Android OSOxygenOS vs. MIUI

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
myschovip
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

OxygenOS vs. MIUI

Příspěvek od myschovip » úte 25. čer 2019 9:02:04

Ahoj,
mozno mi pomozete v rozhodovani medzi OnePlus 7 a Xiaomi Mi9
telefony su priblizne rovnake, Mi9 ma bezpochyby lepsi fotak ale najvacsi rozdiel je jednak v cene a v samotnom systeme a prave na system smeruje moja otazka,
comu by ste dali prednost z pohladu podpory, funkcnosti, pouzitelnosti atd.? Je OxygenOS obhajitelny pri cenovke o cca 2000 viac za OP7 aj pri horsom fotaku v porovnani s Mi9? Ako je na tom Xiaomi a OP s podporou a ako sa sprava system po roku pouzivania? Zatial som nemal mobil od OP ani Xiaomi, preto to sam neviem urcit a pomohli by ste mi s rozhodovanim, ak mate postrehy a odporucania na jednotlivy system/znacku/model.
Dik

aldabubo
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: momentálně žádný
Kontaktovat uživatele:

Re: OxygenOS vs. MIUI

Příspěvek od aldabubo » pát 26. črc 2019 12:50:22

Xiaomi je trošku omalovánka a hlavně mám pocit, že systém si žije až moc vlastním životem. Různé optimalizace si nerozumí s alternativními aplikacemi, třeba chompsms, nova apod. Je to trošku jako Apple, tzn. že ekosystém je nastaven a nerad, když se něco nastaví jinak. Osobně jbsem právě a jen kvůli miui opustil mi9T a přešel na op7pro. Sice je to dražší, ale když už op, tvak ten nejlepší.

­    

Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

dufko
Droid
Reputace: 53
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » pát 26. črc 2019 13:53:12

Mám mi9 a používam na ňom nova launcher s mi 10 ikon packom.
S nova launcher absolútne žiadny problém, vďaka balíku vypadá systém ako miui, akurát mám širšie možnosti nastavenia a gestá.
Alternatívne aplikácie tiež bez problémov, základ je ich zamknúť v pamäti a vypnúť pre ne šetrenie batérie.
Za mňa maximálna spokojnosť.

Čo sa týka vzhľadu launcheru, závisí od vkusu. Mal som x značiek mobilov, aj Sony či HTC, zvyknúť si na nový launcher bola u mňa záležitosť jedného dňa.

aldabubo
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: momentálně žádný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » pát 26. črc 2019 14:09:34

Mě Nova taky fungoval, ale je to právě ono pověstné ALE, které musíš provést - tam vyhodit z úspory baterie a tam nastavit aby v paměti zůstal atd....to se u čistého systému prostě nemusí. Nova byl nejmenší problém, uvedl jsem ho jako příklad. ChompSMS byl větší oříšek, nakonec jsem musel používat vestavěné SMS, protože to prostě nefungovalo - občas něco nedošlo, občas něco neodešlo, občas to hrálo jinou melodii při příchodu SMS, atd. Je to o osobním vkusu, mě prostě MIUI nesedí.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

Mirda86
Moderátor
Reputace: 258
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » pát 26. črc 2019 14:32:02

Mam to uplne stejne. Mi9 a Nova = zadny problem. Co se nejake uspory tyce tak sem jen vypnul optimalizaci MIUI. Vse slape jak hodinky a nic nevypada jak omalovanky (coz je stejne subjektivni vec).

Odpovědět

Zpět na „Android OS“