Huawei P8 Lite - obecná diskuzeHuawei P8 lite - Častý reštart po utopení

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
sramulino
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite
Mobil 2 / ROM: Sony XPERIA XA

Huawei P8 lite - Častý reštart po utopení

Příspěvek od sramulino » čtv 02. lis 2017 18:13:16

Po dlhšej dobe som sa rozhodol prísť späť na fóra takže ČAU! :)

Mám takýto príbeh, jedného dňa sa niekto rozhodol, že mi ukradne telefón. Samozrejme som to nahlásil na polícii, a čakal že skôr či neskôr ho vypátrajú. Tak sa aj stalo, i keď po dvoch mesiacoch ma to trošku prekvapilo... No a zistil som, že telefón si podali za tie dva mesiace štyria ľudia. Zrejme pre problém, ktorý som hneď zistil, telefón sa neustále (tým myslím cca 1x za minútu) reštartuje, po rozobratí som zistil predpokladané, telefón niekto utopil. Tak som ho rozobral a dosku vykúpal v ultrazvuku, vyšla krásna, no problém nezmizol. Skúsil od telefónu po zapnutí odpojiť tlačítko on/off. Problém pretrváva. Už by som to aj vzdal, nebyť jednej podivnosti, ktorej neviem prísť na kĺb. Pokiaľ je telefón na nabíjačke, nikdy sa nezreštartuje. Potom som zistil, že pokiaľ pustím hudbu, tiež zostane zapnutý až do vybitia. Reštart neprebehne tiež pokiaľ sa s telefónom hrám, teda vtedy, keď je digitizér používaný. Ale napríklad pri telefonáte sa zreštartuje. Toto správanie mi napovedá, že by sa snáď mohol dať opraviť jednoduchším zásahom, no neviem akým.

Druhý problém, ktorý som spozoroval je, že telefón neakceptuje pamäťovú kartu. (To pravdepodobne zostane tak a je to zlý no menší problém).

Chcel som v telefóne nahrať novú romku, no i keď som ich už zopár menil, nedarí sa mi to, pretože neviem odomknúť bootloader (čo je myslím nutnosťou). Registroval som si Huawei ID no prihlásenie aj tak nie je možné.

Budem vďačný za akúkoľvek pomoc a záujem. Pekný večer!

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 197
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Huawei P8 lite - Častý reštart po utopení

Příspěvek od ludekbrno » čtv 02. lis 2017 21:11:39

Na rovinu, vzhledem k tomu, že byl telefon utopený, tak se jedná o hardwarový problém a přehrávání ROM je irelevantní. A to že nebere SIM jasně ukazuje, že ultrazvuk to nevyřešil, což je normální, oxidaci to neřeší. Po vniku vody to evidentně nikdo včas neřešil a oxidace nejspíš nevratně něco zničila. Takže bohužel, kontejner na elektroodpad je jediné řešení.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
sramulino
Nové Androidě

Příspěvek od sramulino » pát 03. lis 2017 14:49:24

To je škoda, myslím že je ešte jedno fajn riešenie, kúpim novú dosku a bude to :D
Premýšľal som, či by bol niekto schopný premeraním identifikovať, čo na doske odišlo.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 197
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pát 03. lis 2017 15:14:41

Ne, takhle do hloubky se už dnes telefony neopravují. Mimochodem, pravděpodobně neodešla žádná konkrétní součástka, ale oxidace prostě přeruší nebo zkratuje nějaké spojení na desce mezi součástkami. Ale kde, to ti nikdo nepoví a vzhledem k vysokému stupni integrace a mnohavrstvé desce to ani nejde změřit. Ano, výměna desky to asi vyřeší, ale je otázka, kolik to bude stát :) Dnes koupíš nový Xiaomi Redmi 4X global za 3500kč s 32GB ROM, 3GB RAM a 4100mAh baterkou. Má výborný foťák a solidní provedení.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
sramulino
Nové Androidě

Příspěvek od sramulino » sob 04. lis 2017 12:48:34

Áno, nad presne tým telefónom som premýšľal, veľmi sa mi páči aké baterky Xiaomi dáva. :) Btw, práve som zohnal dosku za 30€... Ešte otázka, už dlhšie mi nefungovala predná kamera, tak premýšľam čo je pravdepodobnejšie, chyba bude na doske alebo na čipe kamery?

OT: Nemôžem si pomôcť ale EMUI je super a nechcem prechádzať na inú nadstavbu. Človek si zvykne na všetko, ale EMUI je u mňa top! Takže najbližšie buď to nejaké Péčko alebo Honor...

Odpovědět

Zpět na „Huawei P8 Lite - obecná diskuze“