Multimediální centra + mini pcPřehrávání z usb disku z android boxu a upload na něj

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
g68
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 mini

Přehrávání z usb disku z android boxu a upload na něj

Příspěvek od g68 » pon 01. čer 2020 10:38:37

Zdravím,
měl bych trochu komplexnější dotaz - jak jednoduše přehrávat multimediální obsah z usb disku z android boxu (TV Box TX6 H6 4GB RAM 32GB BT Android 7.0), a jak ho na to usb dostat. Můj stávající, ale už dosluhující multimediální přehrávač (Xtreamer) má interní disk. Vždy jsem na něj nakopíroval z NASu, co jsem chtěl vidět. NAS, i když má taky možnost přehrávání (Kodi), používám spíš jako off-line zálohu, takže je po většinu času vypnutý. Protože mm centra s hard diskem už se nedělají a (z jiného důvodu) vlastním android box, rozhodl jsem se, že udělám přehrávač z něj.
První problém, jak dostat videa na usb, jsem chtěl vyřešit ftp serverem (WiFi FTP Server), ale ten nemá přístup na externí usb. Lze to někde povolit ? Nebo jiná alternativa než ftp ?

A druhá věc - jako zvolit aplikaci na přehrávání ? Rád bych trochu pokročilejší manipulaci s titulky (volba UTF8/Win1250, pozice, velikost, barva, ohraničení,...).
Kodi mi připadá zbytečně komplexní. Potřebuju se pouze proklikat do adresáře a přehrát konkrétní video.
A jsem omezen dálkovým ovladačem, nemá spec tlačítka jako play/pauza/prev/next, jen navigační šipky a enter, případně simulace myši.

Díky, JN

Autor tohoto vlákna
g68
Nové Androidě

Re: Přehrávání z usb disku z android boxu a upload na něj

Příspěvek od g68 » pon 01. čer 2020 12:36:45

První část dotazu beru zpět, je to nastavitelné v to FTP serveru,

Autor tohoto vlákna
g68
Nové Androidě

Re: Přehrávání z usb disku z android boxu a upload na něj

Příspěvek od g68 » úte 02. čer 2020 6:50:18

Tak jsem na to nakonec vyřešil úplně jinak - flash disk mám přímo v routeru. Přistupovat se k němu dá odkudkoliv přes ftp nebo sambu a je přístupný stále, protože router nevypínám. A jako přehrávač v android boxu zdá se bude plně vyhovovat VLC Player.

Odpovědět

Zpět na „Multimediální centra + mini pc“