Multimediální centra + mini pcXiaomi Mi Box 4 (S)

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Or-Horo
Stálý androiďák
Reputace: 7
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820 - Lambda 2.4.1, Samsung Galaxy Note 3
Mobil 2 / ROM: Předtím Samsung Galaxy ACE
Rom: Android 4.1.2

Xiaomi Mi Box 4 (S)

Příspěvek od Or-Horo » ned 27. zář 2020 0:51:16

CPU: Amlogic Cortex A53 4x2,0 GHz 64-bit
GPU: Mali 450
RAM: 2 GB DDR3 Dual Channel
ROM: 8 GB eMMC
MicroSD: ne (zajímavé, trojka ho měla)
wifi : 2,4 / 5 GHz
Podpora: Super UltraHD, 3D
Blootooth: 4,2
USB: 1x Standard USB 2.0 (to nemohla být 3.0?)
HDMI: 2.0a
LAN: Ne :cry:
Optický: Audio
Android TV: 8.1 nebo 9.0
Jazyk: Čeština
xiaomi_mi_box_s_2.jpg
xiaomi_mi_box_s_2.jpg (20.61 KiB) Zobrazeno 423 x
xiaomi_mi_box_s_1.jpg
xiaomi_mi_box_s_1.jpg (11.78 KiB) Zobrazeno 423 x

Samsung Galaxy Note 3, Lenovo A820, THL W200S, Samsung Galaxy Ace.

Autor tohoto vlákna
Or-Horo
Stálý androiďák
Reputace: 7
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820 - Lambda 2.4.1, Samsung Galaxy Note 3
Mobil 2 / ROM: Předtím Samsung Galaxy ACE
Rom: Android 4.1.2

Re: Xiaomi Mi Box 4 (S)

Příspěvek od Or-Horo » ned 27. zář 2020 1:22:55

Omlouvám se, pokud tu tohle oficiální vlákno někde už je, já ho nenašel, ani přes vyhledávání ;)

Xiaomi Mi Box S je už pár let starý, ale stále prodávaný Android TV Box. Pozor, nezaměňovat se Xiaomi Mi Box 4C, který sice u nás funguje, ale jde o box určený pro čínský nebo asijský trh. Má pouze systém Android (ne Android TV) a jen 1 GB RAM. Nemá aplikace Google a nejde ovládat dálkovým ovladačem jako tento boxík.

Ze všech 5ti boxů, které jsem měl za ty roky možnost testovat, jde o první s Android TV, co se mi dostal do rukou.

Nevýhody:
- jen jedno USB a ještě ke všemu jen 2.0
- nemá LAN (RJ45), jen wifi (u starších verzí systému to fungovalo jen u prvních 10 kanálů)
- nelze rozšířit o mikroSD kartu jako předchozí model.
- Android TV má obecně velmi omezený výběr aplikací. Naštěstí jich už hodně přibylo.
- Celá řada českých aplikací stále ještě nefunguje, ale postupně přibývají.
- Aplikace pro Android nelze nainstalovat přes Google Play, systém je blokuje.
- Pokud chcete LAN nebo více USB, musíte dokoupit USB hub (stojí od 400,- Kč nahoru).
- Android TV zatím nepodporuje aplikace pro emulaci dekódovacích karet.
- Dost krátký kabel napájení. Mám vyšší televizní stolek a nestačí to.

Výhody:
- Lze ovládat velmi pohodlně dálkovým ovladačem přes blutooth. Hurá, konečně už žádná myš!!!
- Lze ovládat hlasem
- Má vestavené Chromecast a Google Assistenta
- Se systémem Android TV 9.0 velmi stabilní a celkem svižné
- Lze rozšířit o externí USB tuner, takže lze použít i jako settop box na DVB-T2
- Někteří uživatelé kladně hodnotili spolupráci i s 2TB externím HDD nebo SSD. Pozor, jste omezeni pomalou rychlostí USB 2.0, max. 60 MB/s.

Které apky fungují
Central TV
České Televize (asi 20 českých kanálů s EPG a v rozlišení SD)
DS Video
HBO Go
Horizon TV (pouze SK)
KODI
Kuki
Lepší TV
Magio SK
Netflix
Plex
Pohádkář
Skylink Live CZ/SK
Televize Seznam
Telly
Voyo
Youtube

*Existuje celá řada aplikací pro určité IPTV/OTT služby, které tam jsou, ale blíže jsem je nezkoumal.

Které apky zatím (ne)fungují
Následující aplikace nelze nainstalovat přes Google Play, ale lze je nainstalovat přes flashku. Funkčnost je střídavě oblačná. Nejde je ovládat přiloženým dálkovým ovladačem, pouze myší, nebo AirMouse apod. Navíc se nikdy nezobrazí na hlavní obrazovce, nikdy se nezobrazí v seznamu nainstalovaných aplikací. Musíte si stáhnout nějaký launcher (např. SideLauncher), který tyto aplikace zobrazí na jiné obrazovce.

iVysílání
iPrima
Nova Plus
Horizon Go (CZ)
O2TV
T-Mobile

Kromě instalace aplikací přes flash, jde některé z těchto služeb zprovoznit i přes KODI prostředí pomocí příslušných doplňků. Fungují tam jak české, tak i slovenské aplikace. Pozor, některé TV kanály jsou uzamčené jen pro určitý region. Např. Markízu nebo STV nejde přehrát v ČR v oficiálních aplikacích. Některé neoficiální to však umožňují.

KODI umožňuje, pokud máte předplacenou nějakou IPTV službu, přehrávat programy i archivy. Samozřejmě, některé jsou zdarma. Např. pro Skylink, O2TV, Orange, iVysílání, iPrimu, Nova Plus, rtvs, JOJ, Markíza, Webshare.cz, kra.sk, Sosáč (Stream Cinema), Televize Seznam, X-TV a mnoho dalších. Jejich instalace je ale složitá. Bez znalosti nebo pořádného návodu to určitě nezvládnete ani zdaleka tak snadno, jako u oficiálních aplikací.

Pro úplné lenochy je tu tlačítko na dálkovém ovladači, po jehož stisknutí vám to vyhledá hlasem buď nainstalovanou aplikaci, nebo třeba video na Youtube.

Cena
Oficiální cena v ČR je okolo 1.600,- Kč. Některé eshopy si ale klidně vezmou i 2.500,-. Nebudu jim dělat reklamu. :D . Já ho pořídil za 1.200,- second hand, ovšem bez záruky.
Samsung Galaxy Note 3, Lenovo A820, THL W200S, Samsung Galaxy Ace.

Odpovědět

Zpět na „Multimediální centra + mini pc“