Android OSGalaxy Note20 Ultra 5G - nejde rootnout?

Autor tohoto vlákna
DenyKr
Robot
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Galaxy Note20 Ultra 5G - nejde rootnout?

Příspěvek od DenyKr » čtv 03. pro 2020 22:28:30

Ahoj všem,

pouhý týden od koupi Galaxy Note20 Ultra 5G jsem se rozhodl podstoupit riziko a ztrátu záruky a zkusit rootnout systém.
Postupoval jsem podle tohoto návodu: https://forum.xda-developers.com/t/guid ... 023/#login

Ať už jsem ale zvolil možnost s TWRP, nebo ne, opětovně jsem se setkal s neúspěchem.. Postupoval jsem přesně bod po bodu, stáhl správný firmware ... Jenže napoprvé vše prošlo, ale po opětovném zprovoznění telefonu jsem zjistil, že root stejně není (root checker + žádné nové možnosti například odstranit přebytečné Google aplikace). Podruhé se to nepovedlo vůbec a musel jsem obnovit původní FW.. Napotřetí, když jsem instaloval TWRP, se vůbec už nepovedl ani boot s tím, že nebyl nalezen..
Tím jsem snahy vzdal a opět nainstaloval původní FW.
Dělal jsem Root na všech mých předchozích Androidech, no tady to prostě "nejde" a nevím proč..

Dejme tomu, že se smířím s tím nemít root. Jenže... Teď mobil poznal, že jsem se v tom hrabal a přestal třeba fungovat SW Zabezpečené Wi-Fi s tím, že došlo k neoprávněnému zásahu.

Co teď? Dá se to dostat zpět do stavu 1:1 jako dřív, případně je tady někdo z MS kraje, kdo 100% ví co dělá a dokáže za úplatu ten root nahrát? Já to znovu už zkoušet nechci, tolik problémů jako s tímto telefonem jsem při rootu ještě neměl..

Díky předem.

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

jirik77777
Androiďák!
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 8

Re: Galaxy Note20 Ultra 5G - nejde rootnout?

Příspěvek od jirik77777 » čtv 03. pro 2020 22:33:28

Poskodil jsi Knox, to je nevratna zalezitost. Hlavne nechapu co te vedlo a porad vede k tomu rootu, k cemu? Dnes..
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
Samsung Galaxy Note8 - Android 9

Autor tohoto vlákna
DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » čtv 03. pro 2020 22:52:19

Poškodil - nějakou chybou, nebo je to nedílnou součástí rootu?
Root mi umožní individualizovat si vše co chci, no nejvíce ze všeho mi umožní trvale odinstalovat ty zhovadilosti, které dnes můžu jen vypnout, nebo ani to ne. To je něco, co mě v telefonu frustruje..

djmicho
Androiďák!
Reputace: 16
Typ mobilu / ROM: Realme X3 SZ
Mobil 2 / ROM: Motorola G5G Plus
Tablet: Mate 20 pro
Tablet 2 / ROM: Mi Mix 2S

Příspěvek od djmicho » čtv 03. pro 2020 23:23:09

Kupovat si na root Samsung není dobrý nápad... KNOX je neúprosný, telefon je nyní bez záruky ;) nicméně na XDA by se snad našlo něco jak ten root dotáhnout aspoň do konce, když už...
Pokud mám telefon déle než týden, tak stojí za to ;)

Autor tohoto vlákna
DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » pát 04. pro 2020 10:01:32

Ono upřímně já na ty záruky stejně nehraju, spíše teď škoda té omezené funkcionality vlastně pro nic..
Proto bych to rád dotáhl, ale mě samotnému se v tom už moc hrabat nechce, protože při všech těch problémech se z toho může stát ještě cihla..

aldabubo
Moderátor
Reputace: 45
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » pát 04. pro 2020 15:57:44

Root v dnešní době? Přes ADB se dá spousta těch individualizací udělat bez rootu. No a se samsung knoxem je to hra s ohněm.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

LivArt
Terminátor
Reputace: 263
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » pát 04. pro 2020 17:37:12

Tak už jsi to zku*vil, tak to už můžeš dodělat. KNOX už zpátky stejně nedostaneš.
Správný fw měl hlavně odpovídat verzi fw v telefonu, nemůže být starší. Ten tam pak kvůli ochraně v bootloaderu neflashneš.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » pon 07. pro 2020 10:46:23

Nic jsem nezku*vil, pokud má někdo root za zbytečnost, ať zůstane u originálu. Já root využívám, proto jsem to dodělal - a nakonec úspěšně, povedlo se to dokončit. Vše funguje korektně a co nechce (bankovnictví), to lze obejít přes Magisk.
Nemá někdo aktuální bloatware list pro Galaxy Note 20 Ultra?

novas78
Moderátor
Reputace: 184
Typ mobilu / ROM: Google Pixel 4XL Clearly White

Příspěvek od novas78 » pon 07. pro 2020 11:18:41

Autor tohoto vlákna
DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » pon 07. pro 2020 11:58:29

díky!

Autor tohoto vlákna
DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » pon 07. pro 2020 13:20:51

A teď zásadní otázka:

Co, když jakékoli publikované listy neodpovídají systémovým aplikacím v mém telefonu..?
Dám příklad:

Například Bixby, tedy pro mě zcela nevyužitelná pitomost, by měla být k odstranění pod tímto:

com.samsung.android.bixby.wakeup
com.samsung.android.app.spage | Bixby homepage launcher
com.samsung.android.app.routines | Bixby Routines
com.samsung.android.bixby.service | Bixby features
com.samsung.android.visionintelligence | Bixby Vision
com.samsung.android.bixby.agent | Bixby Voice
com.samsung.android.bixby.agent.dummy | Bixby debug app
com.samsung.android.bixbyvision.framework | Bixby Vision

Jenže ať už nainstaluji cokoli (System App Safe Remover; NoBloat Free, apod.), i když zaškrtnu zobrazení skrytých systémových aplikací, nic podobného neexistuje. Vlastně ani jedna položka ze seznamů. Bixby existuje pouze jako obecné "Bixby Vision", "Bixby Voice" a "Bixby Routines" spolu s několika přidruženými aplikacemi typu "Bixby Voice Stub", apod., no nikde formát typu "com. xxx".
Jakmile jsem zkoušel odstranit tyto aplikace "po svém", viz. výše, vše fungovalo korektně až do restartu telefonu - následně se nedokázal už zapnout a muselo následovat kolečko nahrání originálního SW a následného rootu znovu, nastavit vše od nuly...

Tedy mám 3 otázky:

1) Jak je možné, že v seznamu nemám výše uvedený formát aplikací, i když bych mít měl a tyto aplikace můj telefon má?
2) K čemu je zálohování smazaných systémových aplikací, když nezjistím, zda je vše OK až do restartu telefonu - a po jeho restartu se už k obnově aplikací nedostanu..?
3) Když už se to stane, to neexistuje žádný způsob jak telefon zprovoznit bez opětovné instalace celého systému od 0? Nepomáhá ani recovery menu a Wipe data/factory reset - telefon zůstane viset při načítání na "Samsung Galaxy Note 20 Ultra" obrazovce a jen se opakovaně po nějaké době neúspěšného načítání automaticky restartuje..

Díky :palec:

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » pon 07. pro 2020 16:33:13

Package disabler už na GP není?
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Autor tohoto vlákna
DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » pon 07. pro 2020 16:58:50

No já teď zkoušel jinou aplikaci, která to nesmaže, ale jen zakáže a máme tady opět stejný scénář - po restartu telefonu nutnost vše přehrát od 0 znovu a znovu... Přijde mi, že nemůžu z telefonu vypnout, nebo odebrat absolutně NIC... Pak se ten root opravdu míjí účinkem. Samsung byla vážně chyba.

novas78
Moderátor

Příspěvek od novas78 » pon 07. pro 2020 17:15:48

Zkus aplikaci SD Maid (asi 60 Kč), ta umí s rootem odinstalovat vše systémové. Používám ji už roky a je to pro mě must have app.

Autor tohoto vlákna
DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » pon 07. pro 2020 17:20:44

A nikdy jsi neměl problém co já? Že ať už odinstaluji cokoli, nespustí se telefon?
Například zakážu, nebo odinstaluji prostřednictvím podobných aplikací byť jen blbý Facebook, vše jede jako po másle, aplikace zmizí, ale po restartu telefon už nenajede a musím dělat vše znovu od 0 :roll:

novas78
Moderátor

Příspěvek od novas78 » pon 07. pro 2020 17:30:28

Ne, neměl jsem problém. U Pixelů, které dlouhou dobu používám jde odinstalovat všechno bez problémů. V minulosti několik OnePlus a taky vše v poho. I když u nich jsem na jejich systému nevydržel déle jak měsíc. Vadilo mě jejich UI, tak tam šla custom rom.

Přidáno za 4 minuty 28 sekund:
Našel jsem na XDA tohle vlákno, mrkni na to: https://forum.xda-developers.com/t/how- ... s.4089089/

Autor tohoto vlákna
DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » pon 07. pro 2020 17:35:06

No otázkou je, zda to ještě zkoušet, nebo se na to vy... Asi mi to nedá a zkusím ještě co píšeš, ale jinak už nevím.
Ještě je otázka: Když vezmu příklad té Bixby, viz. výše. Pokud tam nemám systémové soubory ve formátu, jaký bych tam mít měl, ale ve formátu viz. výše, tedy ikonka a u toho "Bixby xx", je to při odinstalaci totéž? Selský rozum mi radí, že když odstraním vše pro Bixby a telefon v systému neháže chyby, neměl by dělat problémy ani po restartu. Jenže dělá. A z toho pramení má nejistota, jestli nejsou nějaké 2 verze - systému, kde je Bixby ve formátu "com. xx", kde to mohu odstranit bez problémů a systému, kde je to tak, jak to mám já a odinstalace = pád systému. Problém ovšem je, že to hapruje obecně i u debilních AR nálepek a podobně..

novas78
Moderátor

Příspěvek od novas78 » pon 07. pro 2020 17:43:53

Podařilo se mě získat tuto tabulku

Kód: Vybrat vše

https://docs.google.com/spreadsheets/d/12jEGQftFUL3vAI03X0Ku1LgoWFQKdwPA_WHuLh_2ics/edit#gid=0
Jsou tam všechny aplikace včetně popisu a příkazů.
Dávám to schválně do code tagu, protože při klasickém vložení to dělá problémy.

Autor tohoto vlákna
DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » pon 07. pro 2020 19:19:23

Skvělé! Díky moc za cenné rady :)
Aplikace výborná a ukazuje i skutečné názvy aplikací v tom formátu "com.xx". Tabulka rovněž super. :yes: :palec:
Kolem a dokola se povedlo a telefon funguje :D

Bohužel ale některé aplikace odmítají zmizet.. Gmail, Youtube, Google, nějaké nálepky a T-Mobile asistent spuštění. Opakovaně to mažu a opakovaně to v telefonu je. Nějaké nápady co s tím? :idea:

jirik77777
Androiďák!

Příspěvek od jirik77777 » pon 07. pro 2020 20:25:38

Delas na vse strane neco spatne.

Autor tohoto vlákna
DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » úte 08. pro 2020 13:55:04

No to si nejsem jistý.. Postup dělám stejně jako u aplikací, které se odinstalovat povedlo. Zkoušel jsem to X-krát, ať už se zmrazenou, nebo nezmrazenou aplikací, s jejím ukončením, či vynuceným ukončením i ne. Vždy mi to potvrdí, že se to odstranilo úspěšně, ale po dalším načtení je v seznamu aplikace znovu, stejně jako v systému.
A když využiju tu původní bezplatnou aplikaci na odinstalaci systémových souborů a neodstraňuji nic, co bych neměl, telefon se už opět nenastartoval. :facepalm:
Root nebo ne, tyto aplikace podle mě z telefonu odebrat není možné - z hlavy: Některé součásti Bixby, některé součásti FB, Gmail, instalátor Duo, Youtube.. :no:

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 62
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ / G975FXXU9ETLJ

Příspěvek od -Pavel- » úte 08. pro 2020 17:19:05

No, všechny aplikace asi neodstraníš, některé aplikace jsou zavislé na jiných aplikacích - systému a pokud by to šlo, můžeš poškodit samotný chod telefonu. Což se ti asi daří. Proč je v dnešní době pro někoho důležitý root? To není kritika, to je dotaz...
Samsung Galaxy S10+ Prism Black / Android 11 - OneUI 3.0 / Spigen Case Liquid Air Matte Black
Intel® Core™ i5-8300H 4GHz / Kingston 32GB DDR4 / NVIDIA® GeForce® GTX 1050 4GB / ADATA XPG SX8200 Pro SSD 512GB / HDD 1TB
24.5" Acer Predator XB253QGP / Acer Predator Cestus 350

jirik77777
Androiďák!

Příspěvek od jirik77777 » úte 08. pro 2020 19:49:11

-Pavel- píše:
úte 08. pro 2020 17:19:05
No, všechny aplikace asi neodstraníš, některé aplikace jsou zavislé na jiných aplikacích - systému
Tak zrovna zmíněné Gmail, Youtube, Google, nějaké nálepky a T-Mobile asistent spuštění mezi ně nepatří. Mám je na každem Samsungu odtranene také.

Autor tohoto vlákna
DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » úte 08. pro 2020 21:24:03

-Pavel- píše:
úte 08. pro 2020 17:19:05
No, všechny aplikace asi neodstraníš, některé aplikace jsou zavislé na jiných aplikacích - systému a pokud by to šlo, můžeš poškodit samotný chod telefonu. Což se ti asi daří. Proč je v dnešní době pro někoho důležitý root? To není kritika, to je dotaz...
To by mohlo být ono, i když jak píše jirik77777, nejsem si jistý, jestli je to zrovna případ těch aplikací.. Každopádně když to odinstaluji přes to SD Maid, i když vše proběhne korektně, stačí už jen zaktualizovat seznam a je to tam zpět, z mobilu (když je to třeba na ploše) to nemizí ani dočasně.. Nezáleží na tom jak to dělám, jestli aplikaci zmrazím (vypnu), nebo ne, jestli ji ukončím, či ukončím vynuceně, nebo nechám běžet na pozadí, jestli je to před, nebo po restartu telefonu... Ani žádné "mrtvoly" nezůstávají. Zkrátka se to nechce nechat, zbytek ale ano.

No a odpověď na otázku - za mě jednak telefon funguje po rootu lépe (méně restrikcí a třeba, kdoví proč, mi to vyřešilo i problémy s Android Auto - automaticky se nainstalovala nějaká jiná verze, která funguje lépe) a hlavně rychleji, protože můžu právě vypnout všechny ty zbytečné a na pozadí běžící aplikace, které nejde mnohdy ani vypnout, zabírají místo a brzdí systém pro nic. Custom ROM nepotřebuji, root využiju tedy právě hlavně pro tento účel.

Autor tohoto vlákna
DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » úte 08. pro 2020 21:41:20

Nicméně to vypadá na viníka, o kterém jsem četl na internetu a dává to smysl:

Citace z Quora:

"Go to your setting, and application. By default it wouldn't show your GMAIL app . Click on show all, and you can see GMAIL, you can do only uninstall of updates and force stop, and later you can disable the app.

If you completely want to remove it then you need to remove the GAPPS which is pre-installed, its not a straight forward process. Infact once you have disabled from all apps, it wont show up on your list of apps.

But please be reminded removing GAPPS will remove all google related apps, its a package you cant choose to have some and leave some."

A mě se nechce odinstalovat:

Gmail
Youtube
Device Healt Services
Duo Installer
Google
OK Google

... tedy vše od Google /com.android.google./

Tedy z toho mi vyplývá, že pokud se toho chci zbavit, musím odinstalovat VŠE od Google, tedy i Google Play, apod., což nechci. A jakékoli násilné odebrání součásti tohoto balíčku = pád systému..
Tedy toho se asi trvale nezbavím, no aspoň Bixby je pryč..

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » stř 09. pro 2020 12:20:53

Jak jsem psal výše. Tohle uměl package disabler...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

marko65
Stálý androiďák
Reputace: 1

Příspěvek od marko65 » stř 09. pro 2020 14:38:38

package disabler som do teraz pouzival, pekne vedel skryt vsetok bloatware a tym padom to neobtazovalo a neaktualizovalo. Aplikácie ale ostali skryte v systeme. Bohuzial od novembra táto uzitocna aplikacia uz nefunguje,nie je dalej vyvijana a neda sa ani spusti.

edit: tak nefunguje PD z google play, teraz som kupil z webu developera a uz to ide. Cital som ze tvorcovia bloatware sa stazovali googlu

­    

Autor tohoto vlákna
DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » stř 09. pro 2020 17:52:59

No ale teď sorry za blbou otázku, no v čem se to liší oproti systémovému vypnutí vybraných aplikací?

marko65
Stálý androiďák
Reputace: 1

Příspěvek od marko65 » stř 09. pro 2020 17:58:52

Deny: nie vsetko vies v vsysteme vypnut, deaktivovat

­    

Autor tohoto vlákna
DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » stř 09. pro 2020 18:01:20

Jo tak. No naštěstí u mě co nešlo odstranit, to jde aspoň vypnout, když už nic :)

Odpovědět

Zpět na „Android OS“