LG G3 - Obecná diskuzeKde koupit novou originální baterii?

Moderátoři: IQLogic, maxfli

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
sirThomas
Androiďák!
Reputace: 7
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8+

Kde koupit novou originální baterii?

Příspěvek od sirThomas » stř 05. pro 2018 10:21:28

Ahoj,

řeším následující problém. Ať koukám kde koukám tak všude vidím baterie pro LG G3 pouze neoriginální a když se to začne tvářit jako originál, tak někdo pod tím píše že to je originál. Poradí někdo kde sehnat originální baterii, která není stará dva roky?

Díky

HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 197
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Kde koupit novou originální baterii?

Příspěvek od ludekbrno » stř 05. pro 2018 10:37:43

Neporadí. To se tady řeší v dalších vláknech už pěkně dlouho a v podstatě není šance ve volném prodeji koupit originál značkové baterie a to ani u prodejců, kteří tvrdí, že to originál je. Jedinou teoretickou šanci na originál, jsou autorizované servisy, které dostávají náhradní díly přímo od výrobce.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
sirThomas
Androiďák!

Příspěvek od sirThomas » stř 05. pro 2018 10:44:57

Tak to je na pikaču. LG G3 už je potřeba nabíjet 2x za den. Má například smysl brát neoriginál například od Avacomu?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 05. pro 2018 11:51:04

Asi bych šel cestou značkového neoriginálu (např. ten Avacom), tam je větší šance, že to skutečně Avacom bude a bude lepší, než většina těch padělaných originálek. Před pár lety jsem měl LG L9II a po třech letech jsem chtěl vyměnit baterku. Šel jsem do Sunnysoft, který se často doporučuje, že prý má originálky, koupil jsem tam jakože originální LG baterku, ale ta vydržela v provozu méně, než ta 3 roky stará původní baterie. Totéž se mi stalo u prvního smartphone LG OO, tam jsem baterku měnil až po čtyřech letech, ale ta nová náhradní jakože originálka opět byla znatelně horší, než 4 roky stará původní. Podobné zkušenosti slyším všude v okolí, takže už jsem opustil naději, že se vůbec někde dá sehnat zaručeně originální značková baterie. A dnes obzvlášť, když se baterie v podstatě uživatelsky vůbec měnit nemají, tak výrobci nemají sebemenší důvod, pouštět originální baterie do volného prodeje, stejně jako nepouští jiné originální náhradní díly.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
sirThomas
Androiďák!

Příspěvek od sirThomas » stř 05. pro 2018 12:12:07

Dobře díky za radu. Bude to muset stačit

djmicho
Androiďák!
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Nokia 7+, Moto Z, Vernee X
Mobil 2 / ROM: Vernee Mix 2
Tablet: Lark
Rom: 4.4.1

Příspěvek od djmicho » stř 05. pro 2018 12:20:24

Problém je, že ta originální baterie leží ve skladech roky a ještě k tomu vybitá, takže je často v horším stavu než ta původní. Nechci kazit radost, ale většinou se vyrábí baterie jen po dobu co se vyrábí telefon, ale potom to co je k dostání už jsou jen skladovky z těch dob...
Moto Z Play, Moto Z, Verner X, Nokia 7+ a Mi Mix 2S

Autor tohoto vlákna
sirThomas
Androiďák!

Příspěvek od sirThomas » stř 05. pro 2018 12:37:04

No u samsungu se mi před rokem podařilo koupit novou baterii na telefon z roku 2013 vyrobenou v roce 2017 (v origo Samsung prodejně)... Takže bych zase neházel všechno do jednoho pytle. :-)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 05. pro 2018 14:40:17

djmicho:
To může být v některých případech pravda, nicméně ty baterie, co jsem kupoval já, nebyly vybité do mrtva a telefon s nimi šel zapnout. Takže spíš to byly padělky.

sinco
Droid
Reputace: 24
Typ mobilu / ROM: LG G3-32GB EU Titan- android V30j
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S7, ofic. rom
Tablet: Ferguson S3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » čtv 06. pro 2018 7:38:11

Taky jsem shaněl do G3 originál baterii a v LG za ni chtěly tuším 900 plus pošta, to se mě zdálo nějak moc. Nevím jak dnes. Pochodil jsem v prodejně na Poštovské. Podle datumu na baterii byla stará půl roku a žádný problem s výdrží. Porovnával jsem potisk original a té originál z kšeftu Alfa Mobil. Stejné. Jestli je ješte mají skladem nevím.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, SGS7,SGS9

Odpovědět

Zpět na „LG G3 - Obecná diskuze“