PokecReklamace kvůli problémům s internetovým prohlížečem?

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Tucnak11
Nové Androidě
Reputace: -1
Typ mobilu / ROM: HTC Desire X
Tablet: Huawei Mediapad M2

Reklamace kvůli problémům s internetovým prohlížečem?

Příspěvek od Tucnak11 » ned 17. čer 2018 21:12:12

Poslední dobou mám problém s prohlížením internetu ve svém Huawei M2 Mediapadu.

Stránka se mi odmítá načíst, pořád se jen načítá. Někdy zabere restart prohlížeče (vypnu ho swipnutim), jindy zkrátka to, že počkám a jednou jsem to vyřešil restartem tabletu.

Používám aktuální Chrome, dříve jsem používal defaultní prohlížeč Internet, který měl stejný problém.
Někdy mi se odmítá načíst i Facebook Lite, takže nevím, zda je problém čistě s aplikací.

Problém se cyklicky opakuje a mizí (někdy to bývá v pohodě).

Je nějaká šance, že mi to Datart uzná jako důvod pro reklamaci? Jestli ano, tak ji řeší výměnou / reinstalací / vrácením peněz?

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 194
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Reklamace kvůli problémům s internetovým prohlížečem?

Příspěvek od ludekbrno » ned 17. čer 2018 21:57:16

Tohle ti určitě neuzná. Oni udělají akorát factory reset a pak to na pár stránkách vyzkouší, což jim určitě bude fungovat a vrátí ti to, že se závada neprojevila. Tohle může být způsobeno zahlcenou RAM a nebo DNS tvého poskytovatele.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Tucnak11
Nové Androidě
Reputace: -1
Typ mobilu / ROM: HTC Desire X
Tablet: Huawei Mediapad M2

Příspěvek od Tucnak11 » ned 17. čer 2018 23:23:37

Factory reset si udělám i sám...

2 GB RAM je zřejmě málo. Navíc si myslím, že se moc neřeší kompatibilita aplikací s mým modelem - Google Play mi u hodně aplikací píše, že APK není zřejmě optimalizovaná pro mé zařízení.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 194
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pon 18. čer 2018 7:46:13

No právě, takže to nemá smysl reklamovat. 2GB už jsou dnes docela málo a na softwarovou kompatibilitu ti nikdo záruku nedrží.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Mareman
Moderátor
Reputace: 181
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 3 SE Gold [Ressurection Remix Oreo]
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 3 SE Silver [Tester]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [Stock Nougat&Root]

Příspěvek od Mareman » pon 18. čer 2018 8:15:37

2GB RAM není samozřejmě málo, prohlížeč ti musí jet i na jednom gigu. Ten tablet má evidentně problém se síťovou konektivitou (ať už je to verze s WiFi, nebo pokud existuje a máš ji, verze s modemem v sobě). Pokud zaznamenáš výpadek, než budeš něco restartovat, vyzkoušej Speed Test, Ping třeba na www.atlas.cz v něčem jako NET Analyzer (https://play.google.com/store/apps/deta ... zerlite.an).

Pokud bude problém s konexí, pak vyzkoušej vytvořit HotSpot s mobilu nebo konexi přes jiný WiFi router.....

Na info GP o nekompatibilitě se vykašli, to mi hlásí spousta apek i na stock ROM Galaxy Tab S2 ...
Android SmartPhones: Silver&Gold Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...

Odpovědět

Zpět na „Pokec“