mi podařilo zvuk médií,nebo jen zvuk telefonu,nikdy dohromady.Proto jsem to resetnul.Mobil šlape,ale BlueTooth blbne dál.Vypadá to asi tak. Když se nacházím v přírodě,kde není elektronický smog,vše je OK.Hodinky drží,sluchátka se chytnou na první dobrou,pohoda.Jakmile se přiblížím k jinému BlueTooth zařízení,hodinky se poblázní a začnou se odpojovat.Sluchátka nevím,protože jsem je v této situaci neměl.Ale ty hodinky blázní.Mobil jakoby se mi snažil vnutit okolní zařízení. Pravidelně před domem,kde má soused nějakou chytrou TV.Mobil ji vidí,to je v pořádku,ale on mi začne nabízet sám od sebe připojení k ní.Stejně tak rádio v autě.Nemám ho spárováno,ale po každém sepnutí klíčku v autě,mě mobil vyzývá k párování. A hodinky se odpojují a připojují.Nevím co s tím.Nikde nenacházím žádné nastavení.U WiFi je třeba možnost vypnout nabízení nových sítí,u BlueTooth asi ne? Řekl bych,že je to softwarový bug,který doufám firma vyřeší.Stalo se to po nějaké dílčí poslední aktualizaci systému.

Kdyby někdo znal dobrou radu na výše uvedené,budu rád.

maplik61
Stálý androiďák
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: BlackView BV6000 - BV6000_Blackview_V01_20170223

Příspěvek od maplik61 » pon 12. čer 2017 12:13:34

No tak potom neviem. Ale skúsil by som nejaké možnosti v prehrávači hudby. Pretože ako sám píšeš, napr. Sygic ide cez rádio a to by mali byť médiá. Alebo skúsiť iný prehrávač hudby, napr. POWER AMP.

bumartin
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4

Příspěvek od bumartin » ned 16. črc 2017 12:38:23

Dobrý den jak de pořídit screenshot obrazovky tlačítko volume+/- + power nejde.

Jumbo78
Moderátor
Reputace: 228
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi NOTE 3 SE/MIUI Global/Stable 8.1.3.0

Příspěvek od Jumbo78 » ned 16. črc 2017 13:28:44

Home+power jsi zkusil?
A musíš kvůli tomu citovat kilometr dlouhý příspěvek?
Upravím ti to.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)

Autor tohoto vlákna
petr1535
Androiďák!

Příspěvek od petr1535 » ned 16. črc 2017 16:04:09

Volume down a power zároveň.

gorgos
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Elephone P6000 + OrientPhone Mega Pro 7

Příspěvek od gorgos » úte 25. črc 2017 14:20:54

Potřeboval bych vědět, jak nastavím odemykání zámku displeje na čtečku otisku prstů. V menu zámku obrazovky tato možnost není. A to už jsem si otisk nastavil.

Shanara
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Blackview bv7000 PRO

Příspěvek od Shanara » sob 12. srp 2017 7:21:28

Dobrý den, Telefon vibruje při zapnutí , vypnutí a připojení k síti. Už mě to jde na nervy. Už nevím co s tím. V nastavení mám vibrace vypnutý. Telefon mám přes tři měsíce.po třetím pádu na zem se utrhla baterka,jinak se mu nic nestalo.Koupil jsem novou a telefon funguje skvěle. Zatím nejlepší co jsem měl.

gobern
Nové Androidě

Příspěvek od gobern » úte 05. zář 2017 14:05:49

Zdravím,
měl jsem telefon na 5% baterie, po připojení nabíječky začal telefon připojovat a odpojovat nabíjení, pak po odpojení nabíječky zůstal svítit symbol nabíjení i po restartu, pak se vybyl a nejde zapnout a na nabíječku nereaguje. Máte někdo nějakou radu? Kromě reklamace.
děkuji

Odpovědět

Zpět na „Blackview BV6000 - obecná diskuze“