Android OSLze nějak zakázat mazat kontakty Google účtu?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
verxes
Nové Androidě
Reputace: 0

Lze nějak zakázat mazat kontakty Google účtu?

Příspěvek od verxes » stř 17. říj 2018 13:20:36

Ahoj,
po zakoupení telefonu přidám do telefonu účet Google a zajímalo by mě, zda lze někde nějak nastavit, aby nešly mazat kontakty a data z tohoto účtu (maximálně aby si je uživatel skryl v nastavení zobrazení kontaktů). Jde mi o to, že ve firmě mám několik Android telefonů - zatím jen pár, zbytek zaměstnanců má ještě hloupé "tatranky" - kvůli baterce.
Vzhledem k tomu, že tam musím vždycky nahrát telefonní seznam celé firmy, který už je po měsíci neaktuální, tak bych chtěl mít jeden Google účet, který jim tam nastavím a bude synchronizovat všechno co tam bude (primárně kontakty), ale jak nastavit, aby to bylo pouze readonly = aby nemohli účet odebrat, nemohli kontakty přidávat, ani mazat?
Princip tedy bude, že uživatel bude mít 2 účty Google - jeden firemní readonly a druhý normálně svůj, kde bude mít co chce on a do kterého si bude ukládat svoje data. Tím pádem bych měl jeden firemní seznam kontaktů a všichni by k němu měli přístup, globálně bych ho upravoval a o víc se nestaral.
Při Googlování jsem narazil jsem na G-Suite (což je systém od Google pro firmy), ale to bych asi nevyužil (aspoň zatím, dokud tady máme těch androidů, co bych na ruce spočítal).

Předem dík za rady

policak
Robot
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: Vernee Apollo Lite
Mobil 2 / ROM: Lumia 550

Re: Lze nějak zakázat mazat kontakty Google účtu?

Příspěvek od policak » stř 17. říj 2018 14:56:37

Účet hosta jde vytvořit?
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“