Sony Xperia M - Obecná diskuzeXperia M4 - Může být baterie KO?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
tahoma
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Xperia M4 - Může být baterie KO?

Příspěvek od tahoma » čtv 13. čer 2019 23:59:41

Ahoj,

před rokem jsem dělal root zařízení, od té doby jsem ho moc nepoužíval. Teď jsem ho začal zase používat a baterie se chovala divně, snad 2 dny bylo pořád nabito na 100% a najednou to chcíplo. Od té doby jako kdyby baterie ztratila schopnost nabíjení.

No jo, ale přece, když telefon zapojím do napájení, tak by mobil měl normálně naběhnout (jako kdyby byl bez baterie, baterie se jako kdyby při napájení ze sítě odstaví ne)?

Kdyby to případně byla chyba v zavedení OS, máte nějaké typy co s tím? Z rootování si už nic nepamatuji a nevím co s tím.

Vlastně ještě doplním, že někdy během nabíjení displej reaguje velkou kriticky vybitou baterií, ale nastartovat telefon nejde ani při zapojení do sítě. Může to být baterií?

Děkuji všem

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 198
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Xperia M4 - Může být baterie KO?

Příspěvek od ludekbrno » pát 14. čer 2019 9:01:46

Telefon primárně jede z baterie, zdroj ji jen dobíjí. Takže když je blbá baterie, nemusí jít zapnout ani se zdrojem. Jestli jsi ten mobil nějakou dobu nepoužíval a nechal ho ležet vybitý, tak to baterii zrovna nepomohlo.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
tahoma
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4
Mobil 2 / ROM: Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM

Re: Xperia M4 - Může být baterie KO?

Příspěvek od tahoma » pát 14. čer 2019 10:07:20

Děkuji za jasnou a stručnou odpověď, která mi dala najevo, jak to funguje a že se určitě vyplatí zkusit za 200 Kč koupit novou baterii. Já právě myslel, že když je mobil napájen ze sítě, že baterie se odstaví. Alespoň tak by to mělo být u jiných mobilních zařízení, např. u notebooku.

Odpovědět

Zpět na „Sony Xperia M - Obecná diskuze“