Android OSZrušenie interného ulozista na SD karte

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Logistik
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Mobil 2 / ROM: LG G3S
Tablet: Samsung Galaxy Tab S6

Zrušenie interného ulozista na SD karte

Příspěvek od Logistik » čtv 16. led 2020 18:41:32

Manželka si pri založení 32 GB SD karty do Tabletu Lenovo M10 64 GB zaskrtla možnosť "použiť ako interné uloziste" (namiesto použiť na prenos dát a obrazkov). Dosť dlho takto tablet používala až teraz chcela niečo skopírovať do pamete tabletu a zistila ze v programe Moje súbory a ani v Total comandery nie je vnútornú pamet tabletu vôbec vidieť je tam len SD Cart 32 GB a Interné úložisko 32 GB obe sú totožné a bere ich s SD karty. Proste Vnútornú 64 GB pamet Tabletu nie je vôbec vidieť. Vyskúšal som vybrať SD Kartu a po zapnutí tabletu ani tak vnútornú pamet nevidieť, vyskúšal som vložiť inú kartu a prihlásiť ju ako prenosné zariadenie. v Comandry vidieť len SD kartu a v priečinku Interné úložisko je 0 B (nič) a nejde otvoriť. V Nastaveniach/úložisko sice vnútorný pametovy priestor ukáže (64 GB) ale dajú sa zobraziť len Aplikácie ktoré sú nainštalované. Bol som sa na riesenie sprístupnenia vnútornej pamere tabletu spytat v predajni Lenovo ale nevedeli poradiť tvrdili že by sa s pametou tabletu malo aj takto (SD Karta ako interné úložisko) vedieť pracovat.
Vie niekto poradiť ako "donutit" Tablet aby ako interné uloziste znova používal vstavanú pamet tabletu a SD Kartu po sformatovani na prenos dát a obrazkov?
Viem ze riešením je obnovenie tovarenskych nastavení ale tomuto sa manželka chce vyhnúť.

Mask in the mask
Nové Androidě
Reputace: 0

Re: Zrušenie interného ulozista na SD karte

Příspěvek od Mask in the mask » sob 14. bře 2020 20:17:12

Zkus v nastavení/úložiště přenastavit výchozí disk pro zápis a nebo kartu vyndat kartu a vypnout mobil a zase ji dát zpátky

Mask in the mask
Nové Androidě
Reputace: 0

Re: Zrušenie interného ulozista na SD karte

Příspěvek od Mask in the mask » sob 14. bře 2020 20:39:21

A nebo zkus vyndat kartu a používat tablet bez ní...

Odpovědět

Zpět na „Android OS“