Huawei Mate 20 (X/Pro) - obecná diskuzeRychlé vybíjení baterie - poškození?

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Janecek01
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 03. bře 2021 10:16:17
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate20 Pro, Android 10, EMUI 12

Rychlé vybíjení baterie - poškození?

Příspěvek od Janecek01 »

Zdravím všechny,

tuto otázku jsem chtěl napsat obecně k hardwaru telefonů, ale nenašel jsem patřičné sekci.

U mého Mate20 Pro začala zlobit baterka. Opravdu hodně a rád s ním fotím a teď v zimě jsem podnikl pár celodenní výletů v mrazu (0 až -10 stupňů C) a telefon byl často venku z kapsy, dokonce jednou klesla kapacita baterie z cca 70 % na 20 %. Pak jsem ho raději vypl.

Předtím se baterie vybíjela průměrně 1 % za 6,5 minuty, při zátěži 1 % za 5,5 minuty.
Nyní se vybíjí extrémně rychle - 1 % za 2,5 - 3,5 minuty, při zapnuté GPS + stopaři v Mapách cz + focení je to dokonce 1 % za 1,5 minuty.
Může to být tedy opravdu způsobeno používáním telefonu celý den v mrazu? Mohla by pomoci nadcházející aktualizace na EMUI 11, nebo je baterie nenávratně poškozena?
Nevím, co dělat, je to můj první mobil s nevyměnitelnou baterií, nemohu jí sám vyměnit, výměna je docela drahá a bojím se o ztrátu vodotěsnosti a že mi při výměně poškrábou displej / sklíčko fotoaparátu a také, že přijdu o data nebo už nepůjde telefon vůbec zapnout. Můj předchozí Samsung Galaxy S5 byl taky vodotěsný, přesto měl vyměnitelnou baterii.. Tenhle krok výrobců se mi vůbec nelíbí.
Uživatelský avatar
AtamiiX
Stálý androiďák
Příspěvky: 221
Registrován: pon 22. čer 2020 18:32:55
Typ mobilu / ROM: Realme 7 (A.7X Stock + Magisk)
Mobil 2 / ROM: TCL SEOUL (ALCATEL 1B 2021.01 UPDATE)
Rom: Stock
Bydliště: To bys chtěl vědet co :D

Re: Rychlé vybíjení baterie - poškození?

Příspěvek od AtamiiX »

Záleží na tom jak dlouho telefon máš, nabíjíš přes noc, jestli je z druhé ruky nebo nabíjíš přes noc.
Pokud je baterie nafouklá (většinou tlačí na rám a jde to vidět) nebo smrdí tak je to vada baterie.
Softwarem to asi bohužel nebude....

Toto se mi stalo s Huawei Y550 který byl z druhé ruky a já ho ještě nabíjel přes noc. Za dva roky baterka vydržela jen asi hodinu
Nokia 5130 -> Huawei Y530 -> Huawei Y550 -> Galaxy S3 Neo -> Huawei P8 Lite -> Redmi 4X Global -> Asus Zenfone Max Pro M1 -> Aligator S4090 -> Realme 7 4/64 48MPx / TCL SEOUL (Alcatel 1B 2020)

MediaTek developer a exploiter. Realme 7 scener.
Janecek01
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 03. bře 2021 10:16:17
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate20 Pro, Android 10, EMUI 12

Re: Rychlé vybíjení baterie - poškození?

Příspěvek od Janecek01 »

Děkuji za odpověď. Telefon mám skoro rok a půl a přes noc nenabíjím. Dávám pozor, aby nezůstával v nabíječce na 100 %, většinou ho nabíjím tak na 80 - 90 % a také hlídám, aby se nevybil na 0. Před několika měsíci jsem ho i přestal nabíjet originálním adaptérem (používám teď pouze někdy ve spěchu), který má výstupní proud přes 4 ampéry a nabíjím ho 2A adaptérem od Samsungu. Baterie nebude nafouklá, nic tomu nenasvědčuje.

Přemýšlel jsem o možnosti udělat factory reset, ale obnova dat, aplikací a souborů je hodně časově náročná. Minule mi trvalo snad týden čistého času, než jsem zkopíroval soubory z počítače zpět do mobilu.. To je hold vynález slavného MTP, kterým nahradili úžasný a rychlý USB Mass Storage.

Pravděpodobně to vypadá na poškození mrazem. To aby se člověk v zimě bál vůbec vyjít ven, když ta technika nic nevydrží :(

Edited by @novas78: smazána zbytečná citace
Uživatelský avatar
AtamiiX
Stálý androiďák
Příspěvky: 221
Registrován: pon 22. čer 2020 18:32:55
Typ mobilu / ROM: Realme 7 (A.7X Stock + Magisk)
Mobil 2 / ROM: TCL SEOUL (ALCATEL 1B 2021.01 UPDATE)
Rom: Stock
Bydliště: To bys chtěl vědet co :D

Re: Rychlé vybíjení baterie - poškození?

Příspěvek od AtamiiX »

Vše ukazuje na poškození. Pokud přecházíš opakovaně z tepla do mrazu a zpátky do tepla a na nabíječku nebo klidně i bez ní tak to baterii škodí
Nokia 5130 -> Huawei Y530 -> Huawei Y550 -> Galaxy S3 Neo -> Huawei P8 Lite -> Redmi 4X Global -> Asus Zenfone Max Pro M1 -> Aligator S4090 -> Realme 7 4/64 48MPx / TCL SEOUL (Alcatel 1B 2020)

MediaTek developer a exploiter. Realme 7 scener.
Odpovědět

Zpět na „Huawei Mate 20 (X/Pro) - obecná diskuze“