Aréna telefonůNejlepší poměr cena výkon

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Gu$houn*
Droid
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: OP5 [6-64] jellyfish shizzz _ OOS + franco
Mobil 2 / ROM: LGE Nexus 4 [16gb] _ nitrogen 7-1-2
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G / cm11 + xposed

Nejlepší poměr cena výkon

Příspěvek od Gu$houn* » pát 14. črc 2017 9:45:32

Úvod
Zdar,

s přibývajícím časem se neodvratně blíží doba, kdy budu muset svůj nexus odložit a nahradit ho něčím jiným, tak bych se chtěl poradit, po čem se podívat. Chtěl bych něco s ideálně co nejvyšším poměrem cena/výkon a je mi jedno, jestli to bude telefon za 8 nebo za 18 tis. S telefonem pracuji řekl bych relativně mírným způsobem, takže nepotřebuji 8 GB RAM ani 128 GB úložiště, teď mám 16 GB a vcelku to stačí, takže 32 by bylo úplně v pohodě. Nepotřebuju ani 4K display nebo čtečku na otisky. Naopak by se mi líbilo bezdrátové nabíjení, ale to dnes už asi moc telefonů nemá. Taky bych byl rád, když by telefon vydržel aspoň 24 hodin na jedno nabití na mobilních datech a hodila by se slušná vývojářská komunita, aby se do toho dala nahrát kvalitní ROMka. A vzhledově bych fakt nerad nějakou plastovou hrůzu typu nexus 5X, ideálně kov a sklo, úhlopříčka 4,7" a víc.

Maximální rozpočet: v podstatě bez limitu, ale víc než 20-25 za telefon mi přijde jako úlet

Místo nákupu: asi radši cz

Předpokládané využití zařízení: volání, zprávy, prohlížení webu, streamovaná hudba, nějaký chaty, sem tam fotka, občas navigace a tracking, bez her a VR

Požadavek na značku: radši tradiční

Mnou navrhované modely: OnePlus 5 6/64 (trochu mě sere ta jejich firemní politika poslední dobou, ale co už, telefon vypadá hezky), Pixel XL, HTC U11 (nemá jack, ale má redukci), LG G6

Ostatní požadavky: solidní foťák (nevím, jestli to podporují dneska už všechny telefony, ale jsem zvyklý používat photosphere a panoramata, takže aby to uměl), 3,5 mm jack (nejhůř redukce, žádný bluetooth), ROOT, možnost odemknout bootloader, custom ROM (= ne něco, co má 100 lidí na světě)

Díky.
P.
Obrázek

Mirda86
Moderátor
Reputace: 211
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Nejlepší poměr cena výkon

Příspěvek od Mirda86 » pát 14. črc 2017 10:41:42

V tomhle pripade bys mel asi nejlepsi SG S7.
Fotak je furt top, zpracovani taktez, rozsirenej je az az.
Navic ma jako jeden z mala ten bezdrat a bezi na nej ted akce. Kdyz koupis v CZ distribicu za 16k tak ti Samac vrati 3500kc.Plus jeste dostanes nejaky darky (myslim kartu a PB). Takze i ten pomer cena/vykon je v teto kategorii dost slusnej.
Pokud ti nebude vadit ten mainstream tak je to takovej telefon kterej nicim vylozene nezklame.

Autor tohoto vlákna
Gu$houn*
Droid

Příspěvek od Gu$houn* » pát 14. črc 2017 11:08:11

Tak to je dobrá akce, když zrovna ty Samsungy mě vzhledově nikdy extra nebraly, možná právě kvůli tomu těžce mainstreamovýmu vzhledu, všechny vypadaj stejně. A teď jsem koukal, že je tam jenom černá, bílá, zlatá a růžová barva a ani jedna z nich mě nějak dvakrát neoslovila, ale může to být celkově tím designem, kterej je alespoň pro mě takovej už dost okoukanej.

Jinej tip by tam nebyl? :D

P.
Obrázek

Mirda86
Moderátor
Reputace: 211
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » pát 14. črc 2017 11:26:20

Dobrej pomer cena/vykon maji Honory samozrejme. Ale nevim jak je to s tou neofiko podporou kvuli Kirinum, no.
Nebo ta G6tka je super. Docela lituju ze sem se ji zbavil. V ice platinum je to moc peknej foun.

Autor tohoto vlákna
Gu$houn*
Droid

Příspěvek od Gu$houn* » pát 14. črc 2017 13:15:13

Přiznám se, že Honor ani Huawei nejsem schopnej dát, byť nevím přesně proč, ale je to mimo jiné důvod, proč jsem si nakonec nekoupil nexus 6P, byť je to určitě super stroj.
Ta G6 Ice Platinum vypadá hodně dobře, hlavně se mi líbí, že to nemá zepředu žádný tlačítko, n4 taky nemá nic a stylově je to prostě super. Podívám se na ni detailnějc a když tak ji asi koupím, koukal jsem, že se dá sehnat za 13 130, takže pohoda. :)

P.
Obrázek

Autor tohoto vlákna
Gu$houn*
Droid

Příspěvek od Gu$houn* » pon 17. črc 2017 10:06:46

Mirda86 píše:
pát 14. črc 2017 11:26:20
Nebo ta G6tka je super. Docela lituju ze sem se ji zbavil. V ice platinum je to moc peknej foun.
Tak jsem na to o víkendu koukal a ten telefon vypadá neskutečně dobře, ale dost mě překvapila prakticky žádná nabídka custom ROMek na xda, včetně kernelů apod, není tam k omuhle telefonu prakticky nic. Příčinou bude nejspíš to, že modely od US operátorů se nedají ROOTnout, alespoň zatím, jde pouze EU verze a US international, nebo jak je ta druhá.
Z toho jsem docela dost nervózní, ne že bych potřeboval každý týden jinou ROMku, ale tak nějak věřím tomu, že když je jich víc, najdou se v nich díky určité konkurenci či touhy po prestiži lepší věci.

Nebylo by z tohohle pohledu lepší sáhnout třeba po tom OP5?

Díky.
P.
Obrázek

ATG Droid
Robot
Reputace: 84
Typ mobilu / ROM: GS7 Edge [LOS 14]
Mobil 2 / ROM: XRN3P SE [Vždy poslední syncnuté repo od DU]

Příspěvek od ATG Droid » pon 17. črc 2017 11:00:56

Pochopitelně jestliže požaduješ i komunitní vývoj, tak OP5 je nejlepší volba. ;) Osobně ještě počkám jak si povede Note 8 a pak se rozhodnu zda tedy nakonec taky vezmu OP5.
V SZ odpovídám pouze na otázky směřující přímo na mě. Pro technické otázky je zde fórum a Google vyhledáváč. Děkuji za pochopení.

Autor tohoto vlákna
Gu$houn*
Droid

Příspěvek od Gu$houn* » pon 17. črc 2017 16:49:23

Tak nevím, jestli požaduju zrovna komunitní vývoj (což vím, že u OP to komunita často dohání), ale nějaká vývojářská základny by se hodila, protože jsem zvyklý z nexuse, že si můžu vybrat, co se mi hodí. Navíc při srovnání G6 vs OP4 64 jsou místy velké rozdíly, a to kromě displaye a IP68 snad vždy ku prospěchu OP5 ... odkaz

Ty vole, tak já nevim, za co ty prachy rozfofrovat :D

P.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“