Huawei P9 Lite - obecná diskuzeNeustále odpojování od mobilní sítě

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
hala-mala564
Nové Androidě
Reputace: 0

Neustále odpojování od mobilní sítě

Příspěvek od hala-mala564 » ned 12. srp 2018 12:09:43

Dobrý den,
mám mobil Huawei P9 lite 2017 a již před víc jak půl rokem jsem měl problém s tím, že z ničeho nic se mi mobil odpojil od mobílní sítě, problém ale největší tkví v tom, že mobil vypadá, že je v pohodě (mám mobilní signál). Navíc mobilní data jsou plně funkční surfuju po netu ale nikdo se mi nemůže dovolat. Potom ten problém asi dal na půl roku pokoj tak jsem to nakonec neřešil. Vypadávání je náhodné, prostě jednou za čas se stane, že se mi nikdo nedovolá a zjistím to až tak, že mi někdo nějak sdělí, že se mi nemůže dovolat jinak jsem zatím nepřisel na způsob, jak poznat, že se mi nemůže nikdo dovolat. Simku jsem zkoušel vytáhnout a nějak očistit to ale bohužel nepomohlo. Reklamace nepřipadá v úvahu ze 2 důvodů. Už mi mobil spadl na zem a rupnul displej a navíc chyba se objevuje náhodně a ten borec co ten mobil vezme do ruky jen párkrát tak určite bude mít tolik štěstí, že chyba se zrovna neprojeví. Nevím jestli je něco co by mi mohlo pomoct, ale nic se nepokazí když se třeba nezeptám...
Předem děkuji všem za odpověď.

Lyon
Droid
Reputace: 17
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Tablet: ASUS MeMO Pad HD 7 ME173X
Rom: Havoc OS

Re: Neustále odpojování od mobilní sítě

Příspěvek od Lyon » pon 13. srp 2018 7:00:51

Problémy mohou být 3:

1) HW - ten pád klidně něco mohl poškodit, pak jsi nahraný.
2) SW - aktualizovat ROM nebo aspoň FW, pokud je dostupná nějaká novější verze.
3) Blbne samotná SIM - nech si ji vyměnit u operátora.

Osobně bych ten telefon vyhodil a koupil nový. Pokud se nepletu, má to 2GB RAM, multitasking musí být slušné peklo.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 196
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pon 13. srp 2018 12:51:49

Příčina v pádu na zem je dost pravděpodobná, tohle chování telefonu je s vysokou jistotou způsobeno hardwarem, ne softwarem. Vypadá to jako naprasklý nějaký spoj na desce, tohle moc řešení nemá.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
hala-mala564
Nové Androidě
Reputace: 0

Příspěvek od hala-mala564 » sob 18. srp 2018 15:11:58

1) SW by měl být aktuální
2) RAM má 3GB (2GB měl jeho předchůdce)
3) Tak nějak jsem si myslel, že ten pád bude s největší pravděpodobností to, proč to nejede a taky mi bylo jasné, že potom bych ten problém nijak nevyřešil než koupit nový telefon...

Edit:
Jinak co jsem si teď všiml, že jsem nenapsal je to, že jakmile mobil restartuju tak opět funguje všechno zase nějakou dobu, doba za jak dlouho to vypadne se vždy mění. Ale stačí ho opět restartovat (když mi někdo nějak sdělí, že se mi nemůže dovolat) a zase je to na nějakou dobu v pohodě. Vím, že tohle jsem měl určitě napsat hned ze začátku, ale fakt jsme na to zapomněl. Což kdyby tam byl porušený nějaký spoj tak by se to asi obyčejným restartem mobilu asi nevyřešilo nebo ano ?

Odpovědět

Zpět na „Huawei P9 Lite - obecná diskuze“