Ostatní telefony XiaomiXiaomi Mi9T a neustálé odpojování BT s autorádiem

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
xx30
Nové Androidě
Reputace: 0

Xiaomi Mi9T a neustálé odpojování BT s autorádiem

Příspěvek od xx30 » sob 25. led 2020 22:41:32

Dobrý den, jsem majitelem telefonu Xiaomi Mi 9T a po aktualizaci na Android 10 a MIUI 11, které proběhlo minulý týden, mám problémy s BT připojením v autě Škoda Octavia III ( autorádio Amundsen ). Před aktualizací se telefon přes BT bez problému vždy hned připojil a zůstal připojený a po aktualizaci se sice telefon připojí, ale po chvíli se odpojí. Myšleno tak, že po připojení, které proběhne téměř hned se po cca půl minutě až minutě sám telefon odpojí a opět po chvilce připojí. To se neustále opakuje ve stejném časovém intervalu. Zkusil jsem smazat všechny profily jak v autorádiu tak v telefonu a nic nepomohlo. Taktéž jsem zkusil telefon uvést do továrního nastavení, ale to také nepomohlo. Jediný způsob kdy se BT chytilo na delší dobu byl restartovat telefon v nastartovaném autě ( tedy se zapnutým radiem ), nebo několikrát zkusit oboustranné spárování telefonu a rádia s udáním kódu k párování. Přes telefon taktéž v autě vytvářím internetové připojení mobilní hotspot a to funguje bezchybně. Tedy internetové připojení je stále dostupné, to nepadá, ale BT se neustále odpojuje a připojuje. S předchozím telefonem Huawei P 9 lite jsem žádný takovýto problém nezaznamenal. Ten funguje bez problémů. Prosím o radu. Děkuji.

Autor tohoto vlákna
xx30
Nové Androidě

Re: Xiaomi Mi9T a neustálé odpojování BT s autorádiem

Příspěvek od xx30 » pon 27. led 2020 17:57:14

Tak dnes jsem ještě zkusil spárování přes externí aplikaci BT a také nefunguje. Mám pocit, že jsou ty restarty zcela nahodilé, ale v pravidelných intervalech ( spárování vydrží cca půl až jednu minutu ). Po restartu je telefon ihned viditelný včetně kontaktů. Jediný způsob kdy se BT chytne a nespadne je pokud na telefonu zruším spárování a dám znovu spárovat se zadáním kódu na telefonu i v autě, to ale není vždycky 100 %.

šulda
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Mi A2 Lite 4/64GB

Příspěvek od šulda » pon 27. led 2020 18:47:44

Tohle se po aktualizacích bohužel stává. Zajel bych do servisu zda není aktualizace FW pro tvůj Amudsen nebo jednotku GSM, pokud není součástí Amundsenu a je klasicky pod sedadlem spolujezdce. Občas, v některých autorizovaných servisech, je to psycho a je lepší navštívit nezávislého mechoše, co tomu rozumí.

LivArt
Terminátor
Reputace: 250
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 HavocOS
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » pon 27. led 2020 19:25:42

BT a WIFI se může navzájem rušit, zkus to bez toho hotspotu. Ideálně WIFI v telefonu úplně vypnout.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
xx30
Nové Androidě

Příspěvek od xx30 » pon 27. led 2020 22:40:04

Před aktualizací to s WiFi hotspotem normálně fungovalo. Ten je pro online připojení systému v autě.

Autor tohoto vlákna
xx30
Nové Androidě

Příspěvek od xx30 » čtv 30. led 2020 19:21:12

Dnes jsem ještě znovu laboroval s nastavením jak v telefonu tak v autě a došel jsem k těmto závěrům.
Pokud v telefonu nastavím mobilní hotspot a BT zároveň a pak nastartuji auto a dojde k propojení jak hotspotu tak BT ( před aktualizací jsem to tak dělal a bylo vše zcela funkční ) – následně se BT neustále odpojuje a hotspot zůstane propojen.
Pokud v telefonu zapnu pouze BT bez hotspotu a pak nastartuji auto dojde ke spojení BT – následně zůstane BT stabilně propojené a neodpojuje se.
Pokud v telefonu zapnu pouze BT bez hotspotu a pak nastartuji auto dojde ke spojení BT a pak následně zapnu v telefonu hotspot který se také propojí s autem – BT zůstane stabilně propojené a taktéž hotspot zůstane propojený.
Tedy BT zůstane stabilně propojené pouze pokud se spojí v autě s rádiem jako první. BT používám k telefonování a příjmání zpráv v autě a mobilní hotspot používám k propojení rádia ( navigace,… ) online.
Pokud někomu pomůže.

LivArt
Terminátor
Reputace: 250
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 HavocOS
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » čtv 30. led 2020 19:32:09

Nemáš v nastavení hotspotu možnost nastavit frekvenci? S 5 GHz by to mohlo přestat zlobit.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
xx30
Nové Androidě

Příspěvek od xx30 » čtv 30. led 2020 21:24:49

V autě se nic takového nastavit nedá a v telefonu nastaveni frekvence taky není. Tam je možnost jen připojení k wifi 5 GHz nebo 2,4 GHz pokud taková síť je přístupná.

Autor tohoto vlákna
xx30
Nové Androidě

Příspěvek od xx30 » čtv 30. led 2020 21:29:37

.... aha je i v telefonu možnost nastavit přístupový bod hotspotu 2,4 i 5 GHz. Jaký je v nich rozdíl? Bude i těch 5 GHz možné spojit s rádiem? Tam totiž možnost výběru není.

Autor tohoto vlákna
xx30
Nové Androidě

Příspěvek od xx30 » pát 31. led 2020 7:29:04

Tak v telefonu je nastavení hotspotu na 5 GHz, ale v autě pak rádio telefon ( přes hotspot ) nevidí a nespáruje se. A v autorádiu není nestavení 2,4 nebo 5 GHz.

šulda
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Mi A2 Lite 4/64GB

Příspěvek od šulda » pát 31. led 2020 9:48:16

Rádio to zřejmě neumí. Nicméně probíraná možnost s 2,4 a 5GHz souvisí BT + rychlost netu přes WiFi, ne s odpojováním BT. Ale za pokus to stojí. Ještě jednou zmíním aktualizaci HF, ale předpokládám že už jsi našel přijatelné řešení.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Xiaomi“