PokecRYZE / DJI Tello

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
wallin
Androiďák!
Reputace: 8
Typ mobilu / ROM: the power of 10

RYZE / DJI Tello

Příspěvek od wallin » čtv 12. črc 2018 16:14:30

ahoj,
poraďte prosím e-shop, kde objednat RYZE / DJI Tello - ale z WH, který je lokalizovaný v Evropě. Důvod je vyhnutí se placení DPH / CLA.
Na Gearbest, Alliexpress jsou skladem pouze ve WH v Číně a v Ruské federaci, která stejně do ČR neposílá.
Bezmála 3k se mi v ČR platit nechce, když se ceny pohybují od 80 - 100 USD. Pokud bude v e-shopu k výběru i příslušenství (controler, baterie, atd) navíc, budu rád.

díky
w.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 36
Typ mobilu / ROM: huawei P20 lite/stock ROM
Tablet: LG Gpad 8.3 (V500) - stock

Re: RYZE / DJI Tello

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 12. črc 2018 17:21:02

Controller? Jakej? jede to po wifi, ovladas to mobilem. Leda nejakej bt gamepad, aby se to lip ovladalo. Zase vem si, ze se sam stabilizuje, takze nejaky precizni ovladani vlastne ani nepotrebujes.

Mam ho z alzy za 3k. Neni to nijak prehnana cena vzhledem k tomu, ze mam 2 roky zaruku, coz z ciny jaksi nemas.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
wallin
Androiďák!

Příspěvek od wallin » čtv 12. črc 2018 17:37:55

ramon.dexter píše:
čtv 12. črc 2018 17:21:02
Mam ho z alzy za 3k. Neni to nijak prehnana cena vzhledem k tomu, ze mam 2 roky zaruku, coz z ciny jaksi nemas.
což je docela dobrá připomínka... Máme nějaký RC obchod přímo v Pardubicích.
Používáš nějaký WiFi posilovač signálu, popřípadě mohl bych tě poprosit o odkaz?

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » pon 16. črc 2018 16:05:48

Zesilovac nemam, neni treba. Jak to tello je malinkaty, takze nepocitej s letem na dalsi vzdalenost. Melo by to mit dosah 100m, ale na tuhle vzdalenost ho ani neuvidis. Do vejsky to ma omezeni na 10 metru. Nema to gps, vejsku si kontroluje pomoci senzoru na spodku, kterej je silne nepresnej. Ve vetsich vejskach vic fouka, takze se s nim do vejsky moc nevyplaci litat.

edit (dál na pc, na tabletu se fakt blbě píše):
Já s ním lítám hlavně na zahradě, případně ho používám jako létající foťák. Kupodivu z něj lezou poměrně slušný fotky, když je dost světla. Ale chce to, aby bylo bezvětří, přípdně hooodně slabej vánek. V silnějším větru už nelítá dobře. Měl jsem ho na dovolený v Krkonoších, kde jsem si lítal kolem chaty. Kupodivu lítal i v docela silným větru, ale člověk se musel řídit podle větru - po větru letěl jako blesk, kolmo na vítr taky docela dobře, ale proti větru většinou stál na místě, i když ho člověk tlačil dopředu.
Pořídil jsem si ho hlavně na vyzkoušení. Takový ty levný drony za pár sotvek jsem rovnou odpískal, nemá to smysl. Pokud si s tím chceš vyhrát, chce to dron kterej se dokáže sám stabilizovat, případně i držet výšku. Takže to tello je velmi dobrej nákup. Ale jak říkám, z číny nemáš záruku. Já to vzal z alzy. Dá se najít levnějš, ale alzu mám za rohem a chtěl jsem ho rychle. Pak jenom stáhneš aplikaci do telefonu a je to. Ještě doporučuju nějakej ovladač, to matlání po displeji moc přesný není.

unavix
Kyborg
Reputace: 150
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T 128GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » pon 16. črc 2018 20:32:33

Dron bez GPS nemá absolutně smysl. Při ztrátě signálu následuje ztráta dronu. pokud chceš něco malého a levného tak si pořiď Wingsland S6 Pocket Selfie Drone FPV 4K UHD Camera GPS Obstacle Avoidance RC Quadcopter

Za ty peníze nemá konkurenci.
SLEVOVÉ KUPONY NA ZBOŽÍ Z GEARBEST POUZE NA MÉM WEBU A PROFILECH NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍ!

Autor tohoto vlákna
wallin
Androiďák!

Příspěvek od wallin » stř 18. črc 2018 10:25:22

kluci, oběma děkuji.
@Ramon, vybírám si svoji první hračku, došel jsem ke stejným závěrům, jako píšeš. Tello mi proto přišel jako dobrý start dron. Máme za barákem RCProfi, dneska se tam půjdu podívat a nechám si ukázat, poradit, atd. - jinak s aplikací "TALS" lze nastavit max výšku 30m.
@Unavix, na ten Wingsland jsem koukat taky. Máš / měl si ho doma na testování? Chtěl jsem ho původně objednat, blbý je, že po započítání shippingu, DPH a popříipadě cla z něj už nedělá zase tak atraktivní zboží a z EU skladu jsem jej nenašel... Zaujal mne iGeniusIdea.

unavix
Kyborg
Reputace: 150
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T 128GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » stř 18. črc 2018 15:37:03

Na zkoušku sem ho neměl. Ale každý kdo má s drony zkušenost Ti řekne, že drona bez GPS pouze na závodní létání.
Mě ještě zaujal tenhle klon Sparka - C-Fly DREAM
Tam už je cena ale vyšší.
SLEVOVÉ KUPONY NA ZBOŽÍ Z GEARBEST POUZE NA MÉM WEBU A PROFILECH NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍ!

Autor tohoto vlákna
wallin
Androiďák!

Příspěvek od wallin » čtv 19. črc 2018 16:02:56

Nakonec na vyzkoušení Tello. Zkoušel jste někdo SDK programování?

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 19. črc 2018 17:01:13

Joo, ale nechtelo se mi to spojit, takze jsem se na to vyprdnul. Beztak tam chybi prikaz pro cyfoceni, coz je potom celkem na nic.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“