PokecHuawei mate 10 pro - LTE/3G/2G signál

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
hunti
Nové Androidě
Reputace: 0

Huawei mate 10 pro - LTE/3G/2G signál

Příspěvek od hunti » stř 14. bře 2018 8:44:33

Zdravím,

Asi před 14 dny jsem si pořídil telefon Mate 10 Pro. Mám problém se signálem. Síť t-mobile.

Jde o to, že v bytě (panelák v Brně) mám místy špatný signal. Respektive, když s někým volám stěžuje si, že mu vypadávám jako bych měl špatný signál.

Zkoušel jsem různě cestovat po bytě a signál dost kolísá od plného přes 4,3 až 2 čárky. Přes aplikaci Signal Strenght naměřím -105 až -110 dBm. Volal jsem i na tmobile a zrovna i při hovoru s operátorem si on stěžoval, že na začátku hovoru mi nerozumí.

Přijde mi, že je problém hlavně na začátku hovoru. Mám doma starý tlačítkový mobil, a když do něj vložím stejnou sim má signál všude plný.

Díval jsem se do nastavení a v Mobile network mám u "Preferred network type" nastaveno: LTE/3G/2G auto. Pokud zde nastavím 2G only pak signál vyskočí do plného. Mám podezření, že je problém právě v tomto nastavení. Že se mobil snaží pojit na LTE a 3G i v místě se slabším dosahem na tyto sítě a hovor potom vypadává.

Asi by problém vyřešilo, kdybych tam nastavil natvrdo 2G only, jenže tady zase nevím zda to není snížení kvality hovorů a taky nevyužití těch funkcí LTE+3G, které telefon nabízí. To jsem si mohl koupit levnější telefon bez LTE+3G. Potom zase v místě kde je signál pro LTE+3G silný je nebudu využívat, nebo budu muset to nastavení měnit, což asi není zrovna praktické.

Nikdy jsem tyhle věci u telefonu neřešil, takže se v tom moc neorientuji a nejsem si jistý jak to řešit. Taky je možné, že je nějaká závada v tom mobilu?

ac1893
Robot
Reputace: 38
Typ mobilu / ROM: One Plus 5t

Re: Huawei mate 10 pro - LTE/3G/2G signál

Příspěvek od ac1893 » stř 14. bře 2018 10:09:49

Můžeš zkusit dát SIM jiného operátora a nebo zkusit tvou SIM v jiném mobilu (stejný typ samozřejmě) aby jsi zjistil jestli není problém v telefonu ( těžko ale budeš mít dva stejné doma )

­­    

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 27
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8 / G950FXXS4CRJD

Re: Huawei mate 10 pro - LTE/3G/2G signál

Příspěvek od -Pavel- » stř 14. bře 2018 11:20:36

Já jsem to měl podobně, ale u řady Galaxy S8/S8+. Signál LTE byl opravdu slabý a většinou se mi to přehazovalo na 2G, kdy byl plný barák. Huawei Mate 10 Pro má u mě doma citlivost daleko lepší, ale dokáže mi klesnou i na 1 dílek 2G ( uprostřed bytu ). Toto se mi děje pouze doma, jak jdu na balkón, nebo ven, jsem na plném LTE+. Operátor mi řekl, že jsem bohužel mezi dvěma vysílači, které se mají překrývat, bohužel můj panelák se vešel do pruhu mezi ně, kde je to slabota a rovnou mi řekla, že věří ve větší signálové kolísání. Ještě mám poznatek, než jsme zateplovali panelák, bylo všechno v pohodě i doma, dnes každý volá z balkonu, nebo z okna. Docela úsměvné.

Zkoušel jsem novou SIM, volal jsem kvůli pokrytí operátorovi. Udělej nejdříve to druhé. Nebo jdi na balkon, nebo do okna. :palec:

Edit: Huawei Mate 10 Pro má příjem signálu lepší, než jiné značky co jsem doma měl. Měl jsem za rok a půl skoro všechny vlajky a Huawei Mate 10 Pro vychází asi nejlépe. Je divné, že i řada Honor 8, Honor 8 Pro a Honor 9, byli na tom velmi dobře a u nás je opravdu záhadný dům.
Naposledy upravil(a) -Pavel- dne stř 14. bře 2018 11:20:36, celkem upraveno 1 x.
.
Samsung Galaxy S8 Black - G950FXXS4CRJD - ADATA ONE MicroSDXC 64GB - Case Thin Fit Black

Odpovědět

Zpět na „Pokec“