Samsung Galaxy S9/S9+ (SM-G96*) - Obecná diskuzeBateria - vydrz, spokojnost, vybijanie (S9 - Exynos)

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
feds
Nové Androidě
Reputace: 0

Bateria - vydrz, spokojnost, vybijanie (S9 - Exynos)

Příspěvek od feds » úte 19. čer 2018 10:08:09

Ahojte, zalozil som tuto temu tykajucu sa cisto len baterie a vydrze baterie. Uvazujem nad kupou S9 (prechod z S6) a dost ma po precitani clankov a roznych diskusii zarazila velmi zla vydrz baterie S9 s Exynos cipom.

Mam zaujem o kupu S9 DUAL SIM, kde si potrebujem dat aj pracovnu simkartu (nechcem nosit 2 telefony naraz). Pouzivanie telefonu - telefonovanie, whatsapp, facebook, instagram, 2 e-mailove konta, nie hry, nie pocuvanie hudby, sem tam video.

Mozete sem zdielat vase vydrze (spokojnost/nespokojnost) s S9 a ako pouzivate vasu S9? dakujem.

Raider
Androiďák!
Reputace: 11
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9+
Tablet: Vodafone Tab Prime 6

Re: Bateria - vydrz, spokojnost, vybijanie (S9 - Exynos)

Příspěvek od Raider » úte 19. čer 2018 11:08:05

Mám 2 SIM - firemní a soukromá, 2 e-maily z toho jeden používám denně, protože mi chodí hodně firemních e-mailů, hodně volám, používám WhatsApp, Viber, Facebook, Messenger, Instagram + k tomu ještě mi hraje Spotify. GPS stále zapnutá, synchronizace taky. Ráno jsem šel do práce s 92% baterie, teď jsem ho napíchnul na nabiječku - 50% a mám SOT necelé 3 hodiny... Jak jsem měl S8, při stejném vytížení jsem v téhle době měl 30%. Za mě spotřeba v pohodě.. Asi by to mohlo být lepší, ale já neřeším, jestli telefon pichnu do nabiječky 1x nebo 2x denně... Ještě se mi nestalo, že bych do večera nepřežil.. :yes:
Tlačítkáče -> Nokia N86 8MP -> Samsung Nexus S -> Samsung Galaxy S3 -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S6 Edge -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S8 -> Samsung Galaxy S9+ Coral Blue

Autor tohoto vlákna
feds
Nové Androidě

Příspěvek od feds » úte 19. čer 2018 11:56:57

To znie celkom OK pri tvojom pouzivani. Najviac staznosti je ale na klasicku S9, pri S9+ je ta vydrz vraj lepsia (aj kvoli vacsej baterii). Vraj snapdragon (pre ameriku) naopak ma celkom dobru vydrz, problematicky je prave exynos a bateria je dost slaba resp. ide dole. Uzivatelia pisu, ze vecer o 18 uz su na 15%. Pri mojej S6 rano o 7 odpajam z nabijacky a zapajam vecer o 21-22 vecer do nabijacky pri 15% zostatku.

havrdak
Androiďák!
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7

Příspěvek od havrdak » úte 19. čer 2018 17:18:13

Myslim, ze kdyz prezijes den s S6, tak s S9 prezijes bez nejmensich problemu.
Mam S9+ a nabijim kazdy den. I kdybych mel vecer nad 65%, tak stejne nabiju, protoze nikdy nevim, jak moc budu dalsi den mobil pouzivat...

Jerry7650
Androiďák!
Reputace: 14

Příspěvek od Jerry7650 » úte 19. čer 2018 20:40:23

Upřímně, pokud nebydlíš ve stanu a nedobíjíš jen pokud sedíš hodinu v hospodě pokoutně ze zásuvky pod stolem, tak ti výdrž může bát u dnešních mobilů jedno.
99% z nich vydrží bez problémů jednodenní výdrž tak, aby pak večer stačilo mobil připojit na nabíječku a ráno jsi měl zase plno.
Stejně tak 99% mobilů ti nevydrží celý den, pokud budeš nonstop hrát a mít zapnutý displej, to je prostě fakt.

Řešit prostě v dnešní době výdrž je prostě neuvěřitelný nesmysl a upřímně nechápu, proč polovina příspěvků se týká na zdejším fóru právě tohodle...

Prostě je to easy - používáš mobil jen na volání a sms a opravdu minimálně něco jiného - vydrží ti klidně i 4, 5 dnů.
Máš ho na internet, whatsapp, facebook, messenger a 5 hodin denně ti jede displej - vydrží ti do večera a je šumák, jestli Samsung, Nokia, LG... Hraješ hry od rána do večera - do večera nevydržíš a je zase šumafuk, co máš....

Hlavně nevěř kravinám typu - celou noc se nesmí nabíjet, baterie se musí nabíjet až je vybitá, lepší je co nejpomalejší nabíjení a podobné blbosti.

Autor tohoto vlákna
feds
Nové Androidě

Příspěvek od feds » úte 19. čer 2018 20:49:02

Ahoj, jasne, ja ked potrebujem tak nabijam a ked cestujem (co robim casto) tak so sebou nosim power banku. Ako som pisal, mam S6 ale mam tam novu bateriu, tak nemam problem vydrzat od 7 do 21 kym nepridem domov a v praci niekedy beham a nestiham nabijat, takze mi vyhovuje, ze viem, ze do vecera vydrzim bez problemov.
S9 chcem preto, lebo uz S6 je 3rocny model a hlavne S9 ma v sebe DUAL sim. No recenzie a fora na S9 pisu, ze rano o 7 vypnut a o 17-18 su na tom zle, co mne robim problem, kedze som doma neskor a hlavne poobede nemam cas nabijat a ocakavam minimalne taku vydrz ako ta S6...

Preto by som chcel vediet nazory uzivatelov na S9 a akym stylom pouzivaju, nieco podobne ako je na xda fore.

https://forum.xda-developers.com/galaxy ... s-t3781443

Jerry7650
Androiďák!

Příspěvek od Jerry7650 » úte 19. čer 2018 21:42:25

Ty výdrže jsou prostě absolutně neporovnatelné. Já třeba sedím v místnosti, kde kvůli slunci, monitorům atd. máme takové zatmění, že displej na automatiku je tak na třetině jasu.... Jak tohle chceš porovnat s někým, kdo pracuje v kanclu s denním světlem nebo s tím, kdo se dívá na displej na Slunci. To je prostě absolutně neporovnatelné. Stejně tak je hezké, že třeba Whatsapp má menší spotřebu, když máš všechny kámoše na Messengeru. Tak prostě máš ten Messenger. Nebo že Samsung browser má nižší spotřebu, když třeba jako já využíváš historii prohlížeče a máš Chrome jak na PC, tak v mobilu... atd....
A třeba hry - vždyt to je přece uplně stejně jako na PC - grafická část na čipu pojede na max výkon. Akorát na S9 budeš mít plynulý obraz a na S6 méně plynulý. Ale žrát to bude stejně. Nemáš možnost říct na S9+ - mně stačí stejná kvalita a rychlost jako S6, ale žer méně.

Já ani netuším kolik mám výdrž baterky, nevím kolik mám teď. Vím, že S9+ mi vydrží od rána 8 do večera 20 a je jedno co dělám (ale teda nonstop hry nehraju). A jestli na konci toho dne mám 70% nebo 20% je mi jedno, stejně končí mobil na nabíječce.

Třeba Bassgenerator tu má ukázky toho, že má výdrž 3 dny apod.... No jasně, jenže za ty 3 dny má displej zapnutý stejně dlouho jako já za 1 den. A to nevím jaký jas.... Navíc žádný Fb, žádný Messenger... Prostě zbytečné řešit a porovnávat. Taky mám ještě firemní Nokii 210 myslím - 4 hovory za měsíc, jinak na mobil nehrábnu - výdrž aktuálně asi 3 týdny a ještě mám 1 čárku...

bassgenerator
Kyborg
Reputace: 131
Mobil 2 / ROM: Galaxy S9+DUOS

Příspěvek od bassgenerator » stř 20. čer 2018 6:29:43

podotýkam tento screen nieje vytvoreny za ucelom ziskania najvacsieho SOT (screen on time) ale za ucelom beznej lahkej prevadzky doma a ciastocne vonku.
info:
svoje nastavenie nikomu nenanucujem ani nedavam ako vzor!! kazdy mame ine priority a dolezite taktiez je, ze nehravam ziadne 3d narocne hry, max kartove.

tak podme na to:
rozlisenie WQHD, doma 30-40% vonku Auto jas. Doma wifi zapnute data vypnute. Logicky teda mimo domacej wifi siete- presne naopak:) synchro jedineho uctu GMAIL, GPS uspora baterie, nepouzivam Facebook, Messenger (vylieceny zo zavislosti na podvodnych monitorovacich a zle vytvorenych aplikacii-nebudem rozoberať!) alernativy moje: Viber, Telegram, kde sme presli vsetci moji znamy co mame rozum (nebudem rozoberat!) Vypnute trvale pripojenie mobilnych dat v developer options, hladanie blizkych zariadeni-vypnute, NFC na poziadanie, Chrome nepouzivam ( papka baterku pred ocami o 40% viac ako Samsung prehliadač), Vypnute odosielanie spatnych diagnostickych kravin. Sunchro pocasia kazde 3 hodiny. Uchovávam aplikácie vždy v režime spánku, ktoré často nepoužívam-dolezite! AOD vypnuté nepoužívam-kravina ked mam gesto mavnutie rukou a led diodu je mi AOD a jeho 20 percentné klatenie baterky za nič nepotrebne ( nebudem rozoberat). Nastavenia> Upozornenia> a udržiavam si notifikacie iba z aplikácií / služieb, ktoré potrebujem. (!)
Hodinky Gear S3
BT a sparovanie u mna nevyhnutne po treningoch za cielom prehladnejsieho pozerania a preskumania statistik a sem tam nascreenovanie. takze obvykle len zapnute BT ale gear vypnuty ked nie su ziadne sportove aktivity.
feature:
Vypnute cez package disabler pro Samsung 122 nepotrebnych bloatware Samsung a MS Office (podla mna najvacsi kluc k uspechu),pripadne script cez ADB zakazat bez moznosti navratu jedine factory reset. Odporucam apku Package jednoznacte (kontrola, kde a co povolujete)
pouzita tmava tema z xda developers: Bodhisattva alebo Terpsichora od vyvojarov ktory tie temy naozaj vedia prisposobit a optimalizovat (theme zo store samsung casto vytvorene naprd s cielom aj ked su tmave su horsie optimalizovane)
feature za cielom tweaku a vzhladu:

Andromeda a Substratum. modul System mods od draco:
Obrázek
Reduce Interval scanning ma tiez vplyv na baterku a taktiez rychlejsie bootne zariadenie.

S tymto nastavenim a tweakom (rypalovia-ze si mam nechat nokiu 3310 a ze take drahe zariadenie je len obmedzovane sme sa uz nasmiali na xda dost- je to mytus.!!!)
uzivam si plnohodnotne vsetky vymozenosti Samsungu a ziadne obmedzenia zo strany Knox SDK bez odomknuteho bootloaderu a straty zaruky.
Ak bude mat niekto otazky a navrhy kde co a ako vylepsit, kludne piste.
Dufam, ze niekomu to pomoze. :rtfm:
Samsung S9+64GB Duos, Samsung S9+256GB Duos
Samsung Gear S3 frontier
Lenovo Thinpad Yoga 460

Jerry7650
Androiďák!

Příspěvek od Jerry7650 » stř 20. čer 2018 20:51:49

­ Nastavení dobrý, o tom žádná, sám mám koupený Package disabler, ale na Note 3 jsem ho používal zejména kvůli citelnému a pozorovatelnému zrychlení telefonu. S9+ je jak blesk, tak neřeším.

A já prostě pořád nerozumím, proč prostě někdo položí mobil večer vedle funkční nabíječky a mobil si nenabije. Pro mě je tohle prostě nepochopitelné. Teda možná to chápu u tebe, protože ty se tím laděním prostě bavíš, ale znám kolem sebe případy, kteří si mobil nenabijí kvůli nějaké chiméře, že se ničí baterka, ráno mají 40% a pak se celý den klepou jak ratlíci, že se jim to vybije a jestli náhodou nemám sebou nabíječku atd...

Ničení baterky každodenním nabíjením je blbost. Můj předchozí Note 3 jsem si nabíjel denně přes 3 roky. Pak už mi to bylo divné, že ta baterka už musí být zdevastovaná a že jsem si na jednodenní výdrž postupně zvyknul. Tak jsem koupil zcela novou origo baterku a jestli byl rozdíl na konci dne 10%-15% tak to je moc.... To nemluvím o tom, že ta baterka stála asi 250Kč. V případě našeho phonu je to samozřejmě víc, ale pokud už jsme měli 20 táců na takový mobil, tak dát za 3 roky 1000Kč za novou baterku výměnou za to, že nějaké opotřebování absolutně neřeším... Pro mě jasná volba. Navíc už 90% z nás bude mít S11 nebo S12....

bassgenerator
Kyborg
Reputace: 131
Mobil 2 / ROM: Galaxy S9+DUOS

Příspěvek od bassgenerator » stř 20. čer 2018 20:58:35

mas pravdu je to moje hoby, ja spotrebu neresim mam trafo doma v praci a v aute. tohle je ciste tweak za ucelem "co to da" :yes:
Samsung S9+64GB Duos, Samsung S9+256GB Duos
Samsung Gear S3 frontier
Lenovo Thinpad Yoga 460

Autor tohoto vlákna
feds
Nové Androidě

Příspěvek od feds » stř 20. čer 2018 21:18:13

Samozrejme ked sa da nabijat tak nabijam. Mne tiez nejde o to skusat do vecera ci to dam alebo nie. Ale charakter mojej práce je ze potrebujem ten telefon mat pri sebe...casto travim cas vo výrobe potom hned meetingy medzitym obed atd. a nie vzdy mam moznost ist hned nabiť. Po praci mam este sukromne aktivity a koncim den okolo 19 az 20 večer kedy mozem dat telefon dlhsie nabijat ak teda este nemam nieco ine. Takto fungujem na mojej s6 (mam mesiac staru baterku) ze pridem domov a dam to nabit. Mna najviac prekvapilo to ze ludia pisali vydrz 8 az 12 hodin a to je fakt malo. Pri S9+ pisu o lepsej vydrzi.
Preto som chcel vediet skúsenosti

stewe
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: S9

Příspěvek od stewe » úte 10. črc 2018 12:47:51

bassgenerator píše:
stř 20. čer 2018 6:29:43
podotýkam tento screen nieje vytvoreny za ucelom ziskania najvacsieho SOT (screen on time) ale za ucelom beznej lahkej prevadzky doma a ciastocne vonku. AOD vypnuté nepoužívam-kravina ked mam gesto mavnutie rukou
Prosím ťa ako si docielil to mávnutie rukou... mal som to na L950 a používal som...

steglik
Moderátor
Reputace: 31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 7.0

Příspěvek od steglik » úte 10. črc 2018 13:01:30

Nastavení>Usnadnění>Obratnost a interakce>Snadné zapnutí displeje.
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.

rzboril
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: SG S9+
Tablet: NVIDIA SHIELD

Příspěvek od rzboril » stř 11. črc 2018 20:27:04

Přestal jsem to používat. Výdrž baterky výrazně klesla. Používal jsem funkci na lumii jako ty ale tam se používalo čidlo přiblížení.

WildMustache
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Galaxy s9+

Příspěvek od WildMustache » čtv 12. črc 2018 15:41:29

Ahoj lidi,snad to tu už někde není (nenašel jsem) ale chtěl bych se vás zeptat na zkušenosti s vybíjením telefonu v nečinnosti.
Píšu proto,protože si chci pořídit S9+ ale po zkušennosti s S8 ,kde si telefon v nečinnosti přes noc vzal 10-12% baterie se toho docela bojím.

V jednu dobu jsem měl totiž Galaxy s8 a Huawei p20 lite
Večer když jsem odjížděl na noční tak jsem si Huawei vzal do práce a S8 jsem nechal na stolku.Když jsem se k telefonu ráno vrátil,tak baterie měla pouze 88%-90% (telefon pouze ležel , nikdo na něj nesahal a to pouhých 9-10 hodin)
Druhý den jsem stejný test udělal s Huaweiem.Když jsem se ráno vrátil ,tak měl telefon stále 100%.Nechal jsem ho tam ležet celý další den,zase až do rána a na telefonu stále bylo nějakých 96-98%
(Ještě bych dodal že u obou telefonů jsem měl normálně zapnuté wifi i bluetooth.Nevypínám to)

I můj starý,rozvrzaný iphone 5s který má baterii starou pár let takové problémy nemá a při nečinnosti přes noc na něm zůstává 100%

Proč má tedy S8 takovou spotřebu baterie v nečinnosti a má stejný problém i S9? Respektive S9+ ?

Tato spotřeba je jediný faktor kvůli kterému váhám nad tímto telefonem. To že má telefon výdrž maximálně na jeden den mi nevadí ale toto samovolné vybíjení nepřekousnu.Zvlášt když vím že o několik tisíc levnější huawei se mi takhle bezdůvodně nevybíjel a to ani nemluvím o starém křápu jako je iPhone 5s
Budu moc rád za jakoukoliv zkušennost,se kterou mi v tomto tématu poradíte.

L!80r
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: S7 edge STOCK ROM

Příspěvek od L!80r » čtv 12. črc 2018 16:40:59

Já si myslím, že záleží, jak má daný model/výrobce "zkalibrovaný" průběh vybíjení baterie. Za sebe můžu říct, že můj S7Edge a LG V20, mají zhruba stejnou výdrž. Ale průběh vybíjení se dost liší. Kdysi dávno, když jsem si porovnával výdrž přehráváním videií z youtube. Na startu oba telefony 100%, třeba po půl hodině měl S7e 90% baterie a V20 měl 97%, říkám si že to bude jasné jak to dopadne, ale zhruba kolem 60% se to začalo dost vyrovnávat a třeba posledních 20% zmizelo u V20 během chvilky, přitom S7e se na konci držel zuby nehty.

Stejně tak, když nabiju V20 na 100%, tak mi stovka drží klidně 4 hodiny (v klidu) a na S7e zmizí 3%.

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S9/S9+ (SM-G96*) - Obecná diskuze“