Android OSZmenšení paměti při downgrade na android 8 (Samsung A7)

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
like.n0.other
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 7
Tablet: Nexus 7
Rom: originál

Zmenšení paměti při downgrade na android 8 (Samsung A7)

Příspěvek od like.n0.other » pon 20. kvě 2019 19:11:31

ahoj, mám poměrně zásadní problém, se kterým si vůbec nevím rady (samsung a7 SM-750FN). Pokoušel jsem se přes odin nainstalovat původní android 8, jelikož mi devítka nevyhovovala. Dělal jsem to podle návodu z této stránky:
https://www.getdroidtips.com/downgrade- ... ment-72236
Všechno šlo, až na to, že po změně systému se mi zobrazuje zmenšený úložiště - z 64Gb jen 16gb. K tomu je navíc systém trochu jinej (např. v nastavení jsou navíc další položky, který nefungujou, nejde VoLTE atd). Teď nevím, co s tím. Našel jsem pár rad, který vyžadovaly root systému - tomu bych se rád vyhnul. Klidně se i vrátím k původní verzi softwaru a skousnu tu devítku.... :/

Moc díky za rady, M.

verny94
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: Huawei P30

Re: Zmenšení paměti při downgrade na android 8 (Samsung A7)

Příspěvek od verny94 » úte 21. kvě 2019 7:23:31

Návod je moc hezký, ovšem vůbec není pro Tvůj model. Co si do toho flashnul? Stáhni ze sammobile.com FW pro tvůj model a flashni ho.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:

Autor tohoto vlákna
like.n0.other
Nové Androidě

Příspěvek od like.n0.other » úte 21. kvě 2019 8:40:09

ahoj, omlouvám se za chybný link - bylo to zde: https://www.getdroidtips.com/downgrade-galaxy-a7-2018/
podle toho jsem postupoval.

Každopádně zdá se, že už jsem asi situaci vyřešil a sepsal bych sem pár tipů pro ostatní, aby případně neopakovali moje chyby:
(Omlouvám se pokročilejším, protože chápu, že jsem asi zrovna neobjevil ameriku, ale všechno je jednou poprvý, ne? ;) )

V citovaném článku, ale bohužel i celé řadě dalších z jiných zdrojů, je popisovaný úplně stejný postup. Tzn. nahrát do telefonu přes Odin soubor AP...
Tak jsem to udělal i já, žádná chybová hláška, zaseknutí - nic nestandardního. Výsledkem bylo, že systém "nějak" fungoval, ale kromě samotné ztráty paměti to bylo znát i v řadě dalších věcí - např. nefungovalo VoLTE, v menu a nastavení byly podivné a mnohdy i nefunkční položky, software se hlásil jako "vlastní" a kromě jiného - oficiální samsung programy ho identifikovali jako nekompatibilní; stejně tak nenašel ani dostupný upgrade softwaru.
Bylo tedy jasné, že se něco pokazilo. Hard-reset samozřejmě nepomohl a nikde jsem se nedopátral, že by se někomu tímto postupem stalo něco podobného.

První náznak řešení mě napadl v aplikaci SamMobile Device info, když jsem si všiml odlišných verzí modulů PDA, CSC a bootloaderu. Zkusil jsem tedy jako první nahrát do telefonu zpět nejnovější AP modul Androidu 9. A hele, telefon fungoval, začal se opět hlásit jako "oficiální" a vše se tvářilo, že to bude mít dobrý konec. Jenže problém s pamětí se tím nevyřešil, ačkoli verze modulů měly být v souladu.

Poslední nápad před profi servisem tedy byl - nainstalovat tam všechny soubory ze staženého firmware archivu androidu 9, tedy kromě AP i moduly BL, CP a CSC. Dost se mi ulevilo, když se po resetu u paměti objevilo zase 64 GB. V tu chvíli už mi bylo jasné, že úplně stejně by to mělo fungovat i s tím posledním Oreem, které jsem měl v úmyslu tam od začátku nahrát.

Po opakování postupu, tentokrát již se všemi moduly Androidu 8, se zdá, že vše funguje jak má a problém s pamětí už se neopakuje...

Závěr je tedy takový, že pokles paměti a související problémy byly asi výsledkem nějakého "nouzového režimu", na který systém najel když zjistil vzájemnou nekompatibilitu nainstalovaných modulů. A tedy taky to, že tyto návody jsou úplně k ničemu; mohlo to také třeba dopadnout znefunkčněním celého telefonu.

Tak snad moje story pomůže dalším...

don_alex
Administrátor
Reputace: 368
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note II [GT-N7100] [Stock+root]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » úte 21. kvě 2019 8:50:30

To je tím, že ten návod je už asi dost starý, protože už poměrně dlouhou dobu jsou FW na Sammobile tzv. vícesouborové. Dřív byl celý FW v jednom souboru PDA/AP a tam ten postup platil. Dneska už je to rozdělené na BL, AP, CP a CSC a aby to fungovalo, musíš flashnout všechny... To nic, naštěstí dnešní samsungy se moc snadno zabít nedají, takže takovéhle chyby jsou jen bezpečnou školou flashování. :P
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | GT-S5830 [Stock+Root] | Gsmart T4 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
like.n0.other
Nové Androidě

Zmenšení paměti při downgrade na android 8 (Samsung A7)

Příspěvek od like.n0.other » úte 21. kvě 2019 9:04:57

Díky, jen mě ještě napadá - v archivu byl taky soubor HOME_CSC, na který už ale kromě ostatních v Odinu nebyla kolonka. Flashoval jsem tedy AP, BL, CP a CSC. Nebude tam ten poslední někde chybět? Zatím se telefon tváří, že vše šlape, jak má...

EDIT by Jumbo78: smazaná zbytečná citace

don_alex
Administrátor
Reputace: 368
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note II [GT-N7100] [Stock+root]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » úte 21. kvě 2019 9:10:11

Ne, CSC a HOME_CSC jsou stejné, rozdíl je jen v tom, že HOME_CSC by měl zachovávat csc kód regionu nastavený v telefonu. Je jen na Tobě, který z nich si vybereš a flashneš, telefon bude fungovat s oběma.
Co se kódu CSC týče, ten je podstatný hlavně pro automatické aktualizace, o tom by ale mohli povídat jiní, kteří to hodně řeší, já nikdy automatické aktualizace nepoužíval (vždy jsem FW flashoval přes ODIN), takže jsem tohle vůbec neřešil.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | GT-S5830 [Stock+Root] | Gsmart T4 [Stock+Root] | Sony SW2

Odpovědět

Zpět na „Android OS“