Samsung Galaxy S20 - Obecná diskuzeSamsung Galaxy S20 FE - po ukončení hovoru nerozsvítí displej

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Sharp
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 FE - po ukončení hovoru nerozsvítí displej

Příspěvek od Sharp » úte 19. říj 2021 15:30:54

Ahoj.
Na mém S20 FE (4G) se po ukončení některých hovorů nerozsvítí displej. Jakoby z nějakého důvodu nezareagoval proximity senzor.
Při zahájení hovoru a přiblížení k uchu displej normálně zhasne (zhasne vždy), když oddálím mobil v průběhu hovoru od ucha, rozsvítí se. Ale jak se ukončí hovor (je jedno jestli já, nebo protistrana), někdy se nerozsvítí. Při XX hovorech normálně funguje jak má, po skončení hovoru oddálím telefon od ucha a displej se rozsvítí a normálně reaguje a pak z ničeho nic po skončení hovoru displej nerozsvítí, ani nereaguje na poklep, ani na pohyb telefonu. Musím ho zapnout tlačítkem Power. Jak stisknu tlačítko, vše je pak OK.
Děje se to nepravidelně. Někdy jednou a pak zas normálně funguje, někdy 2x po sobě a pak je zas v klidu. Zkusil jsem vymazat paměť aplikace Telefon, obnovit tovární nastavení ale děje se to stále. Používám 2 sim a stává se to při volání z obou.

Nesetkal se s tím někdo? Nevíte čím by to mohlo být, resp. co by mohlo pomoct?

verny94
Moderátor
Reputace: 284
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier

Re: Samsung Galaxy S20 FE - po ukončení hovoru nerozsvítí displej

Příspěvek od verny94 » stř 20. říj 2021 7:13:23

Nemáš nějaké tvrzené sklo, nebo folii, která by vadila? Otestuj přes servisní menu *#0*#

Pokud nepomohla obnova do továrního nastavení a nevadí tam sklo, tak to bude HW vada.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:

Autor tohoto vlákna
Sharp
Nové Androidě

Příspěvek od Sharp » stř 20. říj 2021 7:52:56

Mám na displeji jen folii, která tam byla už z výroby. A ta má výřez na foťák. V tom by asi problém být neměl. Akorát používám černý obal od Spigenu, ale to je jen gumový obal, který nic nezakrývá. Teda trochu stíní výřez sluchátka. Ale tam snad žádný senzor umístěný není, ne?
Přes servisní menu jsem to testoval a tváří se, že je vše OK.
Podle mě celý problém bude v tom, že tam není samostatný proximity senzor, ale je virtuální. Nevím jak přesně ten virtuální funguje, odkud odevšad si bere data. Jestli jen foťák, nebo i nějaké další senzory - gyroskop a tak. Spíš bych to viděl na SW vadu. Vím, že některé modely Samsungu měly potíže s virtuálním senzorem opačné, nezhasínal displej při přiblížení. Tak mě zajímalo, jestli ten můj problém nepozoruje ještě někdo další a nesnažil se to řešit.
Asi počkám na nějakou aktualizaci, jestli se to opraví a uvidím.

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 66
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21 5G

Příspěvek od -Pavel- » stř 20. říj 2021 15:45:10

Já měl problém u Galaxy S20 s proximity senzorem, reklamace nepomohla i když jsem dostal novou desku a ještě nějaké komponenty. Prostě někdy nezhasínal při přiložení k uchu, ale pozor, stalo se mi několikrát i to co tobě, nerozsvítil se displej po hovoru, ale to bylo jen párkrát. U Galaxy S20 FE 5G (Snapdragon) fungoval už dobře, ale zase se mi telefon občas sám restartovat a měl velkou blbou vlastnost, opravdu slabě vibroval. Prostě přišel jsem někdy k telefonu a byl po restartu. Pokud nepomůže obnovení, budeš si muset zvyknout, nebo využij MOJE GALAXY a pošli ho na dialýzu. Do 5 dnů je doma.
Samsung Galaxy S21 5G 128GB Phantom Gray - Spigen Liquid Air Black
Intel® Core™ i5-8300H 4GHz / Kingston 32GB DDR4 / NVIDIA® GeForce® GTX 1050 4GB / 500GB SSD (NVME) / Seagate HDD 3TB
24.5" Acer Predator XB253QGP / Acer Predator Cestus 350

Autor tohoto vlákna
Sharp
Nové Androidě

Příspěvek od Sharp » stř 20. říj 2021 16:29:54

Zajímavé. Já měl s Galaxy S20 potíže se ztrátou signálu. Po skončení hovoru cca na 10 sekund vypadl signál a pak zas naskočil. Pomohla reklamace - dostal jsem nový kus a v pohodě. Ale nedávno se začal dost přehřívat a vybíjela se baterka. Nepomohlo už nic. Teď mám právě S20 FE (4G) se Snapdragonem a jsem spokojený. Dobrá výdrž, nezahřívá se tolik a má lepší příjem signálu. Jen zkrátka to rozsvícení displeje sem tam zablbne a netuším proč. Zatím nepomohlo nic, co jsem zkoušel. Servis zatím asi nemá smysl, kdyby se to stávalo pravidelně, tak to by byla jiná, ale tohle se projevuje naprosto nepravidelně.

Náhodný restart telefonu se mi stával u S9. Dělala to paměťová karta. Vyměnil jsem ji a byl pokoj.

Asi mi nezbude než počkat na nějakou aktualizaci, jestli se to náhodou neopraví, nebo si zvyknout. Nebo mě to časem naštve a koupím něco jiného.

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S20 - Obecná diskuze“