PokecProsím radu ohledně přechodu na Android

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei P20 Single SIM
Mobil 2 / ROM: Huawei Nova 3i
Tablet: Huawei Mediapad M5 10, 64GB

Prosím radu ohledně přechodu na Android

Příspěvek od Abby » pon 15. říj 2018 16:20:10

Ahojky, po dnešní zkušenosti s Apple linkou mi poněkud přetekl pohár trpělivosti a jak jsem dříve nedala na Apple dopustit tak v posledních cca dvou letech mě zlobí stále víc a jak dříve platilo "just works" tak už to neplatí, Apple jde už evidentně jen po penězích a na zákaznících jim nezáleží, hlavně když platí. Proto bych potřebovala radu, kdybych chtěla přejít na Android tak co si pořídit. Měnila bych prakticky všechno.

Co za iPhone SE? Telefon musí mít kvalitní čtečku otisků prstů vepředu, musí být kovový, musí mít akcelerometr, gyroskop a senzor intenzity světla. Displej by byl nejlepší 4" ale to se asi už ani nedělá takže co nejmenší s minimálně fullHD rozlišením (prostě retina nebo lepší). Kvalitní foťák a nezáleží na rozlišení, záleží na kvalitě fotek. Podpora českého LTE. Optimálně bez HW tlačítek. A samozřejmě v neposlední řadě zaručené aktualizace OS minimálně po dobu tří let, lépe po dobu pěti let. Cena do 15.000 kč

Co za Apple Watch? Hodinky s dokonalou provázaností s telefonem, možnost přijmout hovor na hodinkách (bez nutnosti vlastní SIM), možnost instalovat aplikace, měření tepu, kroků, aktivit, s hranatým displejem, zaručené aktualizace OS minimálně po tři roky. Výměnné řemínky. Cena do 10.000 kč

Co za MacBook Pro? Výkonný kovový ultrabook s výdrží 10+ hodin, retina displej nebo lepší (takže minimálně 2k rozlišení), i5 nebo lepší, 8 GB RAM nebo víc, NVMe SSD 250 GB nebo víc, USB-C v počtu minimálně dvou kusů, wifi ac, bluetooth, kvalitní web kamera s vysokým rozlišením, kvalitní velký trackpad s podporou gest. Nesmí se v zátěži podtaktovávat a snižovat výkon, při běžné činnosti pasivní chlazení, v zátěži samozřejmě aktivní. Hlučnost je důležitým parametrem. Není důležité počet starých portů, nepoužívám je takže uvádět jako výhodu "klasické" USB nebo HDMI pro mě není výhoda. Nemusí mít LAN port, nepoužívám ho. Displej IPS nebo lepší, nejlépe lesklý. Cena do 45.000 kč

Co za AirPods? Tady se obávám že alternativa neexistuje, ale kdyby ano tak bezdrátová sluchátka s gesty a kvalitním zvukem a výdrží minimálně jako mají AirPods (tedy 5+ hodin samotných sluchátek + minimálně 4x dobíjení z docku, tedy alespoň 20 hodin výdrže). Cena do 5.000 kč

V žádném případě nesmí být nic z toho Lenovo a ani žádný neznačkový "čínský šunt". Předem moc díky a prosím zdržte se invektiv, děkuji. Nejlépe odkazy do českých kamenných obchodů nebo velkých e-shopů. Nemám potřebu ušetřit pár korun nákupem z e-shopu který za půl roku přestane existovat a reklamaci bych řešila deset let přes soudy. Zrovna tak nechci nakupovat ze zahraničí. Ještě jednou moc díky.

Lyon
Droid
Reputace: 17
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Tablet: ASUS MeMO Pad HD 7 ME173X
Rom: Havoc OS

Re: Prosím radu ohledně přechodu na Android

Příspěvek od Lyon » pon 15. říj 2018 17:01:50

Nedělej to, ušetříš si spoustu nervů. Pro člověka zvyklého na iOS je Android peklo, stejně tak obráceně. Teď jsem byl nucen udělat něco v práci na iPadu a chytl jsem u toho takového nerva, že jsem se musel zvednout a projít. Budeš pak akorát nadávat na spoustu věcí, které nebudou chybou zařízení, ale uživatele, který je prostě zvyklý na něco jiného.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 194
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pon 15. říj 2018 17:11:50

Abby:
Mám pocit hraničící s jistotou, že pokud ti nevyhověly zařízení Apple, tak jen stěží najdeš zařízení, které bezezbytku splní tvoje požadavky, mezi zařízeními pro android. A když si vzpomenu, jak náruživě jsi tady kritizovala android a vynášela Apple do nebe, pochybuji, že někdo bude mít chuť ti s tímto pomáhat. Mám trochu podezření, že problém nebude na straně Apple, ale u tebe ;)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » pon 15. říj 2018 17:13:26

Tvé podezření je chybné. Ale jestli poradit nechceš, neraď, jistě se najde někdo jiný kdo nemá problém poradit.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 15. říj 2018 17:42:58

Obávám, že chybné není, tak uvidíme, jaký názor budou mít ostatní, co tě tady znají ;)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » pon 15. říj 2018 18:03:00

Mysli si co chceš, prostě je chybné, tečka, konec diskuse.

Máš něco k tématu nebo jen OT? A nebo mi to chceš usnadnit a chceš tvrdit, že žádná alternativa neexistuje? Tomu se mi moc nechce věřit.

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Příspěvek od Notouchme » úte 16. říj 2018 1:44:14

Pokud si až tak moc v apple ekosystému budeš to mít hrozně těžké. Vyměnit telefon je hračka, ale celý eko systém to už sranda není. Nehledě na to, že prostě droid s winem tak dobře nespolupracuje. O hodinkách nemluvě. Nedávno jsem někde zachytil, že microsoft pro desítky vydal nějakou srandu co telefon s droidem umí docela dobře synchronizovat, ale jinak netuším. Jinak čistě ze zvědavosti, co byla poslední kapka ?

Mnou navrhované zařízení:
Pixel 3
Microsoft Surface laptop 2
Pixel earbuds nebo jak se ta sranda jmenuje.
hodinky nemám páru, já měl rád pebbly, ale fitbit nám to posral...
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

ludekbrno
Terminátor

Re: Re: Prosím radu ohledně přechodu na Android

Příspěvek od ludekbrno » úte 16. říj 2018 9:39:32

Abby píše:...A nebo mi to chceš usnadnit a chceš tvrdit, že žádná alternativa neexistuje? Tomu se mi moc nechce věřit.
Alternativa existuje, ale rozhodně ne takto 1:1 jak si to představuješ ke každému zařízení od Apple najít přesnou náhradu s androidem. Pokud se rozhoduješ změnit celý systém, tak si budeš muset i zvykat na dost velké odlišnosti ve funkcích a způsobu používání a hlavně musíš přijmout fakt, že pokud odpustíš Apple, tak neposkládáš celou sestavu od jediného výrobce a pravděpodobně budeš občas řešit problémy s kompatibilitou. Ani nevím, proč tady řešíš notebook, protože ten asi nebudeš chtít provozovat na androidu, ale spíš na Windows, to asi není správné místo na androidfóru :)

Mirda86
Moderátor
Reputace: 239
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » úte 16. říj 2018 9:50:36

Rekl bych ze na tohle se nepta. Chce vybrat zelezo s androidem. To jak se vyporada se sw je jeji problem. Sice si myslim ze tohle tema ma trochu vyvolat flame ale budiz. Drzte se tematu (ve spatne sekci). A to vyber telefonu a hodinek. Na ntb si najde jine forum. I kdyz v tomto tematu by se to mohlo tolerovat.

Jinak 3 roky plne podpory ti momentalne nabidne jen Google Pixel. Ostatni vyrobci maximalne 2.

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » úte 16. říj 2018 14:01:43

Dá se Google Pixel koupit i oficiálně v ČR? Protože aktualizace OS považuji za samozřejmost a radši si připlatím abych je dostala alespoň ty tři roky když už to nepodporují déle než koupit telefon bez podpory. Prostě nejde o peníze, jde o kvalitu HW i SW a podporu i po zakoupení, aby to nebylo takové to "tak to koupila a můžeme na ní kašlat, prostě si za rok koupí další když bude chtít nový systém a nové funkce".

Co se týče hodinek, jaký je vůbec výběr, je někde nějaký katalog kde bych si mohla jednotlivé hodinky porovnat?

Ten notebook sem asi fakt nepatří, ale právě po poslední zkušenosti kdy jsem řešila problém na infolince asi hodinu, vyresetovali mi nastavení a problém stejně dál přetrvává jsem fakt dost naštvaná. A pravdou je, že posledních několik let Apple dost upadá, kvalita HW i SW se snižuje a na to prostě nejsem zvyklá a není to pro mě přijatelné když už zaplatím tolik peněz abych měla problémy kvůli neodladěnému SW nebo abych musela nechat vyměnit klávesnici jen proto že ji denně používám X hodin (ten butterfly problém na modelech 2016). Apple používám od roku 1994 kdy jsem měla první Macintosh, to samé iPod od roku 2001 a iPhone od roku 2007 a nikdy jsem problémy neměla, až posledních několik let, vlastně co zemřel Steve Jobs tak jde kvalita dolů a rozšiřitelnost taky. Nevadí mi navštívit v případě problémů oficiální servis, ale vadí mi že si v MacBooku nevyměním ani hloupé SSD a RAM. Takže opravdu nejde o vyvolání flame ale o najití co nejvhodnější náhrady. Je mi jasné že Windows 10 nedokáže plnohodnotně nahradit macOS, ale teoreticky když bude dobrý HW se dá nějak obejít nedodělanost "desítek". Vím že to celkově bude těžké, ale co se týče aplikací tak s tím si nějak poradím případně se zeptám na konkrétní náhradu, ale ten HW nemám nejmenší tušení co vybrat aby to splňovalo moje požadavky.
Jinak na desktopu mám Windows 10 LTSB, které nahradily původní Pro a s nimi jsem až na pár věcí spokojená, hlavně že není vynucená aktualizace každého půl roku, nic se nemění, nejsou tam předinstalované blbosti které se musí mazat a systém si pamatuje asociace souborů a nemění je, takže bych je klidně dala i na notebook. Také zkouším Linux ale ten bohužel na moje běžné použití stále není i když možná kdybych přešla na Android že by to bylo lepší než s Applem. Prostě s notebookem si poradím, ale ten telefon a hodinky, to jsou pro mě vody naprosto neznámé.

edit: jak jsou na tom ty nové Nokie? Četla jsem že prý mají čistý Android a že chtějí aktualizovat, je to pravda? Viděla jsem je v obchodě a docela se mi líbily.

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » úte 16. říj 2018 14:05:38

Oficialne se tu Pixel neprodava. Ale prodava ho Alza takze s dodanim a reklamaci problem nebude. Ale na Pixel 3 si jeste pockas asi.

bodl99
Stálý androiďák
Reputace: 7
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade

Příspěvek od bodl99 » čtv 18. říj 2018 19:07:00

Osobně bych, také asi nevolil tak masivní přechod. Lepší by bylo přecházet postupně než se na to vrhnout úplně. Myslím tím, hlavně co se týče počítače. A i na Macbooku muže krásně běžet windows, takže není nutné hned měnit železo.

Co se týče mobilu, tak bude asi problém najít kvalitní a malí telefon. Výrobci už spíše volí velké modely než něco malého. Osobně jsem přecházel z iPhone a přešel jsem na OnePlus 5 se kterým jsem zatím spokojený. I aktualizace chodí i když samozřejmě ne tak rychle jako na Pixle. Ale cenou jsou OnePlus mnohem přívětivější a hlavně se mi líbí stabilní a rychlí systém. A nyní má dokonce vyjít na konci října nový model 6T.

Hodinky, zde to bude oříšek. Já používám Amazfit Bip od Xiaomi, ale nedá se z nich volat. Ovšem pro mě spíše hraje roli výdrž a notifikace než volání. Napadají mě jen Samsung Gear, ale ty jsou kulaté a nevím jak to mají s aktualizací.

Sluchátka by se dali možná nahradit těmi od Huawei - FreeBuds

Ovšem propojení všech těchto věcí nikdy nebude na úrovni Applu. Ten to díky uzavřenosti má stále více pod palcem. A vím o čem mluvím dříve jsem měl vše Apple a nyní jedu počítač iMac, kde je Win i Mac. Telefon android, tablet iPad, notebook Chromebook Lenovo N22. A propojit vše dává skutečně zabrat a není to nikdy tak dokonalé.

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » čtv 18. říj 2018 19:51:19

Díky moc, koukám že to nebude zrovna jednoduché. Windows 10 jsem na MacBooku zkoušela a běžely lépe než na běžném PC což mě dost překvapilo. Ale největší problém vidím v tom telefonu, hodinkách a sluchátkách, telefon 4" podle všeho ani neexistuje takže budu muset vybírat mezi 5", aktualizace jsou zaručené snad akorát u toho Pixelu (i když teda vypadá dobře).
Jak dlouho podporuje své telefony OnePlus?

Ty hodinky asi budou nejhorší, procházím internet, když jdu okolo obchodu s telefony tak se ptám a zatím mi žádné do oka nepadly. Vybrat telefon nejspíš nebude zase až tak obtížné, notebooků je hromada, ale ty hodinky...

bodl99
Stálý androiďák

Příspěvek od bodl99 » čtv 18. říj 2018 19:57:01

Tak slibují dvě velké aktualizace. Ale u dvojky to třeba nedodrzeli ovšem u 3 už dají i třetí velký update. Jisté jsou skutečně jen u Pixel. A nebo pak vybrat něco od Nokie tam je aspoň android onel takže, také jisté aktualizace. Ale u nich me nidky nezaujal buď hardware a nebo vzhled.

Notebook bych opravdu neměnil. Windows mají na macbooku dobrou podporu a železo to je stále kvalitní.

Ale jak říkám propojené to nakonec nebude nikdy natolik dokonale. Vše se totiž řeší pořád přes řešení třetích stran a málo, kdy to bývá integrované přímo v OS.

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » čtv 18. říj 2018 21:04:04

Sony ma jako jedine slusne kompaktni telefony.
Co se tyce podpory tak patri k tomu nejlepsimu po Pixelu. Ted sem dokonce nekde cetl ze nova XZ3 bude spadat pod 4letej aktualizacni program. .

policak
Robot
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: Vernee Apollo Lite
Mobil 2 / ROM: Lumia 550

Příspěvek od policak » čtv 18. říj 2018 22:15:07

Tu honbu za co nejdelšími aktualizacemi nechápu. Vývoj jde tak rychle dopředu, že po dvou letech už na nové funkce nestačí HW. A to platí obecně. Ano, jde používat 4 roky starý iPhone s poslední verzí ios, ale jestli někdo tvrdí, že vse jede stejně dobře a plynule, jako aktuální modely, pak má velky problém s psychikou. Podle mě při současném stavu stačí dvouletá podpora. Nebo jde o naprosto nenáročného uživatele, který využívá mobil jen pro základní funkce a pak jsme znovu u problému, jestli potřebuje několik aktualizací systému, které pro jeho používání stejně nemají žádný přínos.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.

bodl99
Stálý androiďák

Příspěvek od bodl99 » pát 19. říj 2018 4:44:27

S tím naopak nesouhlasím. Nová verze každého androidu často přináší lepší optimalizace a lepší výdrž baterie. Také zabezpečení je výrazně vždy lepší s aktuálním systémem. A i můj OnePlus 2 4 roky starý je s novým androidem výrazně rychlejší než s tím nad kterém začal. Ano spousty funkcí mohou být pomalejší pokud potřebují nový hardware. Ale těch je skutečně málo a tak vítězí benefity aktuálního systému.

sirThomas
Stálý androiďák
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8+

Příspěvek od sirThomas » pát 19. říj 2018 8:10:54

Jak se to veme pokud používáš čistý systém ala AOSP/CM/LineageOS tak asi ano, ale mnohdy u nadstavby výrobců to je obráceně. Takže záleží co člověk preferuje.
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro

bodl99
Stálý androiďák

Příspěvek od bodl99 » pát 19. říj 2018 8:20:09

Já preferuji jen telefony s co nejvíce čistým androidem :) nadstavby také moc nemusím a ty skutečně často komplikují aktualizace v

­    

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » sob 20. říj 2018 13:21:03

Tak jsem koupila Sony Xperia XZ2 Compact, White Silver 64 GB, snad jsem neudělala chybu. Sice nazývat 5" pádlo "Compact" mi přijde spíše jako špatný vtip, ale zdá se mi celkem dobře vybavený a běží hezky, tak uvidíme. Líbí se mi vzhledově a na velikost si jistě časem zvyknu :-) Akorát mě zlobí čtečka otisků prstů na zádech, koho tahle blbost napadla by zasloužil pětadvacet na holou. Takže ještě pořešit hodinky a sluchátka. MacBook si nechám, je fakt, že je kvalitně zpracovaný a rychlý, zkouším na něm Windows 10 Enterprise LTSB a obávám se, že tohle nezvládnu, že alespoň co se týče počítače tak zůstanu u Apple, minimálně po dobu životnosti tohoto MacBooku (mám ho dva roky, takže ještě tak šest let).

Každopádně ještě si všechno od Apple radši nechám, je možné že se stane to, co tu někdo psal a sice že bude velký problém přejít. Každopádně díky všem moc za rady, i těm co mě napadli že jde jen o flame a držte mi palce ať najdu i hodinky a sluchátka :-)

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » pon 22. říj 2018 16:44:41

Před chvilkou jsem Sony vrátila, ten kdo vymyslel čtečku otisků prstů na zádech telefonu musel být duševně nemocný, to se nedá používat. Telefon jinak byl fajn. Ale holt budu hledat dál. A asi počkám až vyjde ten Pixel 3, kdy vlastně má vyjít? Všude je jen že bude, ale datum nikde.

bodl99
Stálý androiďák

Příspěvek od bodl99 » pon 22. říj 2018 16:48:15

Ovšemže Pixel 3 má také čtečku na zádech. A u nás oficiálni prodej nebude. Takže jedine počkat na neoficiální dovoz třeba na Alze. A nebo nakoupit v Německu. A co jsem teď zkoušel Google obchod, tak dodání je tam 2 az 3 tydny.

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » pon 22. říj 2018 16:53:32

Na CZC ho mají uvedený a přinejhorším si zajedu do Německa, stejně se tam chystám na vánoční trhy tak bych si udělala radost mobílkem :-) A nebo přinejhorším bych vzala zavděk zeleným uřvancem i když tam nakupuji fakt nerada (kvůli té jejich protivné reklamě). Ale ta čtečka na zádech je fakt retardovaná. Do háje. Tak se tedy zeptám. Telefon s aktualizacemi minimálně na dva roky (tedy dvě+ velké verze Androidu) s parametry v prvním příspěvku a čtečkou otisků prstů vpředu nebo přinejhorším na power button. Existuje něco takového? Případně může být klidně něco jako Face ID, ale nesmí se dát oklamat fotkou jako to kdysi předvedl snad Samsung nebo kdo. Jinak z nároků na velikost jsem byla nucena poněkud slevit, takže velikost holt asi nehraje roli, hlavně když to bude splňovat to ostatní. Díky moc.

bodl99
Stálý androiďák

Příspěvek od bodl99 » pon 22. říj 2018 17:11:53

No pak možná opravdu počkat na OnePlus 6T. Má mít čtečku v displeji a již delší dobu mají něco jako face id a fotkou jsem to neoklamal ani na OnePlus 5. A nebo ještě pak me napadá pocophone f1. Sice má čtečku na zádech, ale má i face id i když tam byl nějaký problém s aktivováním u nás. Musela se dát jako krajina Indie místo ČR mám za to.

LivArt
Terminátor
Reputace: 238
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 32GB
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6 + J530F/DS
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4 RR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » pon 22. říj 2018 17:14:33

Já teda nvm, ale se čtečkou na zádech jsem nějak neměl problém (byť všechny moje telefony ji mají vepředu :D ), prostě to vezmeš do ruky a ona tam je.
Co je na nakupování elektroniky v Německu tak super? Ceny tam jsou +- stejný a akci můžeš vychytat i u nás.
Jinak já bych to měl na háku, s těmahle požadavky si koupil S7/A5/A3 (když bych chtěl jo malej telefon), příp. ještě HTC 10 a neřešil, fungovat to bude.

OnePlus bez komentáře, PocoPhone má jinej smysl, než tazatelka chce.. ;)
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

bodl99
Stálý androiďák

Příspěvek od bodl99 » pon 22. říj 2018 17:17:56

No u mě zase Samsung bez komentáře. A s7 už nebude mít jistě podporu aktualizací. Ty ostatní jsem nekontroloval.

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » pon 22. říj 2018 17:23:33

bodl99: Indii si určitě nastavovat nebudu :-D Ono stačilo když jsem našim na Xiaomi Redmi Note 5A Prime nastavovala Švýcarsko abych jim mohla nastavit theme protože při nastavení na ČR tam vůbec není program pro nastavení themes :-D Na ten OnePlus 6T se podívám, díky moc.

LivArt: on je problém pouze v jedné věci a to že když mi telefon leží na stole, něco se děje, třeba přijde e-mail nebo tak něco a já se chci jen podívat co to je, tak když má telefon čtečku na zádech, tak ho opravdu musím vzít do ruky. Jenže když má čtečku vepředu tak jen přiložím prstík a telefon se odemkne (tedy takhle to funguje na iPhone, nevím jestli to takhle umí i Androidi ale předpokládám že ano, když oproti iPhone umí např. probuzení poklepáním na display).
Co se týče nakupování v Německu tak nejde ani tak o ceny jako o dostupnost věcí které v ČR nejsou, viz třeba ten Pixel. Nebo já takhle kupovala svoje první Apple Watch, v ČR se začaly prodávat až asi po čtyřech měsících, já si zajela do Dresden a koupila jsem si je první týden bez čekání a bez front. A mám to také spojené s výletem, jiný důvod v tom nehledej.
Proč S7 když už je venku S9? Já chci nový telefon, ne nějakou starou vykopávku. Prostě mít co nejdelší podporu. HTC jsem četla že jde do kytek. A Samsung nemá čistý Android a jak je to s aktualizacema nemám nejmenší tušení, každopádně známý má Note (asi rok, nevím co je to za verzi, kupoval ho nový) a měnil launcher protože ten dodaný od Samsungu byl prý po několika týdnech hrozně pomalý. Nevím, nemám zkušenost. Jak vůbec Samsung dodává aktualizace? Nová verze OS a bezpečnostní aktualizace.

Petr-73
Nové Androidě

Příspěvek od Petr-73 » pon 22. říj 2018 17:51:40

S tou velikostí je bohužel problém. Většina telefonů se dnes pohybuje mezi 150 - 160 mm na výšku a 73 -78 mm v pase.
Pomalu a jistě tady selektuješ jeden model za druhým, ale chápu že chceš maximum za své peníze.
Nepřemýšlela jsi nad vhodně zvoleným nástrojem a instalací alternativní (Custom) ROM?
Vhodný nástroj - něco s dostatečným výkonem, fotoaparátem, dobrá konstrukce i displej...
Něco co bude používat 1/3 Číny a půlka Indie, jako například Xiaomi Redmi Note 4, 5, 6, nebo zrovna ten Poco F1. Ten zrovna má správný potenciál.
Proč Ti o tom píšu.:
Používám RN4X a přes půl roku funguju na Pixel ROM od Googlu. Je skvělá, na pohled, uživatelsky, najednou je z obyčejného Číňana úplně jiný telefon. Už teď mám ROM postavenou na Androidu 9 a podpora bude pokračovat. Plně funkční je i funkce Always on display, kvůli kterému nemusím zvedat a odemykat telefon při každé notifikaci.
Protože měl můj telefon úraz a nevím kdy doslouží, dělám si průzkum a sleduju fóra.
Dospěl jsem k názoru, že telefon od Googlu si nekoupím, protože je drahý na to, aby mi někde upadl a vše ostatní je jen kompromis. Koupím si zase Xiaomi a přeinstaluji to, protože nic lepšího jsem doposud neměl.

Autor tohoto vlákna
Abby
Stálý androiďák

Příspěvek od Abby » pon 22. říj 2018 18:00:06

S velikostí je to problém, no...

S tou alternativní ROM, já nevím, jak moc je to složité a jak velké je riziko že mi zbude mrtvý "kus železa"? Jak fungují aktualizace u těchto alternativ? Funguje v alternativních ROM úplně všechno tak jako v originále? Nákupy na App Store? Co záruka? A jak vůbec poznám který telefon je takhle podporovaný? Jinak jak jsem zmínila ten Xiaomi Redmi Note 5A Prime jak mají naši, tak ten se mi docela líbil až na čtečku otisků prstů na zádech, ale mají ho už asi půl roku (od května) a i když přišlo docela dost aktualizací tak stále mají jen Android 7 takže z tohoto pohledu se mi to moc nelíbí. Ani nevím co se jim tam vlastně aktualizovalo. A taky mi tam dost vadí schizofrenie že fotky se nahrávají na Google účet a Xiaomi účet, že záloha je také na těch dvou účtech a další věci využívají dva účty, které se duplikují. A samozřejmě oba by chtěly zaplatit, protože jsou přece ty nejlepší, na Googlu mám 17 GB, Xiaomi nabízí 5 GB, prostě poněkud schizofrenie. Proto bych ráda čistý Android protože tam snad takovéhle zdvojení nehrozí.

Mimochodem co ty Nokie? Nikdo tu o nich nemluví, měla jsem je v ruce v obchodě a pocitově se mi docela líbí. Nevím teď která to je ale vzala bych tu nejdražší, i tak má velice rozumnou cenu a předpokládám že bude lepší než levnější modely. Akorát jsem se v obchodě nějak zapomněla podívat kde je čtečka otisků prstů a jaké vůbec má možnosti zabezpečení.

bodl99
Stálý androiďák

Příspěvek od bodl99 » pon 22. říj 2018 18:21:11

U Nokie bych se zatím bal o kvalitu fotek. Ta prý není zatím nejlepší. Ale jinak by to mohla být dobrá volba.

A Custom ROM záleží jak ti sedne. Mě nikdy neoslovili. Vždy se tam jako spousty chyb a pořád jsem jen něco řešil. Fungoval jsem takto rok s různými ROM a žádná nakonec nezůstala a vrátil jsem vždy výrobní.

Zamčeno

Zpět na „Pokec“