XIAOMI Pocophone F1 - Obecná diskuzeF1 jako WiFi Repeater

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Mareman
Moderátor
Reputace: 198
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Pocophone F1 / cRDroid
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE / cRDroid
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [Stock Nougat&Root]

F1 jako WiFi Repeater

Příspěvek od Mareman » stř 26. čer 2019 12:14:33

Repeater.jpeg
Repeater.jpeg (5.97 KiB) Zobrazeno 220 x

Úplnou náhodou jsem zjistil, že dual band WiFi na F1 umí zároveň použít obě pásma a dokonce umí každé z nich provozovat jako klienta i AP naráz :!: Toho se dá využít pro použití F1 jako WiFi repeateru a mám vyzkoušenu funkčnost na cRDroidu. Předpokládám že to bude zprovozněno i na jiných custom ROM, zajímalo by mě jestli to umožňuje i MIUI.

Postup pro vytvoření WiFi Repeateru:

- Připojit se klasicky k WiFi routeru přes pásmo 2,4 nebo 5Ghz (pokud tento 5GHz samozřejmě umožňuje). V případě, že router disponuje oběma pásmy a zároveň je klientům kterým bude F1 poskytovat Hotspot jedno přes jaké se k němu připojí, už tady se vyplatí trochu přemýšlet. Pásmo 2,4 GHz má vyšší dosah než 5GHz (která je zase schopna vyšší rychlosti a je podstatně méně zarušená hlavně v zástavbě). 5ku je tím pádem rozumné použít pro tu kratší trasu (Buď pro spojení Router <> F1 nebo F1 <> Klient). Jak jsem nakonec zjistil, dá se spustit na stejném pásmu příjem i vysílání, dokonce jsem si ani nevšiml že by byl nějaký rozdíl v rychlosti. Systémovější bude použít jedno pásmo pro spojení s routerem a druhé pro Hotspot, ale není to nutnost.

- Nastavit Hotspot F1 : Nastavení / Síť a internet / Hotspot a tethering / WiFi Hotspot . Tady lze nastavit název Hotspotu, šifrování, zvolit pásmo vysílání a povolit automatické vypnutí při odpojení klientů

- Zapnout HotSpot a lala 8-)

Pozn. Například oblíbený předchozí telefon RN3SE (a předpokládám i jiné starší) tuto funkci neumožňuje ani na stejné ROM, při povolení Hotspotu se wifi karta použije jako HotSpot a využívá připojení k internetu přes GSM.

Android SmartPhones: Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...

Odpovědět

Zpět na „XIAOMI Pocophone F1 - Obecná diskuze“