ASUS ZenFone - Obecná diskuzeNefunkční SD karta

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ScottSummers
Nové Androidě
Reputace: 0

Nefunkční SD karta

Příspěvek od ScottSummers » sob 23. led 2021 19:49:51

Dobrý den,

mám telefon Samsung Galaxy Ace, zakoupený v roce 2014 (je tedy už poněkud starší), a v něm SD kartu, na které jsou od roku 2013 soubory. Konkrétně tedy fotografie, video nahrávky a zvukové nahrávky. Telefon jsem nějakou dobu nezapnul (asi několik měsíců), používám totiž nový. Dnes jsem jej opět zapnul, a on mi ukazuje "Your phone does not have SD card inserted". SD karta v něm však je, zkusil jsem ji vytáhnout a znovu vložit, ale telefon nereaguje.

SD kartu jsem také vložil do počítače, neobjevily se však žádné soubory, a přístup do složky je mi odepřen. Nerozumím tomu. Mohl bych se Vás zeptat, zda má někdo podobné zkušenosti, případně zda lze kartu nějak zachránit? Měl jsem na ní mnoho souborů, a přestože mnohé fotografie jsem si ze starého mobilu již dávno přeposlal na svůj e-mail, přece jen se najde pár fotografií, které jsem si na něj poslat nestihl.

Zkoušel jsem na internetu najít něco na hesla typu "my sd card fried" nebo "my phone doesn't recognize my sd card", ale nenašel jsem nic, co by mi pomohlo.

Scott

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 207
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nefunkční SD karta

Příspěvek od ludekbrno » sob 23. led 2021 22:11:08

Jo, SD karta není spolehlivé úložiště, data se musí zálohovat. Můžeš zkusit v počítači nějaký program na záchranu dat, třeba Recuva, ale moc s tím nepočítej.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
ScottSummers
Nové Androidě
Reputace: 0

Nefunkční SD karta

Příspěvek od ScottSummers » sob 23. led 2021 23:19:23

Díky za radu. Recuvu jsem si tedy nainstaloval, nicméně ani tento program není schopný v mém počítači SD kartu detekovat - když ji do něj vložím.

Jak se tak rozhlížím, vidím, že podobný problém i na tomto fóru už dříve řešilo víc lidí. Zvláštní, že tahle SD karta mi vydržela bezmála sedm let, a pak najednou... konec.

Edit by Jumbo78: smazaná zbytečná citace

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 207
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » ned 24. led 2021 8:45:34

Ano, to je typický konec úložišť založených na flash pamětech (SSD, USB flash, SD...). Normálně fungují a potom ze dne na den chcípnou. Tak teď už budeš vědět, že se data mají zálohovat. Zvlášť když to android umí nativně sám.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

jirik77777
Androiďák!
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Příspěvek od jirik77777 » ned 24. led 2021 9:44:04

Presne tak, karta nefunguje vecne a jednoho dne roste umre, pravidelna zaloha to tedy jisti.
Samsung Galaxy Note9 - Android 10

Odpovědět

Zpět na „ASUS ZenFone - Obecná diskuze“